Препоръчайте детски велосипед...

  • 245 524
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 825
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
  Grinning ок

# 826
  • Мнения: 7 130
И аз търся ДРАГ 16, но никъде няма Sad На моя син вече му се изчака чакането и ме врънка само за колело- всеки божи ден....Та се чудя дали да не му взема BYOX- някакви отзиви! Като дизайн ми харесва, но като качество не знам!? Дино също ми допадат но вече цената ми идва в повече...Максимум 200лв. за колело- нямам възможност за повече! Sad
Понеже и миналата година така масово Драг-овете се изчерпиха от пазара, но беше през пролетта, а имахме мисия подарък за РД, тръгнахме да търсим други варианти. В едно квартално магазинче пробвахме BYOX, защото харесах рекламния му плакат. Изглеждат добре. В действителност не са малко като на снимките, но пък са тежички. Та зависи от способностите на детето. Погледнете  в някой магазин. Има/ше един в Слатина между 54-та ЦДГ и Центъpа за интегpация на инвалиди.
Аз специално разбирам интересът към Драг. Колелата са красиви и са достатъчно леки. Не знам как стои въпросът с политиката им за обратното изкупуване, но това също беше причина да ги търся.
Взехме Дино в крайна сметка. Детето си харесва велосипеда и това е важното. Лекичко е и за мен това е важното. Прекалено женско е цветово и това не е плюс според моите виждания. Има вероятност да остане като ново, защото не сме всекидневни колоездачи, а и фъстъчката не е вандал. Вече се налага да вдигна седалката, но ако го направим (предстои), повдигането на кормилото няма да ми компенсира сегашната добра стойка. Предполагам, че след година ще трябва да го сменим и това ще ми бъде едно от задължителните неща, които да гледам. Това като проблем предполагам, че стои и пред Драговете, и пред другите знайни и незнайни марки. Не знам. Най-вероятно ще рева, че няма Балканчета вече. Simple Smile
И да, не разчитайте много на датата, която са ви казали от Драг магазините. Мината година се оказа, че прескочиха срока с близо месец.

# 827
  • София
  • Мнения: 2 530
И аз търся ДРАГ 16, но никъде няма Sad На моя син вече му се изчака чакането и ме врънка само за колело- всеки божи ден....Та се чудя дали да не му взема BYOX- някакви отзиви! Като дизайн ми харесва, но като качество не знам!? Дино също ми допадат но вече цената ми идва в повече...Максимум 200лв. за колело- нямам възможност за повече! Sad
Понеже и миналата година така масово Драг-овете се изчерпиха от пазара, но беше през пролетта, а имахме мисия подарък за РД, тръгнахме да търсим други варианти. В едно квартално магазинче пробвахме BYOX, защото харесах рекламния му плакат. Изглеждат добре. В действителност не са малко като на снимките, но пък са тежички. Та зависи от способностите на детето. Погледнете  в някой магазин. Има/ше един в Слатина между 54-та ЦДГ и Центъpа за интегpация на инвалиди.
Аз специално разбирам интересът към Драг. Колелата са красиви и са достатъчно леки. Не знам как стои въпросът с политиката им за обратното изкупуване, но това също беше причина да ги търся.
Взехме Дино в крайна сметка. Детето си харесва велосипеда и това е важното. Лекичко е и за мен това е важното. Прекалено женско е цветово и това не е плюс според моите виждания. Има вероятност да остане като ново, защото не сме всекидневни колоездачи, а и фъстъчката не е вандал. Вече се налага да вдигна седалката, но ако го направим (предстои), повдигането на кормилото няма да ми компенсира сегашната добра стойка. Предполагам, че след година ще трябва да го сменим и това ще ми бъде едно от задължителните неща, които да гледам. Това като проблем предполагам, че стои и пред Драговете, и пред другите знайни и незнайни марки. Не знам. Най-вероятно ще рева, че няма Балканчета вече. Simple Smile
И да, не разчитайте много на датата, която са ви казали от Драг магазините. Мината година се оказа, че прескочиха срока с близо месец.



Когато на  детето умалее велосипеда, може да го върнете и срещу доплащане да вземете следващият размер. Дино, го правят. Както има и велосипеди втора употреба, които по нищо не отстъпват на чисто новите. Не всеки може да си позволи нов и качествен велосипед. Както и не всеки има място, на което да складира старите коли, велосипеди и т.н. на децата си.

# 828
  • Варна
  • Мнения: 2 345
Здравейте!
Виждам, че тук са се събрали по-вещи велосипедисти и ще си задам въпроса тук Simple Smile
Дъщеря ни е на 5 години и половина, висока е 110-112 см, тежи около 18-19 кг. Чуденката ми е дали да й вземем колело 18'' или 20''? Разликата в килограмите на Драг с тези размери са 300-400 грама и това няма да наклони много везните, но се чудя за 20'' дали не е още дребничка. А за 18'' дали пък следващото лято няма да се наложи да купуваме по-голямо? Накратко: според вас за каква височина на детето са подходящи двата размера?
Забравих да уточня: госпожицата кара с помощни колелета размер 14'' в момента. Но колелото е старо и тежко. Като махнахме помощните не успява да запази равновесие и много се страхува да не падне...

# 829
  • София
  • Мнения: 44 322
Моят е 130 почти и 18 му е идеално в момента. Според мен се спрете на 18, хем по-лесно ще се научи без помощни, по-сигурна ще е на по-ниско колело.

# 830
  • София
  • Мнения: 324
Мнения всякакви. Моят е 120см и кара 24'' модел Lazer на Драг и му е идеално.  Simple Smile

# 831
  • Варна
  • Мнения: 2 345
Благодаря за отговорите, момичета! Но май се обърках още повече... В сайта на Драг дават Лазер 24'' като подходящ за ръст 130-160 см, а вие казвате, че дете 120 см го кара без проблем. Отделно - дете 130 см кара велосипед, който препоръчват за по-дребнички и също му е добре... Т.е. - не мога да се ръководя от това, което пише по сайтовете, а е по-добре реалния опит. Така, че ако има още някой да сподели - ръст/цолове - ще се радвам много Simple Smile Трябва да купя колелото в събота и искам да съм подготвена Simple Smile Целта ми е да изкара до 8-9 годишна с него и си е важно решение.

# 832
  • sofia
  • Мнения: 8 955
Много зависи каква е точно рамката и колко е максимално ниското на седалката, не толкова цолажа на гумите. 18 и 20 разликата е пренебрежимо малка.
Най-добре е детето да го премери.
Големия ми син кара ето такова колело. Висок е около 140 см. То е 20", но забележи колко е над гумата най-ниската позиция на седалката. Като вдигна седалката, това колело аз го карам без проблем.
Скрит текст:

Сега виж това, и то е 20":
Скрит текст:

# 833
  • София
  • Мнения: 44 322
Ще се окаже, че съм се объркала и нашето е 20" http://bg1.msrv.store.bg/d-prdfiles/fls/69223/76748.jpg Скаута на Драг, не намирам 18, значи е 20 (дават го от 6 до 9 години и от 118 до 130 см, въпреки че в момента го кара и му е добре на най-ниското на седалката, но така или иначе го взехме назаем за това лято, догодина сигурно друго ще му вземем следващия размер направо), преди това беше Драг Драгон 16, който си караше до миналата година и с него се научи да кара на  6 и половина години, стъпваше съвсем стабилно на земята при най-малкия дисбаланс и това му даваше сигурност(така че не беше минус, че му беше  една идея малко). Скаута също не е много едро и високо колело, но е по-тежко, също, може би ще е подходящо и за по-дребни дечица, а може да му се сложат и помощни колела. За мен големия минус на следващите размери е, че нямат контра, само ръчни, пък си липсва на детето, много по-бързо и стабилно можеше да реагира с контрата, въпреки, че е свикнал и на двата вида спирачки.

Но най-добре да пробвате различни модели и да прецените...иначе по таблиците детето ти е за 16 в момента. И според мен наистина би било идеално, но пък догодина ще е малко вероятно.

Последна редакция: ср, 31 юли 2013, 16:11 от Angel_Dust

# 834
  • Мнения: 8 265
Щом не може още да пази равновесие дори и 20 цола ще и се струва голямо  Sad Да вземате по-малко обаче няма смисъл, защото наистина бързо ще и умалее. Та, малко е сложно  Thinking Оставате и 14 цоловото, но без помощни, за още известно време. По-лесно може да с енаучи да пази равновесие на малко колеленце.
А иначе на какъв ръстът каква рамка е малко индивидуално и си зависи и от уменията на детето.
Големият ми син е 118см и кара без проблеми 24 цолов Шокблейз. Малкият кара 20 цолово Ферини, а е около 108см и от време време дори колелото на батко си, когато успее да си го изпроси от него. Те обаче са започнали с колелета без педали от много малки и просто хвърчат с колелетата - нагоре, надолу, дупки, бордюри, камъни, корени - изобщо не се замислят.

# 835
  • Мнения: 26
Здравейте момичета,
Искам да дам един глас за колелетата без педали - синът ми кара такова от двегодишен. Колелетата са леки и са голямо забавление за малките деца.

# 836
  • София
  • Мнения: 12 284
  Само да споделя за размерите. Малката имаше пуки 12 инчово подарък за 2-рия рожден ден. На три и малко почна да кара с педали и помощни колелета старото на каките за една  седмица и след това вече си го кара без помощни. В момента е на четири години и малко и при свалени най-ниско седалка и кормило на 18 инчовите пукита на каките си го кара без проблем. Явно едното си остава за нея, а на каките ще купувам поне на едната догодина по-голямо.

# 837
  • Мнения: 747
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате велосипед за 10 годишно момче, високо около 1,40?
За този тук някой има ли отзиви: http://www.velozona-bg.com/shop/%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D … RALLAX%2026%20ECO  Simple Smile

# 838
  • Мнения: 169
Моят е 130 почти и 18 му е идеално в момента. Според мен се спрете на 18, хем по-лесно ще се научи без помощни, по-сигурна ще е на по-ниско колело.

Най-добре ще е да отидете с детето до магазина и там да седне на колелото. Да покара дори и да каже кое му е удобно. Зависи как е направена рамката на самото колело. Но все пак за 5 годишно дете 18 и 20 са големи. Не правете грешката да купувате по-голямо колело, за да спестите. Потърсете леко и удобно за размера на детето колело. Особено, ако ще е първо колело и ще се учи на него да кара. Аз лично я направих тази грешка и купих на моята госпожица на 3г. колело 16". Дори и с помощните колела и беше трудно да го кара. И беше доста тежко според мен. Към петата си годишнина вече го караше като фурия. Сега е на 6 и половина и минахме на 20". Малко и е височко, но на нейното приятелче му подариха колело 20" и тя вече не иска да си кара 16" колело. Висока е 119см.
Размера на колелото ще си го определи детето.

# 839
  • Варна
  • Мнения: 2 345
Много благоаря за съветите, момичета Simple Smile
Точно така направихме - заведохме девойката да пробва. Оказа се, че 20" й е голямко, та отложихме за напролет. Вече махнахме помощните колелца на малкото й колело, купихме му и по-хубава седалка и за сега е доволна, ще изкара до края на лятото Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт