За яслата

  • 3 350
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 052
Не казвам, че трябва да се дават транквиланти. Защо така ми изопачаваш думите. Ако искаш виж в темата за хиперактивните деца,точно аз съм категорично против медикаментите. Но това е друга тема

zащото винаги е имало по темпераментни ( може и по иzнервени деца )  и по спокойни деца и хора, но напоследък има спокойни или хиперактивни

# 61
  • Мнения: 2 211
Ама вие съвсем се отплеснахте от темата. Трудни,  хиперактивни  - учителят е длъжен да се справи!

# 62
  • Мнения: 187

Бо,  Детето ти е малко, нито е свикнало с другите деца /в смисъл да има приятели/, нито за персонала ще му е много мъчно. Аз също по много добри отзиви записах сина ми във въпросната детска градина и сега съм също изправена пред страховете да не попадна "от трън та на глог". Но отидох в друга градина, срещнах се с директорката и без да й обяснявам какъв точно е проблемът в предишната /казах , че ни е малко далече като разстояние/  и я попитах колко групи има при тях  /въпреки, че знаех ,че са две/.Казах й също нещо от сорта, че знам, че ще ми каже ,че учителите са много добри и подбрани ,  тогава жената ми отговори така :Има две групи, в едната група учителките са много прилежни с голям трудов стаж и даже с някакви титли по педагогика или нещо подобно, та в тази група децата учели , държало се на дисциплината и т.н. Имало родители ,които на това държали и  били много доволни, а именно,че има дисциплина в градината. В другата група учителките били по-артистично настроени, наблягали на ученето под формата на игри и песни, подготвяли много представляния. И въпросната директорка ме попита "Вие как мислите , Вашето дете в коя група ще се чувства по-добре?" Е ние с мъжа ми  веднага викаме "Във втората, във втората!".Та сега чакаме резултатите от Интернет класирането /има реален шанс/ и да го преместим. Мисля, че тази директорка беше наясно точно с проблема поставен тук и много коректно ни представи нещата.

# 63
  • Мнения: 3 611
... Трудни,  хиперактивни  - учителят е длъжен да се справи!

Е бре  Crazy Ще си кьсам нервите zаради някое...  Stop Не, благодаря  Stop
Днес например,  едно супер асоциално дете 10  мин. след zапоЧването на Часа реШи, Че не му се стои и иска да слеzе в групата.... кикери се, обу си обувките и... даже не сьм го увеЩавала...
 иzпратих го на момента...
Има си такива... гаменЧета... такива се раждат, такива си и остават.... 

# 64
  • Мнения: 2 211
Е, чак гаменчета. Имах едно такова. Така го бях омагьосала, че ходеше по петите ми като пале. Предполагам, че тогава се справях много лесно, защото бях млада, със здрави нерви, нямах собствено дете и ми беше лесно да сляза до акъла на децата.

# 65
  • Мнения: 2 018
... Трудни,  хиперактивни  - учителят е длъжен да се справи!

Е бре  Crazy Ще си кьсам нервите zаради някое...  Stop Не, благодаря  Stop
Днес например,  едно супер асоциално дете 10  мин. след zапоЧването на Часа реШи, Че не му се стои и иска да слеzе в групата.... кикери се, обу си обувките и... даже не сьм го увеЩавала...
 иzпратих го на момента...
Има си такива... гаменЧета... такива се раждат, такива си и остават.... 

Чета те, чета те и си задавам въпроса защо работиш тази професия. Не е достатчно педагога  да си "прочете урока", за да се потупа по рамото и да мисли че с това си е свършил работата. Ако беше така, то всеки би могъл да се нарече педагог!!!
Нали трябва да се привлече и задържи вниманието на децата? 

# 66
  • Мнения: 9 052
... Трудни,  хиперактивни  - учителят е длъжен да се справи!

Е бре  Crazy Ще си кьсам нервите zаради някое...  Stop Не, благодаря  Stop
Днес например,  едно супер асоциално дете 10  мин. след zапоЧването на Часа реШи, Че не му се стои и иска да слеzе в групата.... кикери се, обу си обувките и... даже не сьм го увеЩавала...
 иzпратих го на момента...
Има си такива... гаменЧета... такива се раждат, такива си и остават.... 

Чета те, чета те и си задавам въпроса защо работиш тази професия. Не е достатчно педагога  да си "прочете урока", за да се потупа по рамото и да мисли че с това си е свършил работата. Ако беше така, то всеки би могъл да се нарече педагог!!!
Нали трябва да се привлече и задържи вниманието на децата? 

ми щото тя така ще му привлечЕ вниманието, че не може да раzиграва света както си иска, да ходи пък следващия път да се zамисли къде му е по добре ...

# 67
  • Мнения: 2 018
jabata_dil , ти това ли разбра от поста? Тя иска да му привлече вниманието?
Аз разбрах съвсем друго - просто му е лепнала етикет  "гаменче" и повече няма да си и мръдне пръста за това дете!!! И никога няма да признае, че е проява на лош професионализъм!!!

Ще дам пример с един от по-големите си синове!
Имаше един период, когато повечето учители се оплакваха, че децата не ги слушат, че са палави, хиперактивни... става въпрос за седмокласници. Влиза учителката по Трудово и казва - много съм доволна, много ме слушат, изпълнителни! Жената беше "желязна" - лъхаше няккво достойнство и супер спокойствие - много ми хареса! Питам сина ми - какво правите по трудово, как минават часовете ви?  Отговорът беше, че имало гробна тишина в часовете, пишели и теория, изпитвания и /забележете/ било МНОГО ИТЕРЕСНО!!!

/май трява да променя заглавието на темата/  Wink

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 10:57 от Бо_

# 68
  • Мнения: 9 052
така раzбрах, всеки си има подход, моето като не иска диня си я иzяждам сама после реве къде е динята и другия път иска.

# 69
  • Мнения: 2 211
На мен обаче ми е интересно друго. С чуждите деца се оправях и намирах верният път към всяко дете, а с моето собствено се затруднявам  newsm78 Защо така?

# 70
  • Мнения: 3 663
ами тети, защото си е твоето дете Simple Smile
а и зависи какви са критериите за "справяне" Wink

иначе по темата - мисля, че "от скоро ходи" е ключовия момент
таня стоя 2 месеца само по столчетата в яслите, после свикна и си играеше
проблемът не бяха лелите, просто така си реагира на промяната в ритъма на живот

# 71
  • Мнения: 607
Аз когато бях млада детска учителка, в началото не можех да овладея групата, признавам си.
 Криех се в тоалетната , за да плача от безсилие. Но никога не ми се минавало през ум да наричам децата идиоти,  и търсех причината в себе си. По чели нощи не съм спала ,за да изрязвам от картон катерички, зайчета и куми лиси, само за да им занеса нещо интересно,което ще им привлече вниманието. Постепенно взеха да ме слушат. Който  ги обича децата, има и търпение за тях и желание да ги занимава.  И не ги държи вързани по столчетата, само за да си осигури спокойствието.
 

# 72
  • Мнения: 2 211
Аз когато бях млада детска учителка, в началото не можех да овладея групата, признавам си.
 Криех се в тоалетната , за да плача от безсилие. Но никога не ми се минавало през ум да наричам децата идиоти,  и търсех причината в себе си. По чели нощи не съм спала ,за да изрязвам от картон катерички, зайчета и куми лиси, само за да им занеса нещо интересно,което ще им привлече вниманието. Постепенно взеха да ме слушат. Който  ги обича децата, има и търпение за тях и желание да ги занимава.  И не ги държи вързани по столчетата, само за да си осигури спокойствието.
 

Първият месец и за мен беше много критичен. И аз много работех у дома за да направя нещо, което да ги интригува. Даже и мъжът ми се включваше за благото на каузата /още бяхме гаджета/. Положих много усилия и това ми се отблагодари - децата направо умираха за мен и идваха с огромно желание.

# 73
  • Мнения: 3 611
... Трудни,  хиперактивни  - учителят е длъжен да се справи!

Е бре  Crazy Ще си кьсам нервите zаради някое...  Stop Не, благодаря  Stop
Днес например,  едно супер асоциално дете 10  мин. след zапоЧването на Часа реШи, Че не му се стои и иска да слеzе в групата.... кикери се, обу си обувките и... даже не сьм го увеЩавала...
 иzпратих го на момента...
Има си такива... гаменЧета... такива се раждат, такива си и остават.... 

Чета те, чета те и си задавам въпроса защо работиш тази професия. Не е достатчно педагога  да си "прочете урока", за да се потупа по рамото и да мисли че с това си е свършил работата. Ако беше така, то всеки би могъл да се нарече педагог!!!
Нали трябва да се привлече и задържи вниманието на децата? 



jabata_dil , ти това ли разбра от поста? Тя иска да му привлече вниманието?
Аз разбрах съвсем друго - просто му е лепнала етикет  "гаменче" и повече няма да си и мръдне пръста за това дете!!! И никога няма да признае, че е проява на лош професионализъм!!!


Знаех си, Че Ше се хванеШ в думата и няма да схванеШ zа какво аджеба иде реЧ.
Да, раzбира се, Че няма да си мрьдна прьста, та то не раzбира от дума. Ще го дьржа в Часа само да преЧи? Не  Naughty И беz това е по желание...
Как на всиЧки им е интерсно да пеят песниЧки, свирят с муz. инструменти, да играят хорца... а само на "вьпросното" му се Ще преz това време да се вре под стола, да бяга иz стаята (като Че ли Ще трьгна да го гоня), да се мьЧи да докопа пианото, да си трьгва когато му скимне.... Та то няма елементарно вьzпитание...  Shocked Проблемьт определено е от друго естество...  Wink
Всяко стадо си има... Черна овца. аре да се иzраzя по_ меко  Laughing

П.С. А какьв професионалист сьм, ти няма откьде да zнаеШ  Wink

така раzбрах, всеки си има подход, моето като не иска диня си я иzяждам сама после реве къде е динята и другия път иска.

И аz сьм на сьЩия принцип...   Mr. Green

# 74
  • Мнения: 607
 arrows , детето което описваш има всички симтпоми на хиперактивност с дефицит на внимание.Това е състояние ,а не липса на възпитание. Прочети нещо по въпроса и не излагай детските учители, че направо ме е яд да те чета. Изследванията показват ,че около 3 процента от децата са хиперактивни. Така че в всеки клас или група може да има поне едно такова дете.

Общи условия

Активация на акаунт