първата думичка?

  • 8 704
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
На 7 месеца каза "мама" и "ам ам" Laughing

# 16
  • Мнения: 9 814
Зависи какво разбираш под първа думичка- осъзната или просто повторени срички?!
Първата дума под формата на повторение на две срички казана от Кати беше на 6 м.- тата.
Първата смислена дума на 9 м.- мама.

# 17
  • Мнения: 814
 Преди месец каза "мама" Laughing.

# 18
  • Мнения: 525
Нашето е бебе - нарцис. Mr. Green
Тя вече е на 8. Казва бе бе от няколко дни.Simple Smile
И ба ба. Естествено. Laughing

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 20:19 от BateJoro

# 19
  • Мнения: 101
На 7м. "тата"
Някои баби казват, че щом първата думичка е тата, значи ще си има братче, а ако каже мама - сестричка. Хахаха.  Laughing
И аз така цсъм чувала newsm78

# 20
  • Мнения: 959
Като гледам тук, повечето бебоци са започнали с "та - та". Laughing И малката така.Някъде след 6м. Защо, после всички казват че, първата дума е мама newsm78 Grinning
Сега на дневен ред е лига - лига, гъла - гъла и разбира се мама и то вече напълно осъзнато Heart Eyes
Баткото, първо започна с ба - ба и после ред други.Някъде на 4-5м.възраст.

# 21
  • Мнения: 7 201
Първата думичка каза на около 7 месеца(баба   Crossing Arms).Искаше ми се да беше мама... Crossing Arms
PeaceИ сина ми тази,само че малко след като навърши 6 месеца.

# 22
  • Мнения: 1 174
Нашата първа думичка беше "не", по-късно каза нещо като "та-та" (около 8 мес.) и вече съвсем ясно на 11мес. си каза "ммма-ма", още със ставането сутрин.

# 23
  • Мнения: 502
И нашия каза "ТЕТЕ"на осем месеца.Казва и "КАКА"на сестричката му.Само "МАМА"не казва! Laughing

# 24
  • Мнения: 610
На 6мес. каза "мама",беше толкова неочаквано.Повтори го 3пъти след това дори успях да я запиша с телефона.Усетих невероятно чувсто,което немога да опиша с думи.Трябва да се преживее!Не се притеснявай всички дечица са различни и при вас ще се получи имай търпение. newsm03

# 25
  • Мнения: 5 940
На шест месеца казваше мама, тата и баба, насочено точно към когото трябва. После спря за известно време  да  говори и сега казва  мама, тата, баба, не, айди, дай. Или поне това чувам.

# 26
  • Мнения: 645
На осем месеца каза "мама".

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не помя кога беше но първо каза "ма ма"

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 817
............Мисля, че при повечето деца първата е баба /явно им е най-лесно/, просто повечето майки не искат да си го признаят  Grinning Grinning Grinning След това каза мама, а сега тата и някакви опити за дай, пет-пет, чао.

Наистина явно тази сричка им е по лесна от другите. Миналата година познати холандци бяха с бебето си и то казваше баба  Mr. Green , а едва ли в холандски имат същата дума  Laughing . Иначе дъщеря ми от 3 месечна казва мама, понякога меме, меми  Mr. Green, както дойде. Преди често казваше да, но скоро не съм я чувала. Сега явно НЕ-то и е по интересно  Laughing

# 29
  • Мнения: 554
На 6 месеца започна с "Мама", на 7 месеца си хареса и "Да" после и "Не", май се опитва да каже "Баба", но се чува "Вава", казва и "Деди" аз си го превеждам като "Дядо" Grinning от време на време се чува и едно "Дай", но по цял ден сме на "Мама" осъзнато или не, когато иска да я взема или реве за нещо повтаря само "Мама мама мама"  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт