Февруарските дечица крачат във редица!

  • 9 441
  • 285
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 17
Здравейте мамита!Нашия комр беше на ремонт и сега влизам и виждам колко много имам да чета ,доста сме изпуснали.Благодаря ви за топлото посрещане и много благодаря на jas.min че ни е добавила в списъка.Смалко закъснение искам да поздравя всички празнуващи.Много усмивки и щастливо и незабравимо детство.За падането и раните незнам и аз се притеснявам.То лесно ще носим всичко необходимо ,но раните ще ги има .Ние сме същите ходим стабилно вече3 мес. но не си гледа в краката.Аз мисля на вън да ислагам панталонче под коляното. newsm78.

# 256
  • Мнения: 17
За пръстчето мисля ,че с времето всичко ще отшуми не се притеснявай.Моята племеница беше същата ,сестра ми какво ли не прави .Но като порасна малко взе да разбира я беше срам и сама се отказа.А за бибата мисля да я махна с ихтиол.Много е гадно ,но има ефект.Така отказах баткото,беше на 1г 6м пробвахме какво ли не и накрая намазах с ихтиол .Много гнусно изглеждаше ,но въпреки това той я лапна и като усети вкуса я изплю ,повдигна му се  замалко да повърне и я гледаше доста интересно.И така я държех намазана и стоеше на масата да я вижда и като я поиска само като му я подам се мръщеше и сам викаше че е акана и така 2 ,3 дни и спря да я търси.Малееее спирам че доста голям стана поста  прекалих с разказа Embarassed

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 615
Днес бихме рубеолата. Дано няма реакции. Мария дори не разбра.
kali77 , много ми е любопитно как се казва твоето момиченце? Питам,защото и на Мария й викаме Мери. Мери ли се казва?

# 258
  • Мнения: 1 516
За пръстчето мисля ,че с времето всичко ще отшуми не се притеснявай.Моята племеница беше същата ,сестра ми какво ли не прави .Но като порасна малко взе да разбира я беше срам и сама се отказа.А за бибата мисля да я махна с ихтиол.Много е гадно ,но има ефект.Така отказах баткото,беше на 1г 6м пробвахме какво ли не и накрая намазах с ихтиол .Много гнусно изглеждаше ,но въпреки това той я лапна и като усети вкуса я изплю ,повдигна му се  замалко да повърне и я гледаше доста интересно.И така я държех намазана и стоеше на масата да я вижда и като я поиска само като му я подам се мръщеше и сам викаше че е акана и така 2 ,3 дни и спря да я търси.Малееее спирам че доста голям стана поста  прекалих с разказа Embarassed

Това е интересен подход. Не съм го чувала. А ихтиолът не е ли отровен ?

# 259
  • Мнения: 2 096
ихтиол Shocked
Ники като върви пада, става и продължава.. в краката не гледа - като валек е.. краката му са в синини.. а откакто ми направи една беля с едно шишенце с лак,сложих и риванол и лепнки в бебешката чанта...
Аним не мисля че имате проблем точно със смучене на палец... Смученето на палец е неосъзнато засмукване на палеца, което води до успокоение... най-често се изплзва при заспиване или когато се загледа или замисли детенцето.. Вашето е по скоро одеалце за успокоение и не се тревожи то се отказва лесно.. просто детето използва пръстчето си за да му е по удобно да засмуче одеалото.. психолозоте дори препоръчват децата да не бъдат насилствено отказвани от такъв тип успокоения, особено ако са преживели такива сътресения като продължително боледуване, инжекции и болничен престой... в такъв случай бих те посъветлвала да оставиш Петишка да го израсте..

# 260
  • Мнения: 17
kalka казва се Мариела ,но ние и викаме Мери.А ихтиола незнам  дали е отровен,но детето не го гълта изобщо.Мехлема е доста мазен и черен на цвят.Гъста косинстенция.Трудно може да погълне нещо ,но дори и така да стане той ще го изплюе ,защото много лошо мирише.Абе гадна работа.Но имаше ефект.Иначе бях пробвала всичко и все не ставаше.Но това не само аз съм го пробвала ,доста мами се събирахме в парка и почти всички прибягнаха към този метод.Но всяка мама си решава сама .Ако искаш пробвай ти ,аз така направих.Опитах какво е и тогава му дадох.

# 261
  • Варна
  • Мнения: 841

...... Вашето е по скоро одеалце за успокоение и не се тревожи то се отказва лесно.. просто детето използва пръстчето си за да му е по удобно да засмуче одеалото.. психолозоте дори препоръчват децата да не бъдат насилствено отказвани от такъв тип успокоения, особено ако са преживели такива сътресения като продължително боледуване, инжекции и болничен престой... в такъв случай бих те посъветлвала да оставиш Петишка да го израсте..


Едно закъсняло честито на Мила и Мартин-ковците и от мен и Вики, да са живи и здрави   bouquet

Да се включа и аз най-накрая в темата, все чета , а не пиша  Rolling Eyes , моето дяволче, също заспива с любимо одеало, от пухения полар, все го гушка и търси и като го фиксира през решетките на кошарата, започва да "цвили" от кеф. Както каза Sky*, не мисля че има нещо притеснително, а ако наистина е свързано и с дълго боледуване и стрес, напълно разбираемо, ние имаме почти 2 месеца престой по болници Sick
Бибата нямам намерение  да махам скоро, сещаме се за нея само докато заспива и повече не я търси, мисля че и е много полезна за успокоение на зъбките, а и скоро май няма да ни трябва, вече имаме 16 зъба  #Cussing out, останаха само 4 ooooh!
Нощем се буди по 10-тина пъти, няма скоро сън за мама  Thinking
Ходим от 10 месеца, от раз, след третото падане с паяка на глава, прибрах го и тя тръгна сама  newsm78, май е можело и без падане да се разминем...
Ами май това е..., освен че чакам Sky* да се сети за нас  Rolling Eyes Mr. Green

# 262
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Влизам набързо само да кажа, че Ивка днес няма Т. Вчера и през нощта имаше, но свалях с Панадол,давам й и Осцилококцинум и вит.С. Гърлото й е леко зачервено, венците много подути, надявам се лошото да е минало вече.
Стеф мерси, че попита  Hug
Като се ошетам, ще чета и пиша повече;-)

# 263
  • Варна
  • Мнения: 841
Влизам набързо само да кажа, че Ивка днес няма Т. Вчера и през нощта имаше, но свалях с Панадол,давам й и Осцилококцинум и вит.С. Гърлото й е леко зачервено, венците много подути, надявам се лошото да е минало вече.
Стеф мерси, че попита  Hug
Като се ошетам, ще чета и пиша повече;-)

Виктория изкара ангина ,  все още е на антибиотик, петък събота и неделя до обед поддържаше 40-41*, редувах панадол и нурофен а през нощта и ефералган свещички. До сега сме пили Аугментин или Зинат, но този път ги повръщаше и не можех по никакъв начин да я накарам да ги изпие и ни предписаха Панцеф, двойно по-скъп е, но това няма значение, сладък с портокалов вкус, изобщо не горчи и най-важното - един прием на 24 часа, смо дето сега не мога да я накарам да яде кисело мляко за да не се огъбим, някой да има идея  newsm78, какъв фокус да приложа?

# 264
  • Мнения: 1 516
Аз съм си лекувала забрал нокът с ихтиол. Много нафтено ми мирише. Като машинно масло. Може да не го гълта детето, ама все пак попада в слюнката, стомаха. Не знам  Stop

Лимена, Киселото мляко, можеш да го смесиш с някакъв плод, който обича, или с плодово пюре или да направиш айрянче, да го подсладиш и , а да , Виктор много го яде на таратор с настъргана краставица....

# 265
  • Мнения: 2 096
Миме, препоръчвам ти да вземеш Бифидус за Вики.. след антибиотик е хубаво, за да се възстанови чревната флора... поразрови се за инфо и за прополисова тинктура.. бях чела и за чай номер 4, ама потърси в търсачката или гугъла... Кисело мляко ако и направиш нещо като плодово мляко с банан.. пасирваш и готово.. и чакам Убавото време чИ да мятаме крачоли из морската.. не сме ви забравили..  bouquet Hug

# 266
  • Мнения: 339
Здравейте момичета!
Чета, че много деца са с температура напоследък , та  по този повод да ви споделя нас какво ни сполетя. Стоян хвана някакъв вирус, който тук го наричат Drei Tage Fieber, сиреч тридневна температура, което го изкарвали 95 % от децата до 2 годишна wъзрасt. Аз бях чувала за тоя случай, че не трябвало да се притесняваш и как като минат трите дни всичко после е ок, е да ама не се оказа точно така защото можело трите дни да стигнат до 17 #Crazy като на всеки три дни просто има няколко дни почивка без Т°  Вече трети тридневен период караме и леко полудявам #Cussing out На всичкото отгоре страничните ефекти са да не ви разправям - Кашлица, сополи и за капак след второто вдигане на Т се появи обрив като от шарка  ooooh!(разбира се  посред нощ с неистово пищене от страана на детето) и след три часа опити да се успокоим и заспим накрая свършихме в бърза помощ
Аз и мъжа ми вече бяхме решили че няма да ни се размине шарката , щото тук и някаква шаркова епидемия има в момента, но слава богу доктора ни успокои че това не е шарка и нямало опасност за детето, така да се каже в момента изживявал колминацията и след три дни обрива трябва също да мине и вече да не вдига Т.
Та сега много се надявам тази нощ да е последната неспокойна нощ и утре да ми е наред момчето, че е много жаллен горкия Tired.
  А най-тъпото, че няма лекарства трябва да си го отболедува сам, единствено свещичките парацетамол макс три пъти на ден, но те му свалят най-много до 38° и пак ходи като пребит горкия и все иска да ми е в ръцете
Знам че много дълго ви обяснявах как ни  минава болеста , но да ви предупредя да имте предвид че и нещо подобно може да ви се случи, за да не сте неподготвени като мене и да изпаднете в паника. Но при появата на обрив при всички положения веднага на доктор защото наистина много мяза на шарка и сам човек не може да предцени.
Хаиде лека нощ от мен и бъдете здрави   bouquet

# 267
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Пфууу айде стига болести вече Naughty.Новата тема дано само с хубави новини я пълним  Peace
...но този път ги повръщаше и не можех по никакъв начин да я накарам да ги изпие .........
какъв фокус да приложа?
При предишното боледуване и Ивка беше така. Не искаше и да яде, защото си мислеше, че я лъжа и давам сироп. Голям зор беше, трябваше да минат седмици докато започне да се храни нормално. Сиропите в просъница ги давах - малко гадничко, ама иначе нямах шанс  Rolling Eyes
Но пък Осцолококцинум много обича, зяпа като види капсулката.
Някой давам ли е Хомеожен 9 за гърло?

# 268
  • Мнения: 1 516

Някой давам ли е Хомеожен 9 за гърло?


Ползвала съм го за себе си и ми помага.Към твоето питане ще добавя  мога ли да давам коризалия за хрема  newsm78

# 269
  • София
  • Мнения: 718
Милена ползвай НОРМОФЛОР за нормализиране на чревната флора. По 2 таблетки на ден, разтворени във водичката.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 09:49 от hrisito

Общи условия

Активация на акаунт