Отговори
# 45
  • Мнения: 5 401
Шаманче, имах контакт с "Часът на мама", но поради стечение на обстоятелствата, вече не поддържам отношения с мацката. Всеки може да се свърже с хора от предаването чрез сайта им, дори може и да пуснеш тема в техния форум - колкото и да са хм-хм някои от майките там, мисля че ще се ужасят от тази книга.  Peace

... Защото когато не си родител на малко бебе може би няма да ти се стори толкова абсурдна книгата на пръв поглед...

Водещите и от двете предавания са родители - Боги има малък син, който е леко по-голям от моя, Ива има по-големи щерки, а Рачков има дете над годинка.  Peace

За заглавието - копни ни текста на писмото и ще измъдрим заглавие; цитати трябва да има задължително.  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 6 268
iviche, аз откъде мислиш, че черпих вдъхновение за първоаприлската  Mr. Green
Момичета, може ли някой да ми помогне как да формулирам писмото до предаванията ( Господарите и Часът на мама например). Дали да вмъкна цитатите, какво точно да напиша? Защото когато не си родител на малко бебе може би няма да ти се стори толкова абсурдна книгата на пръв поглед. Някой има ли контакт с тези предавания?

Мога да се пробвам да помогна, ама само кажи. Ако искаш, като напишеш нещо ми го прати на мейла да го видя и аз, не знам иначе как.
Според мен е добре да се вмъкнат цитати от книгата, т.е. да се обърне вниманието към някой спорни моменти (като например, написаното в началото от другите лекари и същественото различние в самата книга, противоречията с препоръките на СЗО, с храните алергени). Може да стане по-дълго, но поне да им светне, че все пак има нещо нередно в тази книга.

# 47
  • Мнения: 3 034
Шаманче, те вече са пуснали тема в техния форум. също толкова възмутени са, колкото и майки тук.
даже са предложили два варианта - или изобщо никога да не я канят тази жена, за да не и правят реклама, или да я поканят да се аргументира за глупостите,които е написала.  Peace
за "Часът на мама" става въпрос.

за съжаление, не мога да ти помогна с връзки. но за формулирането на писмото съм насреща.  Peace

# 48
  • Мнения: 398
 А и ако може и една подписчица да им треснем.
 Дано някои от педиатрите се нагърбят да направят анализ на книгата в някое предаване и да лъснат недомислиците на въпросната авторка.

# 49
  • Мнения: 3 718
А някой има ли под ръка систематизирани препоръките на СЗО, че да не ги търся специално. Ще съпоставя двете страни на нещата.

# 50
  • Мнения: 5 401
А някой има ли под ръка систематизирани препоръките на СЗО, че да не ги търся специално. Ще съпоставя двете страни на нещата.

Ще ти ги потърся.  Hug

# 51
# 52
  • Мнения: 5 401
Десет стъпки към успешно кърмене:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1014

Съвети за изключително кърмене:

http://www.who.int/nutrition/topics/exclusive_breastfeeding/en/

Захранване:
http://www.who.int/nutrition/topics/complementary_feeding/en/index.html

Оптимален срок за кърмене + таблици:
http://www.who.int/nutrition/topics/optimal_duration_of_exc_bfee … ng_review_eng.pdf

Препоръки за хранене на бебета:

http://www.who.int/nutrition/topics/infantfeeding_recommendation/en/index.html

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
А някой има ли под ръка систематизирани препоръките на СЗО, че да не ги търся специално. Ще съпоставя двете страни на нещата.
Както и препоръките на българското Министерство на здравеопазването, които казват за изключително кърмене до 6м (колкото и неясен да е терминът 'изключително' за много хора), където също се споменава за захранване не по-рано от навършени 4м, по-добре 6м.
Иначе аз, честно казано, към книгата не вземам отношение, точно защото всеки може да пише каквото си иска... Rolling Eyes Не се обиждайте, но е така.

# 54
  • Мнения: 398
 Който иска може да даде едно коментарче тук :  http://www.book.store.bg/c/p-p/c-12/id-21208/goliamata-kniga-na- … lina-dicheva.html

# 55
  • Мнения: 3 718
Бу, права си, че човек може да си пише каквото си иска. И издателите имат право да си издават каквото си искат. Но пък не е лошо да се каже на хората, да внимават с подобни съвети и защо. Не всеки има достъп до интернет и съвсем оправдано не всеки би повярвал на информация във форум. Но пък една такава лъскава и нова книга с именити специалисти в началото...как да не се съобразиш.
Това, което най ме дразни е следното, в днешно време само бързите кинти имат значение. Сигурна съм, че издателството е набарало някакъв стар текст, кой знае дали авторката изобщо знае. Никой не си е направил труда да провери адекватна ли е информацията. Хванали са няколко специалиста за предговора и е очевидно, че въпросните не са чели книгата защото иначе нямаше да има такова разминаване. Лъснали са една чудничка корица, лъскави реклами и хоп, те ти идеалния продукт. А реално никой не му дреме как ще се отразят съветите на децата и на родителите им, те вече са дали 16.00лв.
За да съм обективна пак ще кажа, че не всичко в книгата е глупост. Има и полезна информация.
Та те имат правото да си издават всичко що им душа сака, а ние пък имаме правото да кажем на хората да не купуват. Кой както ще.
Пърли, мерси  Hug

# 56
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Шаманка, нали отчиташ, че остаряла за нас информация за много хора си е съвсем адекватно звучаща, както те са си гледали децата?
Не защитавам книгата, просто се опитвам да погледна и от другата страна. Има много хора, на които не-разглезването на бебето по посочените начини си е точно реалност и вярно звучащо... Като добавиш ранното захранване, което също си има широка подкрепа - получаваш една съвсем адекватна книга...

# 57
  • Мнения: 3 718
Да де, ама "това-онова" на 4 седмица включващо портокал, касис, вишна, зеле, лимон, мандарина, малини и ягоди ? Има много деца, на които тези сокове няма да им навредят, на някои щи им докарат "само" колики и някои стомашни проблеми за в бъдеще. Но има и такива, на които ще им се отключат алергични реакции, ще стигнат до болница и ще се наложи дълго да спазват диета. Е не си заслужава риска.

# 58
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не спорим изобщо за актуалността на съдържанието Wink
"Това-онова" много закачливо звучи Mr. Green

# 59
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Впрочем, има ли я тази книга някой от Пловдив, да ми я заеме за ден-два? Не ми се дават грешни 16 лв.

Общи условия

Активация на акаунт