Карти ТАРО

  • 110 060
  • 593
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 008
Ксения-права си,аз самата се обърках и Таро ги отрази.Може би защото все още има много неясноти по тази работа-още много неща има да се изяснят в близките месеци.Ако не те затруднява хвърли и ти една карта-по въпроса-ще започна ли работа в нов град?Така дали е точно?Благодаря.

Зададох по -ясно въпросът за новата работа и отговорът 
Паж Пентакли+светът-тълкувам го като първи стъпки и забавяне на нещата,но и завършеност,удовлетвореност,цялостност.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 19:25 от Вероника-

# 541
  • Мнения: 4 380
Вероника, лоши карти ти падат и при мен. Направих ти келтски кръст и като основа на казуса излиза разбито сърце с ключ към него- кула. Shocked На сърцето 3 чаши като кратковременна радост, под сърцето като основа на проблема- кралица жезли- жена роднина най-вероятно. В миналото 9 меча -силно страдание, в близко бъдеще- дяволът. Твоята гледна точка-2 меча- примирение. Гледната точка на обкръжението- 10 чаши. Любов и подкрепа. Страхуваш се от 10 меча и в далечно бъдеще- 4 чаши- голяма умора и депресия.

Даже не знам какво да кажа...До сега не бях правила толкова лоша подредба. Sick Не виждам път, но толкова лоши карти...не ми харесва тази работа.

Да не те плаша, но докато бърках картите ми изпадна смърт. Sick

# 542
  • Мнения: 1 008
Ксения-смъртта е хубава карта Simple Smile-означава край на нещо отживяло времето си.Разбито сърце с ключ кула-аз го тълкувам като криза-която е ключ към нещо ново и стабилно-сриване на всичко старо-а тази работа е нещо наистина ново.Дяволът го тълкувам-като адът в самите нас и страховете,които сами си създаваме.2та меча-са опит да се намери баланс между две неща и примирение,че това никога не може да е така.Окръженетода вижда едно щастливо и задружно семейство,което ме подкрепя :)10 меча-страх от отказ от илюзии и приключване на всичко старо.4-ка чаши не я ълкувам като умора-а като премисляне,пресмятане на различни възможности.Твоята подредба говори за приключване на старите неща или вкопчване в тях.И аз се лутам между двете.Благодаря!Ти с коя колода гледаш-ето виж тук колко много значеня допълнително има-на Уйет

http://inchaos.org/texts/divine/taro/index.html

# 543
  • Мнения: 4 380
Вероника, правиш грешката да разглеждаш всяка карта поотделно, а не подредбата като цяло. Иска ти се да виждаш хубавото от всяка карта, но в подобно обкръжение не може да се отчитат тези им значения. Аз не искам да ти тълкувам подредбата- оставям си на теб да си правиш изводи каквито ти харесват.

# 544
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Вероника, правиш грешката да разглеждаш всяка карта поотделно, а не подредбата като цяло. Иска ти се да виждаш хубавото от всяка карта, но в подобно обкръжение не може да се отчитат тези им значения. Аз не искам да ти тълкувам подредбата- оставям си на теб да си правиш изводи каквито ти харесват.

Ксения е напълно права! Винаги трябва да се гледа цялата подредба, общата картина! Иначе картите "лъжат".

# 545
  • Мнения: 5 134
Ксения, има ли някъде информация по-синтезирана за комбинациите от карти?
С интерес прочетох твоите тълкувания на комбинацията от Обесения (обърнат) плюс Колесницата, има логика.
Но като цяло какво мислите за различните тълкувания. Не мисля, че и по-оптимистично четене би било напълно грешно, като се има предвид че обърнатия обесен не е задължително да е лоша карта, въпреки че може и да се тълкува като "мъченик за нещо". В една подредба преди много време той излезна на моя добра приятелка за непосредственото бъдеще и тя след 2 седмици успя да се измъкне най-накрая от една много неприятна пасивна ситуация, в която беше поставена дълго време. Или пък аз нещо съвсем не съм наясно с тази карта...
Но то все пак сигурно зависи и в какви позиции са сложени тези карти?


Последна редакция: вт, 27 май 2008, 21:35 от elenna

# 546
  • Мнения: 793
Аз не гледам с обърнати карти, но в книгите пише,че точно изправена Обесеният има значение на способност и готовност за промени

Сега видях,че другаде пък го дават като бездействие  Thinking Понякога така ме объркват с тия противоречиви тълкования.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 21:38 от *Nessa*

# 547
  • Мнения: 4 380
И мен ме объркват различните тълкувания на картите в различни източници. Най-вярното е собствена проверена от опит информация, но уви, опитът ни е малко...
Конкретно пък с лошите карти почти не бях се сблъсквала в подредби. Аз казах, до сега толкова много на куп не ми бяха излизали. newsm78

Иначе, аз имам няколко изпратени ми файла със съчетания на руски. Ако някой ги иска, да ми пише- ще му ги пратя на мейл. newsm78

# 548
  • Мнения: 793
И мен ме объркват различните тълкувания на картите в различни източници. Най-вярното е собствена проверена от опит информация, но уви, опитът ни е малко...
Конкретно пък с лошите карти почти не бях се сблъсквала в подредби. Аз казах, до сега толкова много на куп не ми бяха излизали. newsm78

Иначе, аз имам няколко изпратени ми файла със съчетания на руски. Ако някой ги иска, да ми пише- ще му ги пратя на мейл. newsm78
Аз ги искам - опитах да ти пиша на лични, но кутията ти е пълна.

# 549
  • Мнения: 5 134
аз ги искам, Ксения Simple Smile - къде да ти дам мейл, кутията ти е пълна наистина
Предварително много ти благодаря

Освен това да ви кажа, за онези хубавите карти - асо чаши и слънцето, нищичко не ми се случи вчера.
За сметка на това, снощи си дръпнах осмица жезли обърната за днес и познай какво - успах се Simple Smile Ама сериозно се успах и днес всичко ми се бави, бави, просто нямам думи ...

# 550
  • Мнения: 1 008
Прави сте-трудно ми е да тълкувам цяла подредба -още се уча Embarassedи съм съвсем в началото.След време обещавам да пиша какво се е случило с новата работа Simple Smile

# 551
  • Мнения: 4 380
Готово, поразчистих малко- можете да ми пращате мейл който иска съчетанията. Имам и две книжки, които обаче не съм и отваряла- мога и тях да ви пратя. Също са на руски. Изклянчих си ги в един руски форум и ми напращаха добри хора, само да има кой да чете. Mr. Green

# 552
  • Мнения: 101
Лайкучкаа  Blush   bouquet
Здравейте момичета, и аз само се обърквам като чета значенията от книга, гледам да наблегна повече на символите на картите и усещането, което оставят у мен... но имам още много да уча, та още известно време повече ще ви чета май...
Ще си позволя обаче да кажа моето усещане за съчетанията обесения + колесница / светът - според мен предстоят трудности, хорска злоба и завист ще пречат най-много, дори могат да провалят начинанието, дори да разбият семейството, но този свят ми навява усещането, че не всичко е загубено и ако се прояви сила и твърдост - има сили, които ще помогнат всичко да свърши добре, но ще е много трудно, много добре да се обмисли дали да се предприемат промените и как точно...
Много смислено и логично звучи и тълкуванието на Ксения за катастрофата, ако предстои дълъг път много бих се замислила дали, кога и с какъв транспорт да тръгна...  newsm78

# 553
  • Мнения: 1 008
Гарга Рошава-като се размисля май Ксеня беш права,че картите отразяват моите преживявания-пасивност срещу път-да тръгна или не,да поема ли новите отговорности,които ми се предлагат или не-сякаш в момента моите преживявания са много силни и все още нищо друго -свързано с работа не излиза.Иначе пътят не е чак толкова дълъг и все още е неясен-просто хипотеза.Сега ми се струва,че значението е по-ясно-ще трябва да се жертвам  да откажа,заради семейството.Ще видим-да ме подсетите да пиша като се изясни.

# 554
  • Мнения: 101
Вероника- възможно е, стискам палци всичко да се нареди по най-добрия за теб и семейството ти начин, според мен и в двата случая ще има компромиси и жертви, но ти си знаеш най-добре каква точно е ситуацията.
Успех, мила, пиши по-нататък как вървят нещата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт