Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 868
Не иска да поздравява учителките в ДГ - голяма излагация.

Ей за това са ме наказвали, когато бях малка. Още го помня, значи е имало ефект. Разбрах, че поздравяването е въпрос на възпитание, а не на настроение.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
И моят синковец от време на време току се изцепи нещо  Embarassed.
Напоследък е по-въздържан в коментарите си, но преди 3-4 месеца си беше болезнено откровен EmbarassedБеше казал на едната госпожа да не му говори,че мирише на лук ooooh!(тя верно понамирисваше,де,ама...)
Ту не обичаше едната си баба, ту другата, като го водих на гости у свеки не пускаше никой друг да влиза в тях(напр. ако звънне някоя съседка за кафенце).баба му умираше от срам, а пък аз -не чак толкова ConfusedМи,има си предпочитания детето, какво да го правя.
Говорих му, наказвах го и като че ли му поотмина тоя период, ама пак, ако някой го закача в магазина или в парка, реагира различно!

И досега не иска да говори с майка ми по тел., че била лоша и биела децата Shocked

малко офф:Вергилия лека бременност!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И ние минахме през този период. Вече отминава , но какво ли ме чака сега newsm78

# 18
  • Мнения: 2 211
Не иска да поздравява учителките в ДГ - голяма излагация.

Ей за това са ме наказвали, когато бях малка. Още го помня, значи е имало ефект. Разбрах, че поздравяването е въпрос на възпитание, а не на настроение.

Нищо не помага, даже имам чувството, че колкото повече настояваме да ги поздравява, толкова повече се инати. Затова решихме, заедно с учителките да се правим, че не забелязваме, за да не го стимулираме да продължава. Да видим тази тактика, дали ще проработи.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
При дъщеря ми не проработи, отминаваше учителките като малка гара, но дано при вас се получи. Просто децата минават през такъв период.

# 20
  • Мнения: 3 423
Аз много се червя,като сина ми се провикне с пълно гърло и определи за "баба"някоя не особено млада жена Embarassed,но която е далеч от баба.
А вчера мъж ми ,като ме гушна,малкия отиде и почна да го бие и гони(ревнува)и му каза"Дебел тато,маху"(Мъж ми е за диета вярно ама как я нацели думата Joy)

# 21
  • Мнения: 46 577
Баба ми разказа, че когато съм била малка, една съседка дошла на гости и тя сложила някакви сладки да се почерпи, аз съм я наблюдавала известно време и накрая съм казала: "Стига толкова де, като те почерпи човек, не значи, че трябва да седнеш да се наядеш"  Embarassed  Joy

# 22
  • Мнения: 232
В момента сме в такъв период и гледам да стигна в къщи бързичко след градина,преди да е видяла грозни и зле облечени хора. А аз съм "лайно;/много се извинявам/, на моменти не съм й майка,имам дрехи демоде/което не е вярно/, а често бялото е черно и обратно.А тази баба не я иска,щото другата баба носела дънки и е по-модерна/така си е/,ама аз потъвам в земята от срам.А бабата естествено ме упреква,че видите ли като купуваме много дрехи и разни неща,ставали невъзпитани. Embarassed

# 23
  • Мнения: 2 211
..."Стига толкова де, като те почерпи човек, не значи, че трябва да седнеш да се наядеш"  Embarassed  Joy

 Joy Joy Joy

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
"Стига толкова де, като те почерпи човек, не значи, че трябва да седнеш да се наядеш"  Embarassed  Joy

Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 1 062
Развеселих се докато четях  Laughing. Е, децата са просто много откровени и, когато нещо изглежда по-различно от приетото за тях, за нормално си го казват. Няма нищо лошо в това. Детето казва "не те обичам", ами или нещо не е доволно и смята, че така ще те накаже, или просто експериментира с реакцията ти. Когато пък казва за някой, че е дебел (примерно), ами явно така изглежда в неговите очи. Такта, е нещо което се възпитава с времето. Никога не съм очаквала дъщеря ми да се съобрази с това дали ще обиди някой или не, защото мое задължение е да я науча на това. А когато става въпрос за 4-5 годишно дете това е ужасно трудно. Все още казвам на детето ми, кое е приемливо да се каже и кое не е. Не и се карам, обикновено казвам нещо от сорта " когато казваш това на тази лелка, на нея ще и бъде мъчно, както на теб ти е мъчно, когато някое дете ти каже, че си лоша". Това беше като по-малка, а сега просто и казва, че така не се говори и тя знае смисъла на тези думи. На мен мие било неудобно, когато имаме гости, които не са ни много близки и дъщеря ми влезе в стаята и каже " Ох, мамо тези хора няма ли да си тръгват вече"  Laughing. Нормално е, и си мисля, че всяка жена, която има дете, би разбрала подобна реплика. И на мен ми се е случвало дете да отправи някоя "забележка" и майката потъва в земята от срам и започва да се извинява. Аз и казвам въобще да не се притеснява, че и аз имам деца и знам за какво става въпрос.

# 26
  • Мнения: 647
Както каза mile_vale всяка една жена , която има деца знае за какво става въпрос. Mr. Green
И моите ги ръсят какви ли не , но най-скорошната случка е с детето на мой приятел. Отивам им на гости , не сме се виждали няколко месеца.Детето му , момиченце на 2г. и половина играе с някакви кубчета на земята. Къдриците на главата й нежно се поклащат ...абе красавица е. И бащата гордо заявява :
- Виж каква хубава дъщеря имам !
Тя надигна къдравата си главица и каза :
- Абе ти си мноооого прост , бе !

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щерката въртеше друг номер. Качваме се в асансьора. Тя помирисва и казва:
 - Ммм, тук се е возила леля  Flutter... - ако мирише приятно на парфюм и
 -  Sick ммм  Sick смърди ... возил се е чичо  Sick.
Без значение с кого още се возим в асансьора. Пък и тя беше около 2г., нямаше как да я контролирам.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 181
Супер тема HugМного се смях Laughing

Скоро си седим със Стела на една спирка и чакаме рейса.До мен седнаха няколко циганки,дето метат и Стела ме дърпа -"Мамо,ела насам,че тия циганки миришат"

# 29
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Ако се скара с някое детенце му вика''Ти пове4е няма да идваш в МОЯТА градинка''
Ако не му дам нещо ''Ти си лоша майка''
На майка ''Аз теб не те обичам''
Изобщо не поздравява.Колкото пове4е го карам толкова пове4е се инати.
И аз престанах.
Общо взете трябва да е неговата.Наскоро е научил ''Глупачка''
И на всички вика ''Ти си глупачка'' ooooh!
Абе срам голям ама какво да се прави Mr. Green
Ооо забравих.Имаме гости и не му обръщаме внимание.
Отива при гостите и вика ''Тръгвайте си''
Ужас Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт