Опасно ли е да се спи с бебе на 1 месец?

  • 1 927
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 883
И ние спим заедно от първия месец, не мисля, че ще му навредиш.
И ние сме така.Иначе няма наспиване.

# 31
  • Мнения: 367
Откакто открих кърменето в леглото,беба е неизменно с мен.Тя и без това не си харесва креватчето,при нас и е по-удобно.Вечер не се храним,но след като заспи в 20.30 става към 4.30-5 и тогава директно и предлагам гърдата,без да ставаме.Преди ставах,сменях памперс и тя ококорваше очите и не заспиваше,а сега ядем и пак заспиваме и ставаме към 8.30-9.
Никога не съм се притеснявала да се гушкам до нея,ако я натисна ще разбере целият блок,така че няма проблем Peace

# 32
  • Мнения: 686
От няколко години спя с кърмаче, сега с две, не смятам че е опасно, по скоро безопасно имайки предвид риска от СВДС, защото статистиката сочи че вероятността детето да спре да диша когато е до майка си е почти нулева, тъй като слушайки нейния ритъм се "подсеща" един вид. Майчиния инстинкт е толкова силен че няма начин да нараниш или задушиш бебето. Аз макар и умряла за сън се пробуждам няколко пъти вече в мига, в който таткото обръщайки се замята ръка към беборана, и го спирам.
Две години спях с дъщеря си от едната страна и съпруга от другата. После тя поиска да си спи в своето легло което долепихме до нашето. Сега каката си спи в нейното долепено до моята страна на спалнята, а бебата между нас с таткото. Скоро обаче като се нанесем в новата спалня, смятам каката да се долепи от страната на таткото а бебата да се инсталира в креватчето си което ще е долепено от моята страна. Как го обясних само  Rolling Eyes Имам предвид че пак ще сме накуп само че с малко повече простор Mr. Green

Е не,това все едно аз съм го писала и ние се търкаляме 4 човека на голям креват и бебешко креватче.Малкия една седмица си спа в кревата,след това при нас,а каката чат-пат спи в неговия креват.Незнам как,но винаги когато мъжът ми се опита да се обърне аз съм будна и закрилям бебето,от тежкото бащино туловище.А толкова съм свикнала да спя долепена до бебо,че не си представям как съм спала преди.

Имаше една тема,една майка разказва(мисля,че действието се развиваше в ЮАР,дано не греша).Ражда се бебчето,слагат го до майката и започват да я учат как да го кърми,как да спи с него,как да го носи винаги до себе си.Не мога да я открия,но беше много интересна!

# 33
  • Мнения: 256
Хм, този въпрос предизвиква много противоречия Едни са за, други против, статистиката сочи, че случаите на СВДС при кърмачета, спящи с родителите, са много повече от тези, които спят сами в чисто легло, без обиколници, само с едно леко одеалце За съжаление никой не може да каже колко бебета са спасени от СВДС от това, че спят с майките и синхронизират дишането си с нейното
Аз съм за среден вариант - продават едни co-sleeper, точно за такива цели - така бебето хем е при родителите, хем е отделено от тях и няма опасност да забие главата в нещо Слагам линк да ги видите
http://store.babycenter.com/product/code/7083.do?scid=SSE:BZRT&a … code=18-4770381-2

# 34
  • Мнения: 133
Кърмих я така 6 месеца и нищо и няма.Започнахме така когато беше на 2 седмици.И на двете ни беше приятно и удобно.

# 35
  • Мнения: 108
Аз пък мога само легнала да кърмя. Така още в  самото начало и нощем, но започнах да заспивам без да искам. И мен ме беше страх от задушаване, но постепенно установих, че докато спя почти не мръдвам. Преди това винаги много съм се въртяла. Слагах възглавница зад гърба на беба, защото иначе се търкулваше по гръб и оставаше само главата извита към мен, а така не е удобно да се преглъща. Но възглавницата не трябва да е зад главата, а да подпира само гръбчето. След това започнахме да спим по цяла нощ така: аз на една страна с вдигната пижама, като и се досуче се самообслужва. Зад моя гръб също има възглавници. Доста ме боли кръст от това спане, но поне се понаспивам. Имаше един период, когато явно ми е било студено и постоянно завивах и главата на беба, та като се събудя се чудя къде е Embarassed . Но не съм се притеснявала, че ще я задуша с моята завивка, защото аз я надигам доста над нея.
А за оригването в началото нищо не правех и тя понякога повръщаше по малко както си спи. Но после започнах да правя следното: изчаквам я да си посуче, оригвам я и отново я слагам да суче, за да заспи. Така почти никога не повръщаше след това.

Общи условия

Активация на акаунт