Чужд човек да се кара на детето ви?

  • 6 605
  • 131
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 629
И аз като теб бих постъпила. Хубаво си направила, че си поставила бабата на място

# 91
  • Мнения: 966
Тук ако се скарам на чуждо дете може и да ме приберат Crazy Crazy Crazy. Виж ако майката не реагира бих си напраявила труда да ида да си поговоря с нея, но вашия случай не е такъв  Grinning Grinning Grinning.

# 92
  • Мнения: 606
  Установих, че определено ме гони параноята относно Марти. Дано не му се разбучи някоя недоклатена бабка, че не знам...

# 93
  • София
  • Мнения: 7 097
Всяка ситуация е частен случай.
На нашата площадка сме все познати и даже с някои от родителите сме в приятелски отношения. Ако някой от тях направи забележка на детето ми, може би бих го приела, но ако е чужд човек и то в ситуацията, описана от авторката на темата, може би бих реагирала по подобен на нея начин.

# 94
  • Мнения: 5 877
Аз пък бих позволила. Понятието "само мама има право да ми се кара" за мен е погрешно.
Реалният живот не е такъв, човек си носи последствията не само от родителите.
За възпитаването на едно дете не стига семейството, трябва "цяло село", каквато е приказката.
Не бих позволила обиди, нито физическа разправа. Но да й се скарат - да, още повече за удряне на друго дете, което е от най-недопустимите неща. Който посяга на другите, да си носи последствията.

# 95
  • Мнения: 54
Да, бих позволила. В ситуацията може би не, но няма да напарвя скандал. ТВърде много агресия наблюдавам аз  и у малките деца. Също така и една тенденция родителите д ане дават и думичка да им каже чужд човек.  Днес замахнало с лопатка, утре хвърлило камък( не товето дете конкретно). НЕ знам...
Да дори аз карам други майки да се карат на моето за да се стресне и да мирне. Peace

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В конкретната ситуация майката е реагирала, аз бих направила същото. Не ми е приятно в такъв случай непознат човек да ми се кара на детето след като съм реагирала вече.

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

Да дори аз карам други майки да се карат на моето за да се стресне и да мирне. Peace

Ако при толкова малко дете имате нужда от помоща на непознатите и разчитате на нея, за да се  "стресне и да мирне", чудя се като влязат в пубертета на кой ли ще се разчита.
Не ми е приятно друг да се кара на детето ми пред мен, това е моя функция и след като присъствам там, не виждам защо някой си непознат следва да ми я изземва.
Защото не мога да се справя със собственото си дете или защото така би ми било по-лесно?

# 98
  • Spain
  • Мнения: 3 750
забелязала съм 4е някои баби и дядовци болезнено разбират думата "любов към вну4ето" .гледането на деца в саксия- 4е да не се наранят , 4е да не ги зака4и слу4айно някои , едва ли да не ги погледне някои на криво  мисля , 4е не изгражда характер в детето . в слу4ая ,извинявай мила ми авторко , не бих се карала на детето си и да го дърпам в страни и да го хокам и унижавам , обяснявам - без да се карам - 4е не е хубаво , да отиде , да се извини и целуне детето - тогава и въпросната баба отпада защото просто няма на кого да  се кара ве4е ....(дори когато беше бебе , неволно да зака4и някого  или да се слу4и някакъв инцидент я довеждах до детето и се "сдобрявахме " и "прегръщахме "  и т.н. ). не съм виждала при нас някои да се кара нито на 4уждо , нито на свое дете  . мисля 4е ако ми се беше слу4ило пак с едно изре4ение бих парирала въпросната персона и насо4ила " разговора" в друга насока .
 по - 4есто ме е яд на оставени безнадзорно деца , когато видя някое , 4е прави поразии ,  из4аквам да се появи някои родител , ако не се появи -  правя забележка на детето " това не трябва да го правиш,защото ......." ,ако и това не помогне (слу4вало ми се е може би 2-3 пъти ) по4вам да "разказвам" на Гери на доста висок глас "за невъзпитаното "дете какви ги върши ... гадно е унижението да споменават , 4е детето ти няма възпитание и все се появява някои да го скастри (но това са били слу4ай в които да кажем 5-6 годи6ни мом4енца си играят доста грубо и пре4ат на малките, не само на дъщеря ми да играят )

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 15:39 от ЛаАдаДеспейнада

# 99
  • Мнения: 9 052
... (но това са били слу4ай в които да кажем 5-6 годи6ни мом4енца си играят доста грубо и пре4ат на малките, не само на дъщеря ми да играят )
Какаво очАкваш от 5 или 6 годишните момченца , освен да беснеят навън? Да седнат на пейките до бабите с по 2 куки ?
Ако ти имаше момченце на 6 години , което искада тича, да играе, да се боричка , да рита топка и да се катери какво, а пък има 1 площадка zа всички какво щеше да кажеш? Ясно, чЕ всички трябва да се научат да играят на 1 място, но не можеш да очАкваш от 6 годишните да играят като 2 годишни  newsm78

# 100
  • Spain
  • Мнения: 3 750
... (но това са били слу4ай в които да кажем 5-6 годи6ни мом4енца си играят доста грубо и пре4ат на малките, не само на дъщеря ми да играят )
Какаво очАкваш от 5 или 6 годишните момченца , освен да беснеят навън? Да седнат на пейките до бабите с по 2 куки ?
Ако ти имаше момченце на 6 години , което искада тича, да играе, да се боричка , да рита топка и да се катери какво, а пък има 1 площадка zа всички какво щеше да кажеш? Ясно, чЕ всички трябва да се научат да играят на 1 място, но не можеш да очАкваш от 6 годишните да играят като 2 годишни  newsm78
имам моми4енце на 4 години - достатъ4но беснее и дори пове4е от 6 годи6ни , но има норми които спазва - на които явно аз съм я нау4ила , няма кои друг . не е удряла ,зака4ала , била и т.н друго дете. дори люлката си спира когато минава бебе .
ззатова о4аквам 6 годи6ни(птимерно ,защото с твоя пост ми говори6 и ти за 5-6 годи6ни деца, може и по- големи ) да не осакатяват 2 годи6ни . когато играят помежду себе си е добре , когато оба4е грубо запо4ват да зака4ат други деца (не само дъщеря ми )  не мисля 4е тряябва да стоя и гледам . то4но защото играта на 6 годи6ни не е като на едно току що проходило дете !  има достатъ4но място и ако слу4аино няма кои да му подскаже на детето , 4е така не трябва,   го правя аз . може нещо да му се  каже , но не да  се наказва 4уждо дете .
 в интерес на истината тук децата са много толерантни ,посто защото семеиствата са големи и с много деца - и големите (пове4ето ) са много внимателни и грижовни . това например да се замярват с камъни не съм го виждала .

# 101
  • Мнения: 9 052
 
Цитат
имам моми4енце на 4 години - достатъ4но беснее и дори пове4е от 6 годи6ни , но има норми които спазва - на които явно аз съм я нау4ила , няма кои друг . не е удряла ,зака4ала , била и т.н друго дете. дори люлката си спира когато минава бебе .
ззатова о4аквам 6 годи6ни(птимерно ,защото с твоя пост ми говори6 и ти за 5-6 годи6ни деца, може и по- големи ) да не осакатяват 2 годи6ни . когато играят помежду себе си е добре , когато оба4е грубо запо4ват да зака4ат други деца (не само дъщеря ми )  не мисля 4е тряябва да стоя и гледам . то4но защото играта на 6 годи6ни не е като на едно току що проходило дете !  има достатъ4но място и ако слу4аино няма кои да му подскаже на детето , 4е така не трябва,   го правя аз . може нещо да му се  каже , но не да  се наказва 4уждо дете .
 в интерес на истината тук децата са много толерантни ,посто защото семеиствата са големи и с много деца - и големите (пове4ето ) са много внимателни и грижовни . това например да се замярват с камъни не съм го виждала .

Хубаво, постъпваш както намериш zа правилно. Какъв е проблема?

# 102
  • Мнения: 1 897
Относно по-големите дечица няма какво друго да дпълня, освен да се самоцитирам с това, което писах по-рано в темата.

Твърде често майките на по-големите дечица ги оставят да си играят без пряк надзор, разчитайки на това,че са достатъчно големи, за да се пазят и оправят сами. Често не им минава през ума, че поотрасналото им вече дете би могло също да падне от някоя катерушка или пързалка или пък да се държи агресивно спрямо по-малките деца на площадката. Абдикарат тотално от всякаква отговорност, пиейки безметежно кафето си и после негодуват, че някой друг родител не е опазил детето им или е решил да раздаде справедливост или пък да възпитава тяхното дете по начин, който не им допада.  Naughty

# 103
  • Мнения: 70
Ulia, след 5 години ела и ни разкажи как се справяш идеално и никога не си пила кафе, докато 6-7 годишния ти син играе на 20 метра от теб. Защото на тази възраст е нормална известна самостоятелност, т.е. не да го държиш в периметър от 1-2 метра, както е при двегодишните. И въпреки това, в рамките на заведение с детска площадка детето играе в кръгозора ти и според преценката на родителя, който определя риска.

# 104
  • Мнения: 1 897
Hrisy, знам, че и в момента не се справям идеално. Няма нужда да минат 5 години за да осъзная това. Но ти сама използва понятието 'известна самостоятелност', а не 'абсолютна' таква. Ако детето ти попада в рамките на кръгозора ти и ти си свидетел на неприемливото му поведение и реагираш навреме и адекватно-няма да се наложи чужд човек да го 'възпитава' по начин на който на теб не ти допада.
П.П. Не приемай думите ми лично-визирам теб в поста си, но говоря принципно за нещата.

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 10:35 от Ulia

Общи условия

Активация на акаунт