Фраксипарин и аспирин протект!

  • 165 530
  • 907
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 252
А, Олди! Само се гоним в темите с теб  Grinning
Ми аз щот се стресирах като прочетох етикетчето, поразсъждавах известно време newsm78 доколкото ми се отдава, и накрая реших да не рискувам. Даже ми стана странно, че въобще има такова предупреждение върху етикета на нещо толкова обикновено и ежедневно като риванола - та нали лепенките за рани са с риванол, а при тях проблема е обикновено от частта с лепилото, а не от лекуващата част.
Както и да е, просто споделих инфо, защото буквите бяха с шрифт размер 1 и ако не го бях приела като предизвикателство да си проверя зрението дали още го бива, можеше въобще да не разчета посланието  Laughing

# 886
  • Мнения: 3 215
 Hug Ами всеки си решава. Според мен има къде-къде по-опасни неща, които правим и приемаме за нормални без изобщо да се замисляме. Ако преди не си реагирала алергичо на риванол едва ли сега ще има такава реакция. Както и да е. Аз си слагам набързо след всяка инжекция и съм много доволна - нито синини, нито бучки имам. Peace

# 887
  • Мнения: 13 867
Хайде сега и аз в темата
Виждам че има познати... Надявам се на отговори. Получих си и аз резултатите от Плевен , само ги мернах и ги отложих защото главата ми е като мравуняк...  има прикачен цял ферман какво да правим ако евентуално забременея ( превантично стаднартно фолиева и аспирин ) - същите вливания като на повечето от вас, следене на нива  , инжекции през ден.
От показателите всъщност само два са извън стандарта - Нк клетки нива около 20% и онова прословуто нормално или полунормално 4G/5G.

И тук стои въпросът ми - щом това 4G/5G e толкова безобидно защо не мога да износя бременност, щом нивата на НК клетките били променливи и от там неважна единица, защо всяка бременност организма ми се съпротивлява с ужасяваща токсикоза срещу "чуждото тяло" месец след месец докато не го умори. Верно че имам две прекрасни деца, но съм "платила" за тях  с 4 загуби , дали децата ми са случайност...

Обсъждате че лекарите искали да се застраховат....Оправдавам тази застраховка защото цената която се плаща за това "ДАЛИ мерките са приемливи" е много висока и не само от здравословна гледна точка но преди всичко за психиката.

 Hug

# 888
  • Мнения: 20
_re_ge  Различни лекари предписват различна терапия.
Когато аз получих резултата си от генетичните изследвания един лекар ми препоръча по телефона да приемам само аспирин до 32 г.с. , след което да го заменя с фраксипарин 03. Същия този лекар обаче не се ангажира да проследява бременността ми и аз съответно потърсих друг.
Бях в 24 г.с., когато открих АГ, който знае за какво иде реч. Тя (д-р Колева) се ужаси, когато и казах, че съм само на аспирин и ми изписа фракси 06, както и куп други лекарства(съдоразширяващи).
Факт е, че няма еднаква терапия за различните лекари, макар да има идентични случаи.
Мисля, че би било най-добре да се доверите на един лекар и да следвате неговите предписания, независимо от терапията назначена от други лекари, на други жени.

# 889
  • Варна
  • Мнения: 756
Реге вливания на какво по точно? На имуновенин или интралипид?

# 890
  • Мнения: 526
А на колко време се правят кръвни изследвания при терапия с фраксипарин а аспирин протект (редуване през ден)?..И какви изследвания точно?

# 891
  • Мнения: 3 215
Аз пускам коагулационен статус всеки месец  Peace

# 892
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз пускам коагулационен статус всеки месец  Peace

Аз също, но вие пускате ли и време на кървене и съсирване? Аз не. От клиниката ми искат само АРТТ, Фибриноген, Протромбинов индекс, Тромбоцити, ИНР.

# 893
  • Мнения: 3 215
Аз ги пускам всичките (и време на кървене и на съсирване). Честно казано тях най-много ги разбирам какво означават. Но може и да не са необходими, щом не ти ги искат  Peace

# 894
  • Мнения: 83
Време на кървене и на съсирване са много важни показатели...не ги подценявайте  Naughty

# 895
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Другата седмица съм в София и ще попитам, даже не знам как съм пропуснала да го направя до сега ooooh!

# 896
  • Мнения: 526
значи:
АРТТ,
Фибриноген,
Протромбинов индекс,
Тромбоцити,
ИНР,
време на кървене,
време на съсирване

Олеле..тва всичкото на каква цена излиза?

# 897
  • Мнения: 3 215
Еми това е коагулационният статус. Не е кой знае какво...като цена не мога да ти кажа, защото аз пускам и ТСХ и ФТ4 и ПКК. На мен ми струва всичко към 50лева, ако нямам направление за някое от изследванията. А и зависи къде ги пускаш. Peace

# 898
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Коагулацията е около 10-15 лева, но и аз пускам много неща накуп и ми излизат около 50 лева.

# 899
  • Мнения: 13 867
Реге вливания на какво по точно? На имуновенин или интралипид?

Николче имам предписани вливания и от двете  в различни период -  предварително само интралипид  задължително на някой си там ден след цикъла , но при положителен тест веднага фраксипарин през ден и след визуализиране на плоден сак на всеки 25-28 дена  като минимум три пъти подред пожелателно цялата бременност вливания в един и същ ден и на интралипид и имуновенин.

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 19:37 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт