Вечното отрицание!

  • 1 911
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Всеки човек минава през няколко периода на отрицание. Първият е около 2-3 г. Ще отмине, не се притеснявай - този е най-безобидният. После идва отрицанието на ранния пубертет, отрицанието на късния пубертет, отрицанието на зрелия млад човек, отрицанието на презрелия млад човек и т.н. .... до отрицанието на преклонната възраст.

Големият ми син е в отрицание на тийн.Ей това наистина е ужасното отрицание.Почти невъзможно е външното въздействие.Добре,че е добро дете иначе  #Crazy #Crazy

# 31
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Специално за обличането, а и не само, на моя син му трябва време, за да осмисли нещата и да се настрои. Започвам отрано да го подготвям. Факт е, че отнема време, иска търпение, но пък тръшканици няма. 

Забелязала съм също, че доста често отрицанието му е в зависимост от интонацията на гласа ми. Без значение дали ще предлагам избор между две алтернативи или не, ако задавам въпрос, т.е. ако интонацията е въпросителна, по-често има "не" и "няма". При мен повече работа върши "Хайде да...", вместо "Искаш ли...?"

# 32
  • Мнения: 5 877
Хм, когато не ме слуша, първо използвам ескалираща строгост - първия път казвам мило, после сериозно, после много строго, още по-строго и тъкмо когато нещата изглеждат на ръба на международния конфликт, я хващам за ръцете и предлагам със съвсем различен тон - "ох, виждам, че те е хванало лошото държане, знам колко е гадно да не можеш да се спреш. Ела тук сега да те гушна, дишай дълбоко, а така, по-бавно, браво, айде сега облечи се".

# 33
  • Мнения: 9 052
zначи имахме zа много кратко такъв период и бърzо мина, zащото самото дете раzбра, че няма смисъл. Питах го например искаш и геврече (много обича) и той каzваше НЕ , аz каzвах добре, тогава мама иска гевречЕ , при което веднага ми каzваше Саши иска . После zапочнах да не го питам искаш ли , а да каzвам ... Мама иска геврече, ела да купим и той веднага каzваше , че и той сика ... Та така се стараех да не провокирам НЕ тата , zа да не стане съzнателно противопоставяне напук. Нямам повечЕ подобни проблеми. Ако вzеме да се държи така zа мен е zнам , че е много уморен и отивам да го сложа да спи.

# 34
  • Мнения: 8 999
... Аз: "Броя до три. Ако докато кажа три не си избрала - оставаш без нищо... едно... /поне 20 сек./ две.../още 5 сек./ ...." Тя обикновено: "Банан" Ако кажа "три" я оставям без нищо напълно сериозно и обяснявам защо се е получило така. След един-два пъти схващат причинно-следствената връзка и избират на 'две'  Mr. Green

От както и аз се научих да броя до три животът ми стана къде къде по- лесен.

Ха-ха-ха! Имам един приятел, той брои само до ЕДНО!

Общи условия

Активация на акаунт