Как се забавлявате когато сте всички заедно?

  • 2 097
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 090
Как се забавлявате когато сте заедно цялото семейство,какво най-много радва децата ви тогава family4
Ние например имаме няколко любими неща-тръшваме се тримата на спалнята и започва едно боричкане,едно гъделичкане,едно газене на детето в/у нас,скачане от раклата на спалнята,от там-долу на земята и пак в/у нас Simple Smile.Другото е да се гоним-независимо дали вкъщи или навън-сина ми се размазва от кеф,бяга и се смее до полуда,а ние го гоним и все не можем да го стигнем Mr. Green.Третото ни любимо нещо е футбола,ние с таткото сме вратари(няма врати нашия терен,ние сме и врати,и вратари Crazy),а синковеца ни винаги вкарва голове:party:
Това са все неща които не изискват присъствието на ''цялата фамилия'',но така определено е много-по-забавно,а каква аларма се вдига... HugКато видя как грейват очичките на детето ми в тези моменти направо ми се напълва сърцето Heart Eyes.Вие как оползотворявате свободното си време,прекарано с дечицата,ще ми бъде интересно  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 814
Когато сме тримата заедно обикновено се гоним, борим или играем на криеница, разхождаме куклите в количките им...... В спокойните моменти /за съжаление са голяма рядкост/ рисуваме, пишем, четем книжки или просто седим на дивана тримата заедно гушнати говорим си или гледаме тв.

# 2
  • Мнения: 3 376
Ние спокойни моменти нямаме тримата Mr. Green

Най-чето се боричкаме или гоним детето,а то умира да се крие зад пердетата,тогава става "невидим" и ние се правим,че го търсим из апартамента.Другото е когато седнем да ядем,всичко се омазва,но малкия само тогава що годе хапва нещо различно от мляко и си умира да ни храни и двамата JoyКаквото напипа ни го тика в устите Crazy

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Отиваме в детската, сядаме на пода и си играем на коли, строим с конструктор, четем книжки, свиря му песнички на пианото (детско пиано), слушаме детски песнички и танцуваме.
В спалнята се боричкаме и се правим, че го ядем. Баща му си хапва ребърца, аз кълчици  Laughing Малкият умира от смях  Joy
Гоним се из апартамента, оставяме малкият да ни гони и като ни хване, ние гоним.
Играем на криеница. Един път седмично го оставям да се къпе сам с душ-слушалката...цялата баня става вода, но малкият е много щастлив.
Лятото изкарвам басейнче на балкона, следобед напича много и прекарва там доста време.
Сега искам да му купим една люлка пак за балкона, която се сгъва, може да се ползва и у дома.

# 4
  • Мнения: 1 008
Моето детенце е на такава възраст, в която нито може да ходи, нито иска да седи на едно място.
Времето, когато сме заедно тримата е само вечер Sad. Или лягаме на спалнята, заобиколени от играчки, или на дивана в хола. Най-често игрите са кратки, защото тя трябва да спи.

# 5
  • Мнения: 6 441
Досега не сме били тримата заедно  Sad Cry
Иначе когато сме двамата с Алекс си измисляме всевъзможни игри,пеем,лазиме по земята  Crazy

# 6
  • Мнения: 4 784
Най - ни е хубаво, когато сутрин се излежаваме в леглото, а малкия се катери по нас, бърка ни в очите, ушите, скубе ни, гъделичка ни...очичките му греят /а и нашите също/.

# 7
  • Мнения: 2 090

В спалнята се боричкаме и се правим, че го ядем. Баща му си хапва ребърца, аз кълчици  Laughing Малкият умира от смях  Joy

Joy Joy Joy


........... и си умира да ни храни и двамата JoyКаквото напипа ни го тика в устите Crazy
hahahaПредставям си ви Joy

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
А ние отиваме на стадиона ритаме топка,гоним се,правим упражнения всички заедно Peace

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 290
Напоследък нямаме спокойни моменти. Детето е в някаква криза на тригодишните и ни изкарва акъла с капризите и хленченията си.
Иначе и ние се борим и гъделичкаме. Оцветяваме книжки, гледаме заедно анимационни филми.

# 10
  • Мнения: 9 973
нямам търпение да пораснем още малко за да се включа и аз Crazy Hug

# 11
  • Мнения: 655
Ние всяка вечер сме си заедно. Не се боричкаме, но понякога редим заедно пъзел(с други думи Жак и аз го редим, а те гледат и развалят) или конструктор лего(пак така) и е забавно. Понякога само аз си играя с тях на кукли или пък само той им помага да "готвят". 

# 12
  • Мнения: 3 929
Най ни е хубаво, когато сме си тримата, излягаме се, ядем нещо и гледаме телевизия или се боричкаме,закачаме. Абе, голям кеф. Това е за тримата забавление, а иначе само за детето - много неща са, които го забавляват.

# 13
  • Мнения: 2 211
Обикновено, ако сме тримата гледаме да излезем някъде - пътуваме или на куклен театър или на кино или разходка. В студените и дъждовни дни, когато сме у дома, тати играе с детето, аз гледам да посвърша нещо или аз се занимавам със синът ни, докато тати има работа. Когато е с мен рисуваме, четем книжки, учим английски думички, посещаваме интересни сайтове, моделираме или просто се гушкаме  Joy.

# 14
  • Мнения: 9 052
zоопарк, в раницата на гърба на тати и туриzъм, като има и раzходка zа удряне на шубраците и шумата с пръчка, събиране на мъх и кори от дървета, спирка на детска площадка или увеселителен парк , воzене на влак (това правим с цел zабавление, zащотот малкия е луд по влакове ... ) , ако вали сме на zакрит детски център или в гумирани дрежи джопаме иz локвите ... Всеки уикенд  по нещо  Wink

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 14:17 от jabata_dil

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Навън се състезаваме кой ще стигне пръв - естествено винаги е тя, защото иначе не е никак весело. Вкъщи се борим и гъделичкаме, моделираме с пластелин, рисуваме, правим гимнастика, викаме и пищим  Crazy, най-много танцуваме заедно и пеем песни.

# 16
  • Мнения: 3 367
У дома подобно време няма,ТВ не гледаме,против сме деца в леглото ни. Обикновенно единият ги занимава докато другият се опитва да се съблече,събуе,изкъпе,спортува или друго. Навън -музей,зоо,библиотека,парк,гости и пр.-ходим заедно всички,но често се делим на място поради различните интереси на децата. Това което най-правим заедно наистина 4та  е вечеря (закуска уикенда) и приказките около нея.

# 17
  • Мнения: 1 134
Разхождаме се някъде, или ходим на кино, театър... Когато сме вкъщи - пъзели, рисуване, куклен театър, играем на предмети, на карти..., майсторим някакви нещица, гледаме ТВ, но боя с възглавници, гъделичкането и гоненето са любими.  smile3540

# 18
  • софия
  • Мнения: 636
Три дне от седмицата нашия татко отделя изцяло на нас - двете дами. Гоним се в парка или вкъщи, елена обожава да се крие, а ние да я търсим и да я викаме, а като я намерим се смее с глас, много обича да се борим на спалнята, ние да лазим по цялата къща, а тя да ни яха и да пътува като на конче. рисуваме с бебешки флумастери по стените дружно, скачаме в локви, тя се храни сама, а ние сме подредени около нея и тя посяга да ни храни с отделни лъжици и нас....Абе голям майтап...Караме колело - аз бутам, после татко й, после елена, редим пъзели, ходим в Южния парк или пием капучино в Мола с приятели и бебешори, ходим на куклен театър - или татко го прави вкъщи...Общо взето това са някои от нещата, които правим всички заедно през почивните дни на татко. Иначе всяка вечер след 18 сме си отново заедно, четем приказки, готвим и татко разказва своя приказка за лека нощ на малката принцеса. А аз през това време малко отмарям.И бебка заспива в 20.30!

# 19
  • Мнения: 123
Тази тема много ми хареса.Защо толкова малко я посещавате!Та това е най важната част от денонощието-времето когато всички сме заедно.Моите деца са малки-на 3г и половина и на 5год,но правя всичко възможно да намираме общи занимания.Наблягаме на колективните игри.Любима им е Черен Петър.Ние променихме правилата и сега всички се борим Черния Петър да остане в нас.Накрая притежателя му казва едно ново стихче.Така всеки ден трябва да учат по едно ново за да могат да са подготвени вечер за играта.Естествено ние с баща им гледаме да не остава в нас Черния Петър защото на работа нямаме време да заучаваме нови стихчета.Супер е когато сме заедно.

# 20
  • Мнения: 3 423
Прекрасна тема и малко ви завидях,защото моя син не обича да сме тримата.Или гони мен и иска да играе сам с баща си или гони баща си и иска да играе само с мен.Не знам,защо го прави newsm78.Много ревнува ,когато си говорим ,а каквато и да е нежност между нас с баща му ,изобщо пък не допуска.Ако мъж ми ме прегърне малкия отива и почва да го бие.
Единствено ,като сме извън дома ни ,приема да сме трима .

# 21
  • Мнения: 1 336
Прекрасна тема и малко ви завидях,защото моя син не обича да сме тримата.Или гони мен и иска да играе сам с баща си или гони баща си и иска да играе само с мен.Не знам,защо го прави newsm78.Много ревнува ,когато си говорим ,а каквато и да е нежност между нас с баща му ,изобщо пък не допуска.Ако мъж ми ме прегърне малкия отива и почва да го бие.
Единствено ,като сме извън дома ни ,приема да сме трима .

Миличка, имам чувство, че описа моето дете  Shocked  Rolling Eyes Rolling Eyes няма никаква разлика...

# 22
  • Мнения: 2 090
Mila mama,EkaterinaM моето дете май и то започва да се опитва да прави такива номера,като се заиграем тримата трябва само с него да се закачаме,като се закачаме помежду си с баща му започва да тропа и да ни бута далече един от друг.Като не сме много близо обаче и цялото ни внимание е насочено към него е много щастлив JoyЕдинствено като е в голяма еуфория от някоя щура игра не му прави впечатление кой кого гушка и гъделичка Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Или гони мен и иска да играе сам с баща си или гони баща си и иска да играе само с мен.Не знам,защо го прави newsm78.Много ревнува ,когато си говорим ,а каквато и да е нежност между нас с баща му ,изобщо пък не допуска.Ако мъж ми ме прегърне малкия отива и почва да го бие.
Единствено ,като сме извън дома ни ,приема да сме трима .

И при нас го има този момент  Rolling Eyes Когато сме тримата, дъщеря ми или ми говори едновременно с баща си и в един момент се надвикваме и в къщи е като лудница или ме тегли към другата стая. Днес пък ми целуваше постоянно ръцете и ми повтаряше "Обичам те"...Явно ревнува. Когато сме навън, напоследък дребната ни кара да ходим в зоологическата градина и всяка седмица сме там. След това задължително следва пицария.

# 24
  • Мнения: 1 555
Ние когато сме четиримата... а това се случва за съжаление рядко ходим задължително или в някой парк, или пък в зоогическата градина. Иначе вкъщи рисуваме заедно, правим фигури от пластелин, редим конструктор или най-любимото на последък е да легнем на килима и да оставим децата да се катерат върху нас и да се смеят до припадък ! Няма нищо по-хубаво да си заедно с любимите си хора, сякаш времето спира !!! Heart Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Цялото семейство обичаме да ходим на разходки, да излизаме на двора, да ходим по екскурзии. Вкъщи рисуваме, гоним се, четем книжки, къпем бебето - малко става тясно в банята като се набутаме всички ама  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 423
Момичета,понеже няколко след мен споделяте,че и вашите дечица предпочитат да играят с родителите си поотделно,да споделя днес какво прочетох в Спок .
"Понякога дете на 2-3 години добре се разбира с всеки от родителите,но когато влезе другият, то се дразни.Това може отчасти да изразява ревност,но струва ми се,че на тази възраст,когато детето е чувствително към тиранизиране и само се стреми да се налага на другите,при появата на втория родител чувства ,че ще му бъде трудно едновременно да се справи с двама души.В този период обикновено бащата е по-нежеланият  и понякога той се чувства като че ли отхвърлен."

 Winkхитрушани малки са ни децата-разделят ни за да ни владеят Wink

# 27
  • Мнения: 1 447
Когато се съберем вечер започва едно боричкане на спалнята,играем на бати Енчо,четем приказки.
През почивните дни ходим на разходка,играем топка.Това са най-хубавите ни моменти когато сме всички заедно

# 28
  • Мнения: 1 364
Когато сме тримата боричкаме и закачаме Алекс. Понякога двамата с баща си се опитват да ме гъделичкат.
Строим нещо с конструктура, разглеждаме събраните играчки от шоколадови яйца или си лежим и си говорим..по точно Алекс разпитва Grinning

# 29
  • Мнения: 256
Не сме се забавлявали отдавна така,както вчера.Времето беше лошо и отидохме на закрито в една игрална зала с деца.Играхме билярд,джаги,боулинг.Синът ми е на 7 години и беше много щастлив,цял ден не спря да го повтаря Grinning

# 30
  • Мнения: 2 090
Момичета,понеже няколко след мен споделяте,че и вашите дечица предпочитат да играят с родителите си поотделно,да споделя днес какво прочетох в Спок .
"Понякога дете на 2-3 години добре се разбира с всеки от родителите,но когато влезе другият, то се дразни.Това може отчасти да изразява ревност,но струва ми се,че на тази възраст,когато детето е чувствително към тиранизиране и само се стреми да се налага на другите,при появата на втория родител чувства ,че ще му бъде трудно едновременно да се справи с двама души.В този период обикновено бащата е по-нежеланият  и понякога той се чувства като че ли отхвърлен."

 Winkхитрушани малки са ни децата-разделят ни за да ни владеят Wink
Май точно така се получава с 2-3 годишните hahaha,малко са изключенията Wink
Като чета напред по-големите дечица като че ли са по-податливи,по се увличат и забавляват със ''семейни игри'' Hug

# 31
  • Мнения: 3 336
Ние трудно се събираме всичките заедно, тати много работи, събота и неделя иска да се наспи...

Иначе децата ги водя напоследък всяка седмица през уикенда в зоопарка единия ден, на другия ходим някъде по градинките или парковете.

През седмицата са на ясла и след яслата ги водя в една близка градинка или ако вали на детски клуб или пък се забавляваме вкъщи със строителя, дървени релси и влакче, кукли, правя им къщичка под масата от време на време, гледаме филмчета напоследък, защото взеха да се заглеждат повече, четем книжки /никога до края Laughing /. Вечер ги слагам във ваната и пускам водата да се пълни ваната, а те се кефят да събират водата с разни канчета и да поливат себе си и гумените играчки. Освен това седят повечето време във водата и се натоплят едно хубаво. Така докато се напълни ваната до средата горе-долу са се наплацикали, после пускам водата да се оттича, насапунисвам ги и ги плакна с душа. Процедурата запълва 20-30 минути и ги омаломощава добре преди съня. После гледаме Сънчо и вечеряме.

Понякога ходим заедно в Билла да пазаруваме или пък на пазара.

Скоро мисля да ги записвам на плуване, защото имат голямо желание.

Общи условия

Активация на акаунт