Каква печка да избера?

  • 1 986
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Керамиката и газта са почти изравнени по икономичност, само дето керамиката се поддържа много по-лесно. На газ излиза по-евтино само ако имате централна газификация. Така че, вземи си двойка керамични котлони и фурна за вграждане. Не случайно повечето кухни, които се показват тук са с такава комбинация Peace

# 16
  • Мнения: 122
Да изкажа мнение.
Със стъклокерамика сме, но газта нагрява по-бързо.
При стъклокерамиката трябва повече внимание, не трябва да се допуска изкипяване, силни удари отгоре, необходими са съдове с подсилени дъна.... почистването е лесно, но за предпочитане е да е със специални препарати.
Прецени си сама.

# 17
  • Мнения: 1 175
И аз бих ти препоръчала стъклокерамични котлони.По икономични са от газта,за лесната поддръжка вече ти обясниха.Доста често изкипявам яденето-с малко CIF почиствам без проблем.Моята печка е на Горение,с такива котлони и съм страшно доволна.Имам и газов котлон,но не го използвам отдавна.Само,ако случайно спре тока.Фурната е с вентилатори от нея съм доволна.Цената на печката беше около 800 лева.

# 18
  • Мнения: 3 770
Да изкажа мнение.
Със стъклокерамика сме, но газта нагрява по-бързо.
При стъклокерамиката трябва повече внимание, не трябва да се допуска изкипяване, силни удари отгоре, необходими са съдове с подсилени дъна.... почистването е лесно, но за предпочитане е да е със специални препарати.
Прецени си сама.

С това не съм съгласна.Както казах по-горе от 7 години имам такива котлони.Редовно ми изкипява по нещо и нищо не се е случило със стъклокерамиката.Относно силните удари - все пак това е котлон , а не политик , който да замеряме с павета.   Wink И не съм си купувала специални тенджери и тигани - най-обикновени на Тефлон от Метро.Чистя ги с обезмаслител.Единственото нещо от което трябва да ги пазиш е захар.При топенето си развива висока температура и има риск , да се спука плочата.Но аз не правя крем-карамел , защото у нас никой не го обича.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 122
Да изкажа мнение.
Със стъклокерамика сме, но газта нагрява по-бързо.
При стъклокерамиката трябва повече внимание, не трябва да се допуска изкипяване, силни удари отгоре, необходими са съдове с подсилени дъна.... почистването е лесно, но за предпочитане е да е със специални препарати.
Прецени си сама.

С това не съм съгласна.Както казах по-горе от 7 години имам такива котлони.Редовно ми изкипява по нещо и нищо не се е случило със стъклокерамиката.Относно силните удари - все пак това е котлон , а не политик , който да замеряме с павета.   Wink И не съм си купувала специални тенджери и тигани - най-обикновени на Тефлон от Метро.Чистя ги с обезмаслител.Единственото нещо от което трябва да ги пазиш е захар.При топенето си развива висока температура и има риск , да се спука плочата.Но аз не правя крем-карамел , защото у нас никой не го обича.  Simple Smile

Аз и захар съм разсипвал и им няма нищо, но................ може в един момент и да има страничен ефект......... нали си чела книжката с препоръки към тях. Само отбелязвам, аз също съм доволен от стъклокерамиката.

# 20
  • Мнения: 3 770
Затова и написах , че има риск ,а не че непременно ще стане.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 54
Може ли за един съвет?Имаме централна газификация и много се чудя дали да си взема фурна на газ?Има много различни мнения по въпроса.Аз съм малко против защото досега сме били на ток ...но пък ще ни е по евтино.Има ли някой от вас която да е на газ-фурна?

# 22
  • Мнения: 282
Предпочитам керамичните - няма търкане след всяко готвене, бързо нагряват, икономични са като газта, тенджерите не почерняват при тях.

Общи условия

Активация на акаунт