за цветът на очите

  • 2 989
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 472
Да, възможно е! Дъщеря ни е със сини очи, а и двамата с баща и сме с кафяви. И в двата рода обаче има синеоки - баща ми, баба ми, сестрата на мъжа ми, леля му и първата му братовчедка. Между другото и неговите родители са с кафяви очи, а както вече съм посочила, сестра му е със сини. Ей, улях се. Да не излезе, че се оправдавам  Joy

# 46
  • София
  • Мнения: 1 522
Разбира се, че е възможно!


# 47
# 48
  • Мнения: 1 006
Мъжът ми и аз сме с тъмни коси и тъмни очи.Моят баща е със сини очи.Детето е със същите очи като баща ми.

# 49
  • Мнения: 104
Сина ми е със сини очи, а аз и мъжа ми сме с кафяви. Моят баща е със сини и явно аз съм си носила гена и той се е проявил чрез сина ми.  smile3506

# 50
  • Мнения: 2 386
Изобщо казано, има вероятност 1/4 да има светли очи, ако и двамата родители са с тъмни. Възможно е също така по-късно да потъмнеят, цветът на очите не е установен / окончателен при раждането.
Как така изобщо казано? #CrazyПроследява се цвета до баба и дядо в двата рода и тогава се изчисляват проценти, като тъмните винаги са сумарен %, а сините и зелените - отделен.

Да взема да публикувам и трите (всъщност четири) основни закона в генетиката, а? Grinning

# 51
  • MUC
  • Мнения: 297
Добре де, а пъстрите - зеленикаво-кафеникави-пръскани и т.н. - тях как да ги определя в този калкулатор? Или респективно - как се смятат процентите при тях?
Приятелят ми е с пъстри очи, майка му също...  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 196
Давам ти пример със сини очи,защото това сме учили в училище едно време-ако ти имаш един родител със сини очи, и бащата също има един родител със сини очи,то тогава вероятността бебето ви да е със сини очи е 1:3=сини:кафеви.Успех със светлите очи  bouquet,аз също тайничко си се надявам нашето бебе да е със зелени,като татко си. Praynig

# 53
  • Мнения: 2 386
Asseto, за цвета на очите на родителите има допълнителни прозорчета..
Аз съм със синьо-зелени очи и писах основен син със зелен нюанс. Wink

При бабите и дядовците е малко по-опростено, но пък и без това в пъстрите очи винаги доминира даден цвят, той се отчита.

Общи условия

Активация на акаунт