Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 216 075
  • 207
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 184
ulfric, и мен това ме интересува. Аз също бих опитала с тези стелки, тъй като имам разширени вени и се оказа, че проблемът е от стъпалото. От няколко месеца нося стелки на Sсholl, има подобрение, но все още не мога да вървя продължително време без проблеми, може би тези стелки не са точно за мен. Също така съдов хирург ми предписа компресивни чорапи, мисля че има ефект.

# 151
  • Варна
  • Мнения: 758
Щом си само на 20 г. и само след 2 г. работа като барман имаш проблеми с вените, най-добре се обърни към специалист, а не към незнайни анонимни потрбителки.
Или потърси в "здраве и красота" тема за разширени вени, където ще са изпробвали повече методи за "борба".

# 152
  • Мнения: 1
Точно това е тъпотията че лекарите не ми вярват и като им показах къде ме болят краката и им казах че след ходене вените там изпъкват и местото става твърдо като камък те казват че сигурно съм се ударил , аз четох че имало някакъв уред - доплер с който се виждакт тези клапите дали са наред , но не искат да ме погледнат тия лекари и ми обесняват че просто съм слаб и затова ми се виждали вените, е добре хубаво преди не ме боляха краката и не ми изпъкваха като въжета , проблемни са тези големите от вътреншната страна на краката долу при прасеца изпъкват и щипят като седя прав на едно място или седнал без място за опъване на краката. Не искам да се влоши положението смисъл да станат накривени като грозде в по късен етап сега съм лек и напрежението върху тях не е толкова голямо но за напред не знам какво да правя. Кажете някой лекар който би ме погледнал и би се заел на сериозно ... Отидох при личната и каза че сигурно съм се ударил , сметнете за какво става на въпрост въобще не приемат на сериозно притесненията на пациентите. Как ще съм се ударил и на двата крака и тази болка и щипане и изпъкване на вените ще продължава ... От София съм

Последна редакция: нд, 28 апр 2013, 12:01 от ulfric

# 153
# 154
  • софия
  • Мнения: 25 468
Изтупвам темата от прахта. След като изчетох всичко съм в огромна дилема. Дъщеря ми е с плоскостъпие. Бяхме на преглед в събота. Няма проблем да направим стелки, но не знам къде. Предстои да ходим за рецепта. По време на прегледа, докторът ни даде брошурка за някаква лаборатория, която се намира срещу Халите (довечера ще я видя и напиша адреса). В началото на темата силно се ентусиазирах да отидем в Плантограф, но след прочетеното вече не съм сигурна. Търсих в нет-а фирми, които да правят стелките в САЩ или Германия, както беше препоръчала Шани, но не открих такива. Единствената информация, която намерих е тук, но от Ото Бок Германия ми обясниха, че не правят подобни стелки newsm78 Сега не знам какво да правя.

# 155
  • Мнения: 56
Провери в Ортопедията в Горна Баня.В нашия град имат тяхно представителство и аз там си поръчах.Доволна съм.

# 156
  • софия
  • Мнения: 25 468
Имам впечатлението, че лекарите в Горна баня са определена школа. Водих детето още преди 4 години, както и пролетта - там твърдят, че не е нужно нищо да правим и липсата на извивка не е проблем. А аз виждам, че има такъв, но някак ми се искаше да им вярвам. Не е важно колко ще струват стелките. Искам наистина да има някакъв ефект и да не мъча детето.

Брошурата, която ми даде лекарят от Пирогов е за ortomatrix.com.

# 157
  • Мнения: 56
Трябва да пробваш.И аз не знам какво да те посъветвам.Решила съм във времето,т.к. често пътувам до Австрия и Германия,да пробвам там.Просто си го мисля.Успех от сърце.Още повече става въпрос за мъничко дете. Hug

# 158
  • софия
  • Мнения: 25 468
Аз съм с плоскостъпие. Много добре помня как ме преглеждаха в Горна баня и казаха, че може би ще трябва операция. Била съм на възрастта на дъщеря ми. Разплаках се. Тогава само на 1 място в София имаше ортопедични стелки и то с връзки. Така си останах. Преди ходех на висок ток и не съм имала сериозни драми. За мен е въпрос на навик. Но съм длъжна сега да направя всичко за детето. Може и да има ефект. Имаме роднини в Германия и Холандия. Опитвам се да разбера дали има смисъл да поръчам там?
Така или иначе, във вторник сме на преглед за стелка. Ще питам и лекаря за лабораторията на "Казбек" и тази в "Иван Вазов". Нищо, че познавайки скептицизма на лекарите, може да ме помисли за дребнава.

# 159
  • София
  • Мнения: 358
Да повдигна темата като споделя с вас опита и болките си до момента.

От както се помня глезенети ми са леко извити на вътре (пронация му казват), но болки не съм имала до преди 1 година. Личния ми връчи направление за ортопед и някаква брошура. Отидох в Ортомедика Клиник - оказа се че това било частния кабинет на д-р Кацаров. Обясни ми какъв ми е проблема - паднал напречен свод - най-вече на левия крак  в следствие на много гъвкави стави на глезена. Предложи някаква операция за поставяне на ..."неща", които да пречат глезените да се кривят толкова много. Това разбира се няма да ми излекува плоскостъпието и понеже не ме болят за сега глезените или колената направих само стелки. Свикнах с тях за 2-3 дни.
Сега обаче без тях в къщи започва да ме боли левия крак (който е по -зле). Стелките в джапанки не мога да прикрепя .... и се чудя какво да правя. Започнах да търся в нета ортопедични джапанки, за да ходя с тях в къщи. Вариант е някакви такива стелки да сложа в джапанките си http://www.zakrakata.com/-scholl-stelki/shop.product_details/1/f … ages.tpl/540.html  Ами лятото? Не мога да сложа личните ми стелките в сандали ... Да ходя без тях направо ми изглежда абсурд. В Ходи леко гледа за ортопедични сандали, ама хем не са според личните ми нужди, хем са цифра  newsm78
Това също изглежда интересно за ползване в къщи - отгоре чорап и ще си ходя така http://www.zakrakata.com/-scholl-stelki/shop.product_details/16/ … ages.tpl/930.html

Вие как си решавате проблемите в къщи? Мислих евентуално да намеря обущари, които да ми изработят сандали, така че да може да сложат вътре моите стелки.
А такива неща някой ползвал ли е, отзиви за тях? http://www.zakrakata.com/-scholl-stelki/shop.product_details/15/ … ages.tpl/656.html
Моля споделете вашия опит   bouquet

Последна редакция: чт, 23 яну 2014, 15:18 от Elyah

# 160
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
- паднал напречен свод - най-вече на левия крак

и аз съм така.
Много е непрятно и доста боли. В началото повече.
Все още нося само плантографските стелки. Бих казала, че не са мръднали.
В нас нищо. Когато съм с чехли ми е добре. Само затворените обувки/боти ме притесняват. Илизшно е да казвам, че ботуши и обувки с ток не нося от години. В последните издържам 30мин. и посинявам.

Но интересни линкове си дала. Ако се решиш да купиш, сподели моля.

Лошото е, че тези костни изкривявания са като "пръстен"... Без начало и край. И водят след себе си още хиляди. Имам дископатия, а сега явно и в гръден кош имам отражения (болки). То едно като се измести по скелета и опорните точки, всичко повлича.  Tired

# 161
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Дъщеря ми е на 15 с изявено плоскостъпие на двата свода, активно спортува и я болят краката отдолу. Носила е стелки преди години, от теза на ул.Казбек, на д-р Шол, разни други....ефект 0. Вчера я водих на ортопед и каза, че нищо не може да се направи, да се надяваме да го израсте по някакъв начин. Аз на неината възраст бях така с болки, ходихме на преглед в Г.баня, лекарят каза "купете на детето маратонки", голям кеф. Май не ми купиха, но носих от техните стелки.
Д-р Драганов беше категорично за стелки когато беше на 6-7г. Д-р Алексиев в Г.баня и каза, че дъщеря ми ще израсте проблема и изобщо не и трябват стелки.
Вчерашният ортопед каза, че стелките в европейските държави са отживелица...и помагат само при леки проблеми. Смятам да заведа и синът ми профилактично, че гледам мачка вътрешната част на някои по-меки обувки

# 162
  • софия
  • Мнения: 25 468
Колкото лекари, толкова мнения. Оставам с трайно впечатление, че лекарите в Г.баня застъпват тезата, че стелки не са нужни и е възможно децата да израстнат проблема.

Ние сме със стелки от 2 месеца. Много бързо и лесно свикна с тях. Не е имала болки в краката и т.н.Ще ги носи, пък ще видим...

# 163
  • Мнения: 0
Стелките в джапанки не мога да прикрепя .... и се чудя какво да правя. Започнах да търся в нета ортопедични джапанки, за да ходя с тях в къщи.

Аз карам с такива джапанки с ортопедична извивка. Евтини са, избираш цвят и си готов
http://www.zakrakata.com/-scholl-stelki/shop.browse/14.html?limit=30&start=30

Има и домашни чехли с ортопедична извивка.

# 164
  • Мнения: 242
Здравейте! Имам спаднал напречен свод и на двата крака с изразени кокалчета на палците. В Горна баня ми правиха операция и на двата крака - абсолютно неуспешно. Палците  ми са доста криви и започват да застъпват следващия пръст. Купувам си стелки на доктор Шол и си ги залепвам в обувките. Краката не ме болят, но не мога да ходя дълго време и да стоя много права. Миналата есен си поръчах сандали на д-р Шол, но се оказа, че са ми малко малки /в смисъл не мога да си сложа крака до края/. Занесох ги на обущар малко да ги разширят в предната част и сега са ми добре. Много са удобни, въпреки че са високи на платформа. В къщи ходя с едни чехли на Ипанема, които са вдигнати на петата на 4-5 см. Има и такива джапанки, но на мен ми убива лентата м/у показалеца и другия пръст. Ако обуя ниски /равни/ обувки, започват да ми се схващат пръстите и е много неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт