Заразна болест ли е ракът

  • 25 835
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
Благодаря на всички Ви,но не бяха нужни всичките тези остри думи.Баба хулиганка  ми отговори на въпроса с едно изречение,за което и благодаря.И наистина бях незнаеща по въпроса,не писах тук ,за да ядосам някой или да му бъркам в раната.Благадаря Ви на всички.

# 61
  • София
  • Мнения: 39 766
Май всички отговорихме.

Мама работи 9г в Онкологията. Преди години я оперираха от жлъчка. Ужасни кризи и болки. Ден преди операцията пита хирурга си "аз рак ли имам?". Е, и от рак я оперираха. Но определено не се е заразила нито от Онкологията, нито от някой друг болен около нея.

# 62
  • Мнения: 1 144
Много мъчно ми стана, като прочетох тази тема. На всички болни пожелавам да се възстановят, на тези, които имат болни близки, да бъдат силни. Онковируси, наследственост, стрес, не знам какво причинява тази страшна болест, но дано Господ ни пази.

Не се карайте толкова на момичето, може да е бременна или да има малко бебче и затова да се притеснява. Иначе наистина е нетактично да зададе такъв въпрос. Но като гледам как се извинява, сигурно не е искала да засегне никого.

# 63
  • Мнения: 953
Ужасен въпрос, но простотията ходи по хората ...
Още си спомням как у дома спряха да идват гости и роднини за да не се заразят, много е болезнено.
За мен тези хипохондрици не съществуват вече.

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 08:16 от Candy girl

# 64
  • Мнения: 822
В известен смисъл може да се каже, че ракът е заразна болест...
Дотолкова доколкото пием една и съща замърсена вода или дишаме един и същи болен въздух, ядем една и съща модифицирана и отровна храна...В определени райони болестта се развива у по-голям процент от хората... Но не се предава по въздушно-капков път, ако това ти е въпросът...
А доста често отношението на някои хора и дори медицински работници към раково болните е като към прокажени... Така че в този смисъл, на болестта също може да се гледа като на заразна...
Заради огромния брой заболели хора вече се говори за епидемия от ракови заболявания
Общата чаша и тоалетна са най-малкият проблем...

# 65
  • Мнения: 1 984
В известен смисъл може да се каже, че ракът е заразна болест...
Дотолкова доколкото пием една и съща замърсена вода или дишаме един и същи болен въздух, ядем една и съща модифицирана и отровна храна...В определени райони болестта се развива у по-голям процент от хората... Но не се предава по въздушно-капков път, ако това ти е въпросът...
А доста често отношението на някои хора и дори медицински работници към раково болните е като към прокажени... Така че в този смисъл, на болестта също може да се гледа като на заразна...
Заради огромния брой заболели хора вече се говори за епидемия от ракови заболявания
Общата чаша и тоалетна са най-малкият проблем...
още един великолепен пост!   bouquet

пп. ще го направя в червено дано повече хора го прочетат!

# 66
  • Мнения: 185
Не, но може да е наследствена.

В известен смисъл може да се каже, че ракът е заразна болест...
Дотолкова доколкото пием една и съща замърсена вода или дишаме един и същи болен въздух, ядем една и съща модифицирана и отровна храна...В определени райони болестта се развива у по-голям процент от хората... Но не се предава по въздушно-капков път, ако това ти е въпросът...
А доста често отношението на някои хора и дори медицински работници към раково болните е като към прокажени... Така че в този смисъл, на болестта също може да се гледа като на заразна...
Заради огромния брой заболели хора вече се говори за епидемия от ракови заболявания
Общата чаша и тоалетна са най-малкият проблем...

и още веднъж за този пост  Hug

# 67
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Аз  пък не виждам кой и за какво трябва да се обижда newsm78
И няма нужда точно в този подфорум да има такова грубо отношение Stop Отговорите, които бяха дадени на 3-та и 4-та страница изчерпват темата и можеше да се дадат още на 1-ва. Защо не приемете, че някои хора не прекарват цял ден пред компа да се ровят за инфо и не знаят доста неща. Най-логичното е, като попаднат /за първи път сигурно/ в определена ситуация, пораждаща определен въпрос, той да бъде зададен там, където се предполага, че ще знаят отговора. И те да му отговорят, без  да лепят квалификации за интелигентността му и възрастта му, а той да не се извинява, че е попитал.
Жалко е, много е жалко Tired

Не се извинявам за тона си и не държа да ми бъде отговорено!

# 68
  • Мнения: 1 820
Аз  пък не виждам кой и за какво трябва да се обижда newsm78
И няма нужда точно в този подфорум да има такова грубо отношение Stop Отговорите, които бяха дадени на 3-та и 4-та страница изчерпват темата и можеше да се дадат още на 1-ва. Защо не приемете, че някои хора не прекарват цял ден пред компа да се ровят за инфо и не знаят доста неща. Най-логичното е, като попаднат /за първи път сигурно/ в определена ситуация, пораждаща определен въпрос, той да бъде зададен там, където се предполага, че ще знаят отговора. И те да му отговорят, без  да лепят квалификации за интелигентността му и възрастта му, а той да не се извинява, че е попитал.
Жалко е, много е жалко Tired

Не се извинявам за тона си и не държа да ми бъде отговорено!

Аз пък държа да ти отговоря защото не мога да разбера кое му е жалкото? newsm78Това че се изписаха 4 страници в който се подразбираше от ясно по ясно че РАК НЕ СЕ ПРЕДАВА ПО ЧАША ИЛИ ОБЩ ПРИБОР?Породи се спор дали е вирусен,но това не измени темата.Мисля че всеки който писа беше достатъчно изчерпателен за да се разбере отговорът на въпроса зададен от авторката.След всичките тия изписани страници авторката пак попита.Най накрая разбра!Това е жалко!Хората я питат с какви очи пак пита.И тя отново пита.Разбираемо е да се пита на място където ще може повече хора да отговорят,но има неща който бива малко от малко да се знаят,ей така за кумова срама.И не е нужно да висиш цял ден пред компа-не само той е източник на информация!Това е жалко че има даже и компютри,информацията е поднесена на тепсия ...,ама няма кой да прочетеееее!Камо ли да се отвори книга например! NaughtyА и по лесно е да питаш отколкото да си направиш труда да се разровиш и видиш!И се пита веднъж!
А ти защо толкова се хабиш?Да не би на теб да ти е лепната квалификация или нещо да те касае? Thinking

# 69
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
А ти защо толкова се хабиш?Да не би на теб да ти е лепната квалификация или нещо да те касае? Thinking
Oбидно ми стана, защото съм част от този форум, а не бих отговорила така, но ... свят голям, хора всякакви. За това запалих.

Нищо, важното е, че момичето разбра, каквото искаше.

# 70
Благодаря на всички Ви и още веднъж се извинявам ако съм засегнала някой. Благодаря Ви newsm10

# 71
  • Мнения: 208
Глупости.Не е заразен иначе представяте ли си какви щяха да са работещите в онко диспансерите.Открива се някаква наследственост и предразположение.

# 72
ОК, с две думи от слюнка неможеш да се заразиш от рак,тоест здравият човек пие от  чаша(от която е  бил пил болният от рак и не е била мита когато болният от рак е пил)и здравият човек неможе да се зарази и разболее от рак,аз така разбрах от вашите постове,нали така?
А докторите в онкодиспансерите не пият от едни и същи съдове с болните от рак,така че няма как да се заразят.
Много съм притеснена и уплашена.
Дано правилно съм ви разбрала,Баба хулиганка ми беше отговорила с едно изречение .Благодаря Ви.

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 22:41 от monlor

# 73
  • Мнения: 1 820
Тва или си тъпа или на тъпа се правиш! ooooh!Щом не е била мита чашата значи си заразена!И не само от слюнка,ами и ако си имала контакт може!Докторите не се заразяват защото всичко се дезинфекцира и минава през хиляди градуси за стерилизация!Ми кажи така,бе момиче!Че сте пили от една чаша!Тръгвай по лекари и си прави всякакви изследвания!Като почнеш от рентген,та стигнеш до биопсия!Не губи време и по между другото мини и през някоя психиатрия!От слюнка се предава и СПИН,и сифилис и хепатит,и какво ли още не!Ама туй твоето не е шега работа!
Ти си егати и маумния човек!Тва гаргара ли си правиш или наистина ти липсват някой елементи на главния мозък?Или просто пишеш и гледаш сеира на хората?Ако не беше форум и не бях длъжна да спазвам някой норми на етикеция такива щях да ти ги тегля! #2gunfire

# 74
 paneva ,не съм тъпа,исках отговор с едно изречение както Баба хулиганка ми отговори,а не скандали и ти сега ме притесни ужасно много с твоя отговар.Дано да е в изблик на яд и да е подигравка,а не истина,че ще умра от ужас и страх.

Общи условия

Активация на акаунт