За яслата

  • 3 352
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 237
Аз пък колкото пъти съм водила или взимала Калина,никога не съм я видяла на столче  Thinking Напротив - заварвам я лудо да дивее и беснее с по една играчка във всяка ръка.Изпотена,весела,щастлива.Тича на воля.Всъщност всички деца тичат и играят на воля - и сутрин и следобед.Също така е факт,че вечер у дома Калина е уморена и заспива бързо-бързо.
Ми така де,нека някой да каже и нещо хубаво за яслите  Grinning
Но наистина е тъпо да стоят мирни на столчетат като наказани,та това са деца !

# 46
  • Мнения: 81
имат време за всичко и за песни, и за танци, и за лудеене и за кротко изчакване. Когато вземам дъщеря си вечер от яслата винаги е изпотена от беснеене/ игра на гоненица с останалите 2-3 деца/, е по-някога си играе кротко  с бебе или количка. А се е и случвало лелка да им чете приказка.

# 47
  • Мнения: 187



  Re: Тормоз върху децата ни в детските градини
« #45 вторник, 25 март 2008, 11:50 »   

--------------------------------------------------------------------------------

"За съжаление наистина има госпожи,които са изхабени от работата си с деца години наред.Работех преди в ясла и за да не обидя никого,не искам да споменавам имена и градини.Има разлика в похватите и методите на различните госпожи,които възпитават децата.Наблюдавала съм колежките си и виждах разликата.При едни възпитанието протичаше като дресировка-на килима и столчетата като застопорени,а при други-постоянна промяна в заниманията,например-първа игра по кътовете,после за да се успокоят-слушане на приказки или стихчета,после пак се минава към бърз ритъм-танци под музиката на детски песнички или подвижни игри и т.н.Когато променяш постоянно заниманията и децата се чувстват по-добре.Напълно съм съгласна с това,че хората,които работят в ДЗ трябва периодично да бъдат обучавани и да им се предостави някакъв начин да свалят напрежението.И другото което е-наистина трябва да се дава израз на индивидуалността.Например аз с децата следвах тяхните желания,следвайки планът за заниманието днес.Например,започвах с това-деца искате ли сега да ви разкажа приказка?А те-да,госпожо!Знаейки,че имам деца,които са доста буйни и не ги свърта на едно място,тези деца ги питах дали искат да ми помагат-например-Хайде,Инка,искаш ли да показваш на децата картинките от приказката и т.н.И тя се съгласяше,защото се чувстваше ангажирана.
От всичко казано до тук,не искам да се изкаравам велика и т.н.Просто бях обучавана от истински професионалист и педагог.Докато колежката ми използваше неприемливи за мен форми на възпитание-крещене на децата,наказания,получавах оплаквания от родители,че при нея имало-"на,на по дупето".Така,че поддържам мнението,че някои хора са родени за тази професия,а други просто трябва да си тръгнат. "
 
 Това е според мен истината за поставения проблем. Съветвам авторката на темата , ако има възможност да потърски друга ясла за детото си като предварително проучи учителите и сестрите /така постъпих аз/, защото тези хора няма да се променят дори и да говориш с тях.

# 48
  • Мнения: 3 611
...Например аз с децата следвах тяхните желания,следвайки планът за заниманието днес.Например,започвах с това-деца искате ли сега да ви разкажа приказка?А те-да,госпожо!Знаейки,че имам деца,които са доста буйни и не ги свърта на едно място,тези деца ги питах дали искат да ми помагат-например-Хайде,Инка,искаш ли да показваш на децата картинките от приказката и т.н.И тя се съгласяше,защото се чувстваше ангажирана.
От всичко казано до тук,не искам да се изкаравам велика и т.н.Просто бях обучавана от истински професионалист и педагог.Докато колежката ми използваше неприемливи за мен форми на възпитание-крещене на децата,наказания,получавах оплаквания от родители,че при нея имало-"на,на по дупето".Така,че поддържам мнението,че някои хора са родени за тази професия,а други просто трябва да си тръгнат. "


 Останах с впеЧатлението, Че смятаШ педагогиЧеските си методи поЧти zа перфектни... Може и да са, не zнам....
Аz сьЩо сьм педагог и в момента сьм в страхотно zатруднение с децата... останах иzумена какви гаменЧета има...  Shocked Ни се води, ни се кара... абсол*тно неконтролируеми... НиЩо не им е интересно, правят магарии и отвлиЧат вниманието на всиЧки деца... Пьк и не става да се zанимавам само с тях и да се опитвам преz цялото време да им се моля да направят това или онова, или най_малкото, ако не уЧастват в игрите, то поне да не преЧат на другите...
Тук в Де са една идея по други вьzпитателните методи.... *по желание* така да ги нареЧем...
ЗадьлжиТелна е само zакуската (кой колкото иzял... не е като по мое време, докато е си иzям zакуската и не ставам от масата...), обяда и следобяда... както и дружните иzлиzания навьн на детската плоЩадка или след ядене миенето на zьбите...
ВсиЧко друго... кой както му се Ще...
На едно му се доиграло нам кьде си... на друго пьк му се рисува, на трето му се прави неЩо друго... и всиЧки са свободни да правят това, което им се иска...
...  Shocked

# 49
  • Мнения: 2 018

  Съветвам авторката на темата , ако има възможност да потърски друга ясла за детото си като предварително проучи учителите и сестрите /така постъпих аз/, защото тези хора няма да се променят дори и да говориш с тях.

Благодаря за съвета  Peace Мислила съм по този въпрос, но се опасявам, че може да се получи "от трън та на глог", защото какви са вариянтите да проуча сестрите и лелките  Tired Да питам тук  newsm78 Точно тук, в този форум, прочетох толкова добри отзиви за тази ясла в която сме - една от най-добрите  в гр. Варна! Именно поради тази причина е и толкова огромен наплива в нея. Явно и това оказва влияние за не до там добрият професионализъм.

Частни ясли във Варна няма. Иначе, може би щях да се ориентирам първо към тях.

... останах иzумена какви гаменЧета има...  Shocked

Без коментар!

# 50
  • Мнения: 2 211
... останах иzумена какви гаменЧета има...  Shocked Ни се води, ни се кара... абсол*тно неконтролируеми... НиЩо не им е интересно, правят магарии и отвлиЧат вниманието на всиЧки деца...

Има трудни деца, но към всяко може да се намери подход. Не е лесно, но не е невъзможно.

# 51
  • Мнения: 9 052
... останах иzумена какви гаменЧета има...  Shocked Ни се води, ни се кара... абсол*тно неконтролируеми... НиЩо не им е интересно, правят магарии и отвлиЧат вниманието на всиЧки деца...

Има трудни деца, но към всяко може да се намери подход. Не е лесно, но не е невъзможно.

аре бе , zащо не опиташ сама? Тук майки пищят с по едно и се чудят какво да правят, като го ибие нанякъде, с 2 има съвсем луднали , а ти zащо не вzемеш да опиташ с 20?
Трябва да има една програмя, ред , дисциплина и авторитет. Останалото нека е индивидуално. А после всяка майка да му мисли, като си го прибере как ще си го дондурка с по добър подход.

# 52
  • Мнения: 2 211
... останах иzумена какви гаменЧета има...  Shocked Ни се води, ни се кара... абсол*тно неконтролируеми... НиЩо не им е интересно, правят магарии и отвлиЧат вниманието на всиЧки деца...

Има трудни деца, но към всяко може да се намери подход. Не е лесно, но не е невъзможно.

аре бе , zащо не опиташ сама? Тук майки пищят с по едно и се чудят какво да правят, като го ибие нанякъде, с 2 има съвсем луднали , а ти zащо не вzемеш да опиташ с 20?
Трябва да има една програмя, ред , дисциплина и авторитет. Останалото нека е индивидуално. А после всяка майка да му мисли, като си го прибере как ще си го дондурка с по добър подход.

Не е като да не съм опитвала. Като бях студентка, работих две години учителка в английска забавачка. Децата бяха от 4-6 г възраст. Заниманията от 9 до 12 ч. Успявах да ги узаптя за 3 часа и даже много добре се справях. Имаше голям наплив и много желаещи да запишат децата си в моята група.

# 53
  • Мнения: 9 052
... останах иzумена какви гаменЧета има...  Shocked Ни се води, ни се кара... абсол*тно неконтролируеми... НиЩо не им е интересно, правят магарии и отвлиЧат вниманието на всиЧки деца...

Има трудни деца, но към всяко може да се намери подход. Не е лесно, но не е невъзможно.

аре бе , zащо не опиташ сама? Тук майки пищят с по едно и се чудят какво да правят, като го ибие нанякъде, с 2 има съвсем луднали , а ти zащо не вzемеш да опиташ с 20?
Трябва да има една програмя, ред , дисциплина и авторитет. Останалото нека е индивидуално. А после всяка майка да му мисли, като си го прибере как ще си го дондурка с по добър подход.

Не е като да не съм опитвала. Като бях студентка, работих две години учителка в английска забавачка. Децата бяха от 4-6 г възраст. Заниманията от 9 до 12 ч. Успявах да ги узаптя за 3 часа и даже много добре се справях. Имаше голям наплив и много желаещи да запишат децата си в моята група.

и как ставаше това, като им кажеш айде беж иz стаята и всеки да си прави каквото му душа сака, а аz ще проявявам индивидуален подход и ще си сложа тапи в ушите  newsm78

# 54
  • Мнения: 247
 Бо, коя е тази ясла? Искам да знам, защото от есента смятам да дам малката в ясла.

# 55
  • Мнения: 2 211
...и как ставаше това, като им кажеш айде беж иz стаята и всеки да си прави каквото му душа сака, а аz ще проявявам индивидуален подход и ще си сложа тапи в ушите  newsm78

В никакъв случай не ставаше така   Laughing Няма универсална рецепта за тия неща. Това е въпрос на усет, да се напипа тънката струна и съответно да се намери верният подход. Някои го могат, други не, и крещят и викат.

# 56
  • Мнения: 5 393
Не съм забелязала в яслата на Иво да седят мирно на столчетата.Аз го водя към 8:30 обикновено: поне 5 деца се втурват да го посрещат ,другите търчат из стаята.Като го взимам е същата работа- надничам през прозореца: едно се покатерило на масата, други се търкалят по пода,  трети висят на прозореца и зяпат....

# 57
  • Мнения: 607

Аz сьЩо сьм педагог и в момента сьм в страхотно zатруднение с децата... останах иzумена какви гаменЧета има...  Shocked Ни се води, ни се кара... абсол*тно неконтролируеми... НиЩо не им е интересно, правят магарии и отвлиЧат вниманието на всиЧки деца... Пьк и не става да се zанимавам само с тях и да се опитвам преz цялото време да им се моля да направят това или онова


    Проблемът на дези деца, които ти наричаш гаменчета е синдромът Невъзможност за задържане на вниманието със или без хиперактивност.  Има цели две теми по този въпрос.Учудвам се, че уж си педагог ,а не си чувала за това състояние. Това не са невъзпитани ,нито лоши деца. Не ги наричай гаменчета!!!

# 58
  • Мнения: 9 052

Аz сьЩо сьм педагог и в момента сьм в страхотно zатруднение с децата... останах иzумена какви гаменЧета има...  Shocked Ни се води, ни се кара... абсол*тно неконтролируеми... НиЩо не им е интересно, правят магарии и отвлиЧат вниманието на всиЧки деца... Пьк и не става да се zанимавам само с тях и да се опитвам преz цялото време да им се моля да направят това или онова


    Проблемът на дези деца, които ти наричаш гаменчета е синдромът Невъзможност за задържане на вниманието със или без хиперактивност.  Има цели две теми по този въпрос.Учудвам се, че уж си педагог ,а не си чувала за това състояние. Това не са невъзпитани ,нито лоши деца. Не ги наричай гаменчета!!!

вярно бе, всеки, който има малко повечЕ темперамент от овца се нуждае от транквиланти  ooooh!

# 59
  • Мнения: 607
 Не казвам, че трябва да се дават транквиланти. Защо така ми изопачаваш думите. Ако искаш виж в темата за хиперактивните деца,точно аз съм категорично против медикаментите. Но това е друга тема

Общи условия

Активация на акаунт