Фраксипарин и аспирин протект!

  • 165 423
  • 907
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 8 894
Протромбинов индекс и INR е едно и също. Коагулация и тромбоцити като част от ПКК пускам всеки месец.
nlight, ако фраксипарин и аспирин са ти изписани от доц. Конова и нямаш възможност да следиш коагулация при нея, първо си намери лекар, който да ти я следи. Тук понякога възниква проблем. А изследванията се правят в коя да е лаборатория за няколко часа. Ако си ги пуснеш без да има лекар, който да ги коментира, рискуваш да се вкараш във филм и да се съветваш със форума, което не е най-добрата идея, все пак.
Реге, правих по 3 вливания и от двете след положителен тест през 4 седмици, като всеки път пусках контрола на НК клетки, ТАТ,МАТ и ПЛА  /последното заради фраксито и протекта/  Знам, че лекарите имат различни мнения за вливанията. Сега продължавам фраксипарин през ден, протекта вече го спрях.

# 901
  • Мнения: 13 811
Благодаря на всички отговорили.
Ани виждам лентичката желая ти успех, разбирам че финала е близо.Това което описваш като терапия при теб е подобно на това препоръчано ми от Конова, но разбира се ме притеснява че макар и да е подобна на всички трудно може да се нарече универсална - все пак не всички реагират на нея по един и същ начин, както знаем само 90% от жените се повлияват адекватно. Би ли споделила как движеше нивото на Нк клетките ти преди и по време на бремеността?

# 902
  • Мнения: 4 758
Време на кървене и на съсирване са много важни показатели...не ги подценявайте  Naughty


И аз така мислех, но ходих при една лекарка в Центъра по хематология - и тя ми каза, че те нямали нищо общо с 4G/4G генотипа и да не ги пускам.
Каза ми да пускам Фибриноген, INR и aPTT.
А все пак, от всички лекари хематолозите трябва най-добре да ги разбират тези работи.

# 903
  • Мнения: 526
Ani, да от Конова ми е изписан фраксипарина. А аз съм от Варна и Плевен ми е много далече. Дали АГ-то ще ми разчете правилно резултата?...

А искам да питам и за мястото на инжекцията. Онзи ден една сестра ми каза, че само на корема се слагали в долната част на мекичкото, или в ръцете... Бях чела тук, че някой момичета си ги слагат отстрани на талията..към...мммммм.."паласките" ...но според сестрата там не може.

И още нещо ме смути. Тя ми сложи една инжекция, но съвсем не както е описано в листовката - първо не хвана никаква кожна гънка, 2ро - заби иглата в много силен наклон по4ти успоредна на кожата, дори май не я вкара цялата..и....отлепи кожата ..нали се сещате..леко надига иглата.. Освен това преди това като ми обесняваше как се прави извади въздуха и изкара една капка от те4ността - така трябвало - да излезе капка...
На вси4кото отгоре ми направи и синина с кръвоизливче ... Преди това 2 дни ми ги слага половинката, точно както е по инструкцията (но с вадене на въздуха ама без да излезе нищо), и нямам дори и точица...

Когато казах на сестрата, 4е в упътването пише друго..тя каза, че те си знаели и затова така ги слагали... Един вид инструкцията е написана за не-медицински лица...

Вие какво мислите?

# 904
  • Мнения: 3 215
Да, повечето сестри така ги бият. Няма проблем, спокойно. Подкожните инжекции по принцип така се бият и те затова. Уцелила ти е кръвоносен съд, затова имаш синина. Ще ти мине.
За корема - в корема докато ти се опъне кожата..после започваш да биеш по-настрани, ще видиш като напредне времето. Аз биех в корема и когато се опъна и започнах да кървя всеки път - беше неприятно, затова вече бия по-настрани и засега всичко е ок.
Това дали може там е коментирано напред - за справка виж мненията на Дивиана. Не виждам проблем.

# 905
  • Мнения: 8 894
nlight,
и аз съм от Варна, но тъй като имах и вливания, заради които трябваше да пускам контроли, предпочетох да пътувам до Плевен. Там вместо коагулационен статус доц. Конова ми следеше PLA за фраксипарина и протекта. До влизане в 4-ти месец три пъти съм ходихме до там. По-скъпо, да, но пък се чуствах по-спокойна, всеки път имах и консултация с доц. Конова. От друга страна не съм имала сериозни физически неразположения, заради които да не мога да пътувам.
След това си пусках през 4-5-6 седмици време на кървене,на  съсирване, протромбиново и фибриноген. Правя ги в Статус и там за протромбиново ми дават три резултата, вкл. и ИНР/ протромбиновия индекс/. За щастие, не съм имала отклонения, единствено фибриногена ми е над норма, но не много и се приема за нормално при бременност. Та, с две думи, не ми се е наложи да търся мнение на гинеколог по отношение на коагулацията. Доволна съм, че от ЖК приемат това лечение, защото знаеш колко лекари са против. Освен това, аз съм на ниска доза / профилактична/ - фраксипарин 0.3мл през ден. Като чета има момичета на 0.6мл всеки ден, при тях сигурно е необходим по-стриктен контрол.
Инжекциите до скоро ги слагах отстрани в корема, под прав ъгъл /както е по листовка/, единствено изкарвам част от въздуха, но не и част от разтвора. На два пъти имах по-продължителни кръвотечения, разни там леки синки и бучки не ме притесняват. Като цяло нямам сериозни следи по корема. Вече си позволявам и в ръцете, вместо в корема, тъй като ми е все по-трудно да хвана кожна гънка там. В ръцете ги слагам под ъгъл от 45 градуса - или мъжът ми я бие, или той ми държи мястото.
Преди време пак имаше коментар относно поставянето на фраксипарин. Моят избор е спазване на упътването и промени само в краен случай. Не се опитвам да го налагам на никой.

_re_ge
Възхищавам се на духа ти! Аз съм по-слаба.
Желая ти успех от все сърце!
 

# 906
  • Мнения: 3 215
То на сестрите трудно можеш да им наложиш нещо...
По корема и аз нямам никакви следи и не мисля, че остава нещо. Иначе не ми се мисли - при 100-200 инжекции как бихме изглеждали  Crazy  ooooh!

# 907

Общи условия

Активация на акаунт