с какви дрешки бяха децата ви преди и след кръщенето?

  • 11 707
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 104
Нашата госпожица не беше с бели дрехи нито преди , нито след ритуала.Дрешките,които сложихме след ритуала, бяха купени от кръсницата - сукман, розова блузка, розови чорапи и розови обувки, че беше лятото и беше доста топло.

# 31
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
по традиция трябва след ритуала детето да се облече в бяло, но традициите не са това, което бяха  Grinning Grinning
хубаво е дрехите да са нови.
Попитайте в църквата какви са изискванията.
На нас ни казаха че това си зависи от родителите
и ако нямат възможност може само нови чорапки да се обуят след кръщенето,
но не казаха  нищо за бели дрехи. Нашата кръстница купи всичко.Единствено кърпата беше бяла.Бях  го облякла с ново костюмче и реших само панталоните и чорапките да сменя,защото в манастира беше много студено.Но синът ми като ревна(доспа му се) 30 мин. рев и чудо,чак попа се обърка.И му сменихме само чорапките.

# 32
  • Мнения: 2 587
Преди:

След:

# 33
  • София
  • Мнения: 2 271
Боби преди кръщенето  не помня как беше облечен - някакви дънки сигурно и блузка... Беше лятото. След това кръстницата му беше купила сандалки, кафеникав панталон 7/8 и синя блузка с късо ръкавче и якичка. Хавлийката му беше бяла и бельото също. Беше си облечен, като детенце с дрешки, които после си носеше в ежедневието. Не си падам по костюми за момченцата и  кукленските роклички за момиченцата.
Ние като бяхме кръстници с мъжът ми, облякохме момиченцето с бял чорапогащник, много бледо розово боди и  памучна розова рокличка, тип туника, с бродерия някакво цветенце, която беше комплект с шапчица и чорапчета. И отгоре джинсово яке - бяло на много ситни шарени цветчета. Беше модерна кръщелница  Sunglasses

# 34
  • Мнения: 8 999
Преди кръщенето бяха с едни дрехи, а след кръщенето - с други. По принцип дрехите, с които се преоблича детето се купуват от кръстника/кръстницата. Аз настоявах да е нещо хубаво и практично, нещо, което детето ще продължи да си носи и след събитието. Кръстинкът на сина ми се съобрази с това и детето цяло лято си носи дрешките от кръщането. Кръстницата на дъщеря ми реши да я облече като принцеса и й купи рокля, която никога повече не е обличана. И двата ката дрехи обаче вече отдавна са раздадени, не обичам да пазя парцалки.

# 35
  • Мнения: 1 273
Всичко беше ново и цветно. И преди кръщенето и след това   Peace

# 36
  • София, център
  • Мнения: 3 455
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13821&AlbumId=8031 … rol_CurrentPage=5

Така изглеждаше дъщеря ми на кръщенето си.

Не е преобличана!

# 37
  • Мнения: 2 197
Преди кръщенето беше със светло бежова рокля и същия чорапогащник. След кръщенето беше с бяла рокля и бял чорапогащник. За белите неща освен, че бях чувала преди това свещеникът също ни каза, че е хубаво да е в бяло. Защото това е смисъла на светото кръщение - нали ги кръщаваме, защото сме християни, а не просто така. Бялото е символ на чистота и духовно прераждане.

# 38
  • Мнения: 4 447
Кръстникът/цата трявба да облече детето с нови дрехи. Бельото трябва да е бяло.  Peace

# 39
  • Мнения: 4 784
Преди кръщенето, т.е за ритуала, го бяхме облекли в хубави дрешки, не чисто нови, то на тази възраст колко ли могат да остареят като му стават мънички за кратко време. След ритуала го преоблякохме с дрехите от кръстниците. Нищо особено. Според никакви изисквания, цветове, поверия и т.н не сме ги купували, важното беше да са удобни и поради тази причина се бяхме уговорили с кръстниците, аз да купя всичко, а те после ми дадоха сумата за покупките. Даже като се замисля, бельо не сме сменяли.

# 40
  • Мнения: 22 922
Беше облечен с ризка и панталонче,кръщавахме го лятото.Кръстницата му го облече с нови слипчета,блузка,панталонче,чорапки и обувки.Бяха светли,не бели.Но пък всички ние-приятели и роднини,бяхме в бяло,стана много готино.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 079
Кръстихме го също май месец, на 12 - ти, 4 дена след като навърши годинка.
Миналата година по това време беше страшна жега и беше с летни дрехи - панталонче и тениска преди и пак такива (оформен комплект по мой вкус...  Blush) - след!

Общи условия

Активация на акаунт