Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 216 066
  • 207
  •   1
Отговори
# 165
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Ние сме със стелки от 2 месеца. Много бързо и лесно свикна с тях. Не е имала болки в краката и т.н.Ще ги носи, пък ще видим...
Звънче, къде поръчахте стелките?

Моят син (големият) стъпва тежко и тича тромаво (още от малък). Скапва обувките по много странен начин - разлепват се от подметката от външната страна, откъм петата. При много ходене почват да го болят краката (при преходи от повече от 2 часа без почивка). Заведох го на ортопед в Токуда и е с "локално умерено плоскостъпие". 
Предписаха стелки и ми дадоха брошура на Ортотех. Още не съм стигнала до там, че бяхме болни.

# 166
  • София
  • Мнения: 472
Тъй като тук коментирате ортопедични стелки, моля мнение заслужава ли си тази оферта. Не съм носила досега никакви стелки, но определено имам нужда.
http://superdeal.bg/offers/Chuvstvate-bolki-i-umora-v-hodilata-S … a-tzena-ot-30-lv-
Доста време мина откакто си купих тези стелки. И мъжа ми си купи. Двамата сме много докволни - много от болежките ни минаха и вече ги забравихме.  За повече от година не са мръднали, но все пак следя за нови промоции. Препоръчвам!! newsm10

# 167
  • Мнения: 0
Забравих да кажа, че прегледа се извършва с компютър! Не стъпваш върху индиго, дунапренчета и други такива!  Naughty Професионално!  Sunglasses

Защо си мислите че използването на "скенера", който в случая действа само като фотоапарат, е знак за професионална работа? Не се заблуждавайте, професионално е да се свали отпечатък на ходилото с гипсов бинт, като се използва ефекта на Джак, а именно- повдига се палеца докато бинта започне да втвърдява. Ефекта е че при повдигането на палеца, надлъжният свод заема правилната си позиция в нужната височина. Това е професионално, а всичко друго е стремеж към серийно производство. Аз работя с тези скенери софтуери и фрези, всичко там зависи от човешкия фактор, тоест от човека който използвайки софтуера поставя шабончетата които повдигат сводовете, след това фрезата следва това което Човека е задал. Не говорете глупости, моля ви. Стелките по гореописания метод струват 40 лв. а с компютъра 70лв. Разликата се дължи на заблудата ви кое е и кое не е професионално

# 168
  • Мнения: 242
Забравих да кажа, че прегледа се извършва с компютър! Не стъпваш върху индиго, дунапренчета и други такива!  Naughty Професионално!  Sunglasses

Защо си мислите че използването на "скенера", който в случая действа само като фотоапарат, е знак за професионална работа? Не се заблуждавайте, професионално е да се свали отпечатък на ходилото с гипсов бинт, като се използва ефекта на Джак, а именно- повдига се палеца докато бинта започне да втвърдява. Ефекта е че при повдигането на палеца, надлъжният свод заема правилната си позиция в нужната височина. Това е професионално, а всичко друго е стремеж към серийно производство. Аз работя с тези скенери софтуери и фрези, всичко там зависи от човешкия фактор, тоест от човека който използвайки софтуера поставя шабончетата които повдигат сводовете, след това фрезата следва това което Човека е задал. Не говорете глупости, моля ви. Стелките по гореописания метод струват 40 лв. а с компютъра 70лв. Разликата се дължи на заблудата ви кое е и кое не е професионално
Бих се радвала, т.е. възползвала,, ако някъде в България се работи по метода, който сте описали по-горе. Бихте ли дали малко повече информация, ако трябва може и на лични.

# 169
  • Варна
  • Мнения: 758
Няма да е честно да е на лични Simple Smile
Всички искаме да знаем Simple Smile

# 170
  • Мнения: 242
Няма да е честно да е на лични Simple Smile
Всички искаме да знаем Simple Smile
Казах на лични, за да не се сметне за реклама.
Явно в този вид дейност /изработване на ортопедични стелки/ има доста тънкости, които на нас не са ни ясни, а има много хора, които се нуждаят това, за да ни е по-удобно и по-леко на краката. Знае се, че от неправилно стъпване се получават много неприятни последствия.

# 171
  • Мнения: 0
Здравейте,
Аз съм на 27 години и винаги съм имала проблеми с краката и болки при ходене.(нямам напречен свод а другият ми е висок).
Дълги години носех стелките на Др. Шол и с тях се чувствах добре.
Пооправих се малко да не съм тотално зле и ги разязах и веднага се вложих, няма и след 2 години.(Не го правете!)
От 5 месеца нося стелките на Плантограф и смея да твърдя, че ми е по - зле. Твърди са ми И  почна да ме се схваща и надлъжния свод и да ме боли с, или без тях. Не мога да седя права, защото нямам равновесие и си чувствам краката като премазани с чук от тия стелки прехвалени.
Мисля, че проблема е много подценяван в България. А боли зверски и човек не може да живее пълноценно. Ходих на ревматолог, ортопед и в Горна Баня - "нищо ти няма носи си стелките" ха-ха пародия пълна направо ти идва да ги убиеш, те бабичките повече ходят от мен нищо ми нямало. Както и да е. Може ли някой да ми каже къде има освен на тези две места (Ортотех и Плантограф)индивидуални ортопедични стелки в София. Мисля да хвърлям тези от Плантограф и да проблам нови. Отделно имам схващания при много ходене. За хора като мен мн ходене е една обиколка на един етаж в мола, при положение, че си отишъл с кола! Пиете ли нещо за схващания Магнезий или нещо подобно. И познавате ли някой лекар, който би ми обърнал внимание да го посетя.
Мога да кажа на хората с този проблем само едно радвайте се на хубавите си дни, когато не ви болят чак толкова много краката, свиквайте с малумен поглед тип ама защо не ти се ходи в парка или какво мрънкаш, не се прави че те боли, свиквайте с това да не можете да обуете една красива обуква и дреха официална и най - вече с това да не може да тичате боси по пясъка на морето.

# 172
  • Мнения: 3 294
Случайно видях, че има и тема по въпроса за ортопедичните стелки.
Ще разкажа моя опит с тях, от почти година, имах болки в единия крака, под свода. Ходих тук-там на лекари и накрая ми казаха, че трябва да си направя ортопедични стелки, понеже свода на крака ми е взел да се изправя. Препоръчаха ми за целта фирма артиком, намираща се в МЦ "ХЕЛИОС" , до Окръжна болница-Варна. Отидох до там, взеха ми мярка, платих 50лв и след 10-на дни ми дадоха заветните стелки. Само след няколко обувания, станаха на дроб-сърма. Просто стелката е дебела 1мм, тя е като стелка от евтини обувки, качество нула. Това нещо са му много и 2лв, просто не е за вярване за какъв боклук става дума. Взе да се нагъва и мести под крака ми, понеже е супер тънка и мека. Изглежда, че е правена от ученици в час по трудово обучение. Утре ще ходя се жалвам, съмняваме да има ефект, но ще пробвам.

# 173
  • Мнения: 657
Viki, знам какво е, мила, наистина е ужас това с краката. Да споделя моя опит - Плантограф - твърди, неудобни, изобщо не можах да ги нося. Направих рекламация, казаха ми, че понеже в момента краката ми са възпалени и болезнени /в този момент ходех на физиотерапия/, та причината си е в мен. Но въпреки това ми направиха безплатно други стелки, по-тънки и меки, които носех доста време. После обаче ходих на още две замервания в други фирми и на двете места, които са независими едно от друго ми казаха, че стелките на Плантограф не ми решават проблема, който е на друго място. В крайна сметка купих стелки от "Ходи леко", където правих второто замерване. Не съм зле, но не виждам и особено подобрение. Така че и аз вече съм тотално объркана. Докторите не искам да коментирам, така и не улучих на някой, който да каже нещо полезно. Само размахват брошури на фирмите. Ще съм благодарна ако господинът, който говореше за отливките се включи с препоръки към нас!

# 174
  • Мнения: 242
Здравейте! За сега /имам проблеми със спаднал свод от десетилетия/ не съм открила средство, което да ми донесе трайно олекчение. Всичко,което съм пробвала действа за малко и след това - същия ад.

# 175
  • Мнения: 0
Случайно видях, че има и тема по въпроса за ортопедичните стелки.
Ще разкажа моя опит с тях, от почти година, имах болки в единия крака, под свода. Ходих тук-там на лекари и накрая ми казаха, че трябва да си направя ортопедични стелки, понеже свода на крака ми е взел да се изправя. Препоръчаха ми за целта фирма артиком, намираща се в МЦ "ХЕЛИОС" , до Окръжна болница-Варна. Отидох до там, взеха ми мярка, платих 50лв и след 10-на дни ми дадоха заветните стелки. Само след няколко обувания, станаха на дроб-сърма. Просто стелката е дебела 1мм, тя е като стелка от евтини обувки, качество нула. Това нещо са му много и 2лв, просто не е за вярване за какъв боклук става дума. Взе да се нагъва и мести под крака ми, понеже е супер тънка и мека. Изглежда, че е правена от ученици в час по трудово обучение. Утре ще ходя се жалвам, съмняваме да има ефект, но ще пробвам.


Трябвало е просто да повървиш още малко и да влезеш в двора на болницата за да ти направим истински или просто да ми се обадиш 0877517107

# 176
  • Мнения: 0
Viki, знам какво е, мила, наистина е ужас това с краката. Да споделя моя опит - Плантограф - твърди, неудобни, изобщо не можах да ги нося. Направих рекламация, казаха ми, че понеже в момента краката ми са възпалени и болезнени /в този момент ходех на физиотерапия/, та причината си е в мен. Но въпреки това ми направиха безплатно други стелки, по-тънки и меки, които носех доста време. После обаче ходих на още две замервания в други фирми и на двете места, които са независими едно от друго ми казаха, че стелките на Плантограф не ми решават проблема, който е на друго място. В крайна сметка купих стелки от "Ходи леко", където правих второто замерване. Не съм зле, но не виждам и особено подобрение. Така че и аз вече съм тотално объркана. Докторите не искам да коментирам, така и не улучих на някой, който да каже нещо полезно. Само размахват брошури на фирмите. Ще съм благодарна ако господинът, който говореше за отливките се включи с препоръки към нас!


господинът който говореше за отливките съм аз и се включвам, не следя форума, затова, ако някой иска да ме пита нещо нека ми даде знак че е писал, мога да Ви помогна, но съм във Варна, ако сте наблизо ще Ви направя стелки безплатно, за да не излезе че съм писал тук за да си правя реклама, писах защото съм правил стелки по всички описани тук методи, включително и на фрезата на фирма плантограф, но ефекта на скенерите, пените и т.н. е по скоро маркетингов в полза на самите фирми. Ръчно изработените  стелки от добър ортопедичен техник нямат равни. Оше нещо- при прегледа задължително трябва да се провери дали разликата в дължината на крайниците не е повече от нормалното, много често именно това е причината за нулевия ефект от носенето на стелки, когато има скъсяване на единия крайник съответната стелка трябва да компенсира разликата.......едва ли ще мога да ви разкажа всички подробности на, които трябва да се обърне внимание, преди да се проектира необходимата за всяко ходило индивидуална стелка...

# 177
  • Мнения: 0
Забравих да кажа, че прегледа се извършва с компютър! Не стъпваш върху индиго, дунапренчета и други такива!  Naughty Професионално!  Sunglasses

Защо си мислите че използването на "скенера", който в случая действа само като фотоапарат, е знак за професионална работа? Не се заблуждавайте, професионално е да се свали отпечатък на ходилото с гипсов бинт, като се използва ефекта на Джак, а именно- повдига се палеца докато бинта започне да втвърдява. Ефекта е че при повдигането на палеца, надлъжният свод заема правилната си позиция в нужната височина. Това е професионално, а всичко друго е стремеж към серийно производство. Аз работя с тези скенери софтуери и фрези, всичко там зависи от човешкия фактор, тоест от човека който използвайки софтуера поставя шабончетата които повдигат сводовете, след това фрезата следва това което Човека е задал. Не говорете глупости, моля ви. Стелките по гореописания метод струват 40 лв. а с компютъра 70лв. Разликата се дължи на заблудата ви кое е и кое не е професионално
Бих се радвала, т.е. възползвала,, ако някъде в България се работи по метода, който сте описали по-горе. Бихте ли дали малко повече информация, ако трябва може и на лични.


Видях, че има интерес към това което писах и не се учудвам, 80% от децата ни са с проблемни ходила, а и не само те... Аз работя във Варна, много дълго изучавам темата за стелките, защото не само професията ми е ортопедичен техник, а и аз от дете съм с плоскостъпие, и също като вас съм изпробвал всякакви възможни варианти.... Има разни мнения за ползата от стелките в световен мащаб, за себе си знам, че стелките в комбинация със специални упражнения за ходилата, могат, дори след периода на активен растеж, да възстановят анатомично правилното положение на ходилото. Това не се отнася за всички случаи, а само за тези които са предизвикани от мускулни групи които по една или друга причина са отслабнали. Лесно е да се установи причината ..... във всички случаи добре направената стелка при постоянно носене, помага, друг е въпроса, че трябва да правим жертви- по големи обувки, различна височина на тока от тази на която сме свикнали и т.н. .. Пишете с конкретни въпроси, ще си старая да отговоря на всеки

# 178
  • Мнения: 52
Забравих да кажа, че прегледа се извършва с компютър! Не стъпваш върху индиго, дунапренчета и други такива!  Naughty Професионално!  Sunglasses

Защо си мислите че използването на "скенера", който в случая действа само като фотоапарат, е знак за професионална работа? Не се заблуждавайте, професионално е да се свали отпечатък на ходилото с гипсов бинт, като се използва ефекта на Джак, а именно- повдига се палеца докато бинта започне да втвърдява. Ефекта е че при повдигането на палеца, надлъжният свод заема правилната си позиция в нужната височина. Това е професионално, а всичко друго е стремеж към серийно производство. Аз работя с тези скенери софтуери и фрези, всичко там зависи от човешкия фактор, тоест от човека който използвайки софтуера поставя шабончетата които повдигат сводовете, след това фрезата следва това което Човека е задал. Не говорете глупости, моля ви. Стелките по гореописания метод струват 40 лв. а с компютъра 70лв. Разликата се дължи на заблудата ви кое е и кое не е професионално
Бих се радвала, т.е. възползвала,, ако някъде в България се работи по метода, който сте описали по-горе. Бихте ли дали малко повече информация, ако трябва може и на лични.


Видях, че има интерес към това което писах и не се учудвам, 80% от децата ни са с проблемни ходила, а и не само те... Аз работя във Варна, много дълго изучавам темата за стелките, защото не само професията ми е ортопедичен техник, а и аз от дете съм с плоскостъпие, и също като вас съм изпробвал всякакви възможни варианти.... Има разни мнения за ползата от стелките в световен мащаб, за себе си знам, че стелките в комбинация със специални упражнения за ходилата, могат, дори след периода на активен растеж, да възстановят анатомично правилното положение на ходилото. Това не се отнася за всички случаи, а само за тези които са предизвикани от мускулни групи които по една или друга причина са отслабнали. Лесно е да се установи причината ..... във всички случаи добре направената стелка при постоянно носене, помага, друг е въпроса, че трябва да правим жертви- по големи обувки, различна височина на тока от тази на която сме свикнали и т.н. .. Пишете с конкретни въпроси, ще си старая да отговоря на всеки
Полагат ми се годишно обувки на стойност 200 лв от социалните. Бихте ли ми препоръчали фирма, която да работи с тях?  До сега съм си правила от една старозагорска, но не съм доволна. Последния път си купих с мои пари от магазините на " Ходи леко" , доста време го нося, но външно бързо се износиха иначе не съм сигурна, че си заслужават парите. И си направих стелки от " Плантограф". Сега искам да си направя директно обувки, защото обувки са ми изписани, но искам да са си по моя крак, а не стандартни. На 22 години съм и според ортопеда, при когото съм ходила преди много години - имам 4та степен плоско стъпало, ходя доста навътре, което искам да оправя, но не се получава.

# 179
  • Мнения: 78
Има ли някой от Бургас да сподели къде правят такива лични ортопедични стелки?

Общи условия

Активация на акаунт