ЮЛСКИ БЕБЕНЦА '08 (тема 34)

  • 9 120
  • 304
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 12
Дуци, честит ти рожденник   bouquet Много да те радва и обича
Пърли, аз далеч не съм миньонче, но също усещам понякога бебока да ме рита толкова нависоко, още малко и ще ме изрита в циците  hahaha  Иначе понякога имам чувството, че ме рита назад, някъде към дупето и е много странно, незнам дали го обясних така, че да ме разберете.......
Тони 79, бързо да се оправяш   bouquet

# 121
  • Мнения: 223
Ох,какво означава това високо горе?

Ми нали това се оплакваме - много над пъпа и точно под гърдите.

# 122
  • София
  • Мнения: 553
Аз също усещам бебчо и ниско долу и малко по-нагоре, но не чак при циците, защото и на мен този път корема ми е по-ниско като, че ли. В повечето случаи го усещам под пъпа и тъй като го гледаха беше с главата надолу, все си представях, че като го усещам по-надолу са рачичките и главичката, а като го усещам по-нагоре са крачетата.

# 123
  • Мнения: 152
Момичета, всички сме на 1 хал, както се казва!  hahaha hahaha hahaha
Мен ме бухат едновременно - едното ниско долу- аха-аха и да излезе, а другото в черния дроб и ребрата! И ги усещам като се завъртат, като разтягане е едно и ми се избучва по някое дупенце на корема. Много смешно се очертават.  hahaha А вземат ли да се обръщат и тичам да пишкам, явно някой ми сяда на пикочния мехур! Таткото каза- като излязат ще ги питам кой е бил!  Joy И още нещо- не се притеснявайте как са разположени- те се местят постоянно! За 2 дни бях при 3-ма лекари и на 3-те места бяха се разположили по съвсем различен начин! А при вас имат и повече място, значи доста се въртят.
Пърли, и при мен яденето става на много малки порции и през 2-3 часа, че иначе ще се пръсна, а съм гладна.  Confused
Колко съм разсеяна -  Дуци, честит ти рожденник! Да ти е жив и здрав, много да те обича и да те слуша!   bouquet

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 12:40 от 6milianka

# 124
  • Мнения: 782
Дуци, честит ти рожденник   bouquet и бързо да се връща при вас!
Тони 79, почивай си и слушай докторите  Simple Smile има време да пишеш във форума .... кой знае още колко теми ще се извървят
Пърли, и мен Бебчо ме рита долу ниско и горе под гърдите, а не съм ниска - 1.70 см. Явно така си ритат Бебоците .... да са сигурни , че ги усещаме  Laughing за яденето, то понякога си е глад .... даже мъжо не ми вярва, че нямам място в корема  и ме гледа подозрително, да не би да съм на диета  Simple Smile
Дещо, аватара ти е много як  Sunglasses
И аз се сдобих с гъбки, ама чакам да ми излязат изследванията за да се разбере точно какви са  Sad  преди време, някои се оплакваше , че има воднист секрет, даже и за напишкване си говорехме ... а пък те се оказаха гъбички /поне при мен де/. Не си спомням  newsm78 кои мами бяха писали, така че ако искате може да си пуснете по едно изследване за всеки случай  Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 195
Inka и моята бебонка е разположена така, а ритничетата са както ти си ги описала, но са по-ниско както при Ninche.
Whitewitch и на мен всеки път ми казват, че всичко е наред, но като реша да си спра магнерича и започват контракции, така че продължавам да го пия.
Дуци честит ти рожденник нека само да те радва Laughing
Pearly каква ти е котката? Ние имаме персийска и тъй като ще се местим много се чудим дали да не я оставим на нашите, че с тези фини косми и бебенце се притеснявам да не му докарам някоя алергия.
6milianka как ти се стори Скочев на прегледа? Обяснява ли, внимателен ли е? Има ли 3Д?Мисля скоро да си запазя час за преглед.

# 126
  • София
  • Мнения: 545
Дуци, честит ти рожденник! Много е гадно така като пътува, моят мъж пътува ако не всяка, то през седмица до Варна.

Ох, и аз съм на зъболекар, много мразя, ще го водя и Марти с мен, ще е голям майтап, добре че сестрата  е готина и сигурно ще се занимава с него. Crazy

Инка, и аз не бях оперирана никога и малко ме беше страх, но в деня на операцията бях много спокойна...до момента, в който не ми казаха да тръгвам и че ме чакат вече. Обадих се на мъжа ми да му кажа, че започва и се разплаках, като магаре, и не мога да спра, всички си мислеха, че ме е страх, но беше по- скоро от вълнение, че най- накрая ще видя малкото човече, което вече 9 месеца растеше в мен. Имам само хубави спомени от този ден. А на въпроса ти, не можеш да се къпеш. Деня след операцията ми беше кошмарен, настаниха ме в една стая с едно цигане и аз стоях до обяд на крака докато не ме преместиха. Не съм расистка, но ми беше адски неприятно. Влязох в банята и се изкъпах с хавлиена кърпа със сапун, изпакнах се пак с кърпа. Много е гадно, още повече лято, жеги. Изкъпах се като хората вкъщи, след като ми махнаха конците. Има разни водоустойчиви лепенки, но моят доктор не ми ги препоръча.
Тони, бързо оправяне ти пожелавам  Hug

# 127
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета!

Дуци, честит ти рожденик! Да ти е жив и здрав и много незабравими мигове!

Да ви се пооплача малко.
От известно време имам контракции. Не са много на често, но започнаха да ме притесняват.
Усещам ги най- вече следобяд или вечер като съм легнала.
Дали да се обадя на лекаря си или да изчакам прегледа, който е на 17.04?

Иначе и моят бебо рита вече доста над пъпа. Simple Smile Понякога го усещам и ниско долу, имам чувството, че ще покаже някоя ръчичка. На предните прегледи ми казаха, че плацентата ми е много ниско, може би затова.


# 128
  • Варна
  • Мнения: 957
Здравейте, момичета!
Пращам ви малко слънчице от Варна! И аз си имам от всичко: страхове, гадни течения и ритници навсякъде. Точно реша да споделя някоя болежка и вие вече сте рзнищили въпроса. Снощи даже викам на мъжа ми - гледай, 150 жени се вълнуват от едно и също. Приятно е някакси. Целувки!

# 129
  • Мнения: 152
6milianka как ти се стори Скочев на прегледа? Обяснява ли, внимателен ли е? Има ли 3Д?Мисля скоро да си запазя час за преглед.
Ами, какво да ти кажа, за бебетата почти нищо не каза, гледа ги, изчислява си разни неща... Май на обикновен ехограф гледа. Иначе се интересуваше повече от моето състояние, дали имам контракции или болки, къде, кога се появяват, на колко време, какво и как пия за това... По- скоро неговата цел е да докара до успешен финал една бременност, от колкото да обяснява за бебо. Извика ме пак след месец, записах си час за 21 април.  Часовете при него се запазват за около 2 седмици напред, че няма свободни. Това е.

# 130
  • Мнения: 223
Pearly каква ти е котката? Ние имаме персийска и тъй като ще се местим много се чудим дали да не я оставим на нашите, че с тези фини косми и бебенце се притеснявам да не му докарам някоя алергия.

Ето я котката: ЦЪК.

Не ме притеснява за алергии - и аз и сестра ми сме израсли със всякакви породи котки. Нито хигиената, чисти се и се лъска всичко. Точно се преместихме в новия апартамент и разбрах, че съм бременна, купихме й легло и не спи при нас от тогава, в смисъл, никога не е имала достъп до бъдещата стая на бебето.

Обаче тя е много игрива и бясна и съответно опасна. И изобщо не бих й се доверила за бебето ми точно на нея. Така че... Ще ходи или при майка ми, или ще й търсим "приемно семейство". Много я обичаме, от няколко години я имаме, но поведението и характерът й не са за семейство с бебета и малки деца. И алтернатива да остане при нас, няма.

6milianka, ние наистина няма от какво да се оплачем Simple Smile Да са ти живи и здрави слънцата!

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 13:14 от Pearly_

# 131
  • Мнения: 142
Шмилянка, ние направо няма от какво да се оплачем  Embarassed При теб тези усещания наистина се умножават по две   bouquet
Скоро една съседка роди две момченца близначета - едното 3,200, другото 3,400. Е, не знам къде са се събрали двамката #Crazy Като сложиш матка, плацента/и, околоплодни вода... не знам тая жена как се е хранила и чувствала като решат че им се играе  newsm78

# 132
  • София
  • Мнения: 1 946
Руми_,  и моето бебче все долу ме рита и най-много около пъпа.. чак се чудя как другите мами ги усещат бебоците толкова нагоре..
Иначе си се врътка постоянно и не би могло да се каже в каква поза е, защото непрекъснато си я сменя. Според мен, не обръщай внимание на това, което са ти казали и недей да се тревожиш.

Вече си имам 2 нови пломби и сега не трябва да ям до 16.00h и просто не мога да си представя как ще издържа дотогава като вече УМИРАМ от глад...  #2gunfire

# 133
  • Мнения: 326
Дуци да ти е жив и здрав рожденника.  newsm59 Да в повече време с вас и да се радва на голямото си семейство.
можеш ли да се къпеш веднага след секцио?
До колкото знам операция докато е с конци не се мокри ..има специални защитни лепенки с които се облепва оперирано място и така се къпеш..Или на части , като внимаваш..Предполагам , че и със секциото е същото ..
След секциото се поставя обикновенна превръзка на корема. Чак след като конците се махнат около 5тия ден се поставя друга лепенка с която вече майката може да се къпе. До тогава се къпах на части. Мен ме изписаха на 9-тия ден, как няма да се къпе човек толкова дни. За щастие бях сама във ВИП стая и не ми пукаше каква е смешна процедурата по къпането. Веднага не може да се изкъпеш, защото 24 часа си в реанимация, още си под упойка и болкоуспокояващи, с катерър и на системи, ама и то само до къпане ще ти е.
Да ви кажа и аз си хапвам по-помалко. То си е нормално стомаха да се свие и човек не може да си се натъпче както в първите месеци. Но това си има и добрата страна  Mr. Green, няма да дебелеем толкова много. Обаче аз днес като се качих на кантара показа +8кг. Уж не ям много а си качвам  Crazy. Дано поне да расте и бебето, а не само аз.
inka 26 аз също (поне за сега) съм с предна плацента. Марков малко ме беше стреснал, че операцията трябвало да се извърши доста прецизно, за да не се разреже първо нея. Но когато го казах това на моята лекарка, която ще ми прави операцията се оказа, че разреза ще е доста по-надолу от плацентата, т.е. плацентата е по-нависоко от пъпа. Така че, не се безпокой за това.

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 13:28 от Kokolin@

# 134
  • Мнения: 195
6milianka благодаря ти за информацията Grinning
Pearly много е сладка писанката Simple Smile нашата е с много спокоен характер и голяма гевезана няма да е заплаха за бебенцето. Разбира се, че достъп до стаята на бебето няма да има, ама космите колкото и да чистя са едни такива тънички и фини и се набиват по дрехите, а не мога да не я гушкам  Wink опитвам се да я оставя на майка ми, но тя нещо не е ентусиазирана.
galli_   17.04 ми се струва доста далеч за преглед. Моят съвет е ако не си, да си засечеш броя на контракциите (ако са под 10 на ден и под 4 на час не е опасно) и да се обадиш на лекаря. При всички случаи той ще те пита колко са на брой, ще прецени дали да те извика да те види, какво и в каква доза да ти предпише.

Общи условия

Активация на акаунт