Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 29

  • 25 317
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • у дома
  • Мнения: 1 581
blueeye® на мен ми харесват цветята, но може би е трябвало да сложиш боята към моделиращата маса newsm78

уф, то това е дълга история... уж щях да правя само бели цветя, но реших да сложа контури на розите, т.е. да оцветя само ръбчетата на листенцата, ама диването дивее около мен непрекъснато и тук зацапам, там зацапам и накрая трябваше да ги наклепам целите, за да имат някакъв вид поне Mr. Green Mr. Green

  bouquet

# 271
  • Мнения: 1 122
Аз за тичинки използвам бодличките на четка.http://images25.snimka.bg/005630199.jpg

Някой да знае къде мога да погледна как се прави фигурка на Мечо Пух, че малката иска на тортата да го има. Много ще съм благодарна!

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 01:35 от stasi76

# 272
  • Мнения: 224
Момичета, простете невежеството ми, за първи път пиша тук, но често чета и ще съм ви много благодарна ако отговорите на въпроса ми..Въпросът ми е с какво залепяте фигурките към фондана? Аз съм правила фигурки с марципан Варна, но после ги залепях с айсинга.Сега обаче искам да покрия тортата с фондан  и пак с фондан, само, че друг цвят да направя декорацията. Благодаря ви предварително...

# 273
  • София
  • Мнения: 2 114
Аз за тичинки използвам бодличките на четка.http://images25.snimka.bg/005630199.jpg

Някой да знае къде мога да погледна как се прави фигурка на Мечо Пух, че малката иска на тортата да го има. Много ще съм благодарна!

Ето това ми е поподало тук в темата, и съм си го запазила за бъдещи опити...

Момичета, простете невежеството ми, за първи път пиша тук, но често чета и ще съм ви много благодарна ако отговорите на въпроса ми..Въпросът ми е с какво залепяте фигурките към фондана? Аз съм правила фигурки с марципан Варна, но после ги залепях с айсинга.Сега обаче искам да покрия тортата с фондан  и пак с фондан, само, че друг цвят да направя декорацията. Благодаря ви предварително...

 Grinning Аз лепя само с вода, нанасям с четчица (която си стои потопена в чашка с вода) само на едната повърхност и готово... Знам, че има лепило, даже скоро мисля, че Atalanta пусна видео на това как да се приготви в домашни условия, но пак си трябва специална съставка, така че не съм имала възможност да го ползвам. Някои ползват белтък,  той като засъхне, много добре стяга...

# 274
  • Мнения: 11 747
И аз ще правя торта за рождения ден на мойто момченце.Израхме да е с декор за торти.Купих Спайдърмен,това си хареса.

Но отзад на упътването пише:
С помоща на щпатула разстелете студеното желе/фарситура/ върху декора.

Аз нямам представа какво представлява това желе/ фарситура/.
Може ли някой да ми помогне?



не съм много наясно какво точно сте купили, не съм от редовните в темата, но фарситурата се купува готова. Може и да има рецепта някъде тук - не знам, но по борсите се продават готови фарситури - карамел, плодова и т.н. Плодовата е напълно прозрачна, нанася се лесно с четка. Желирано е, но е съвсем меко.

# 275
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Здравейте, момичета. Първо, искам да ви поздравя за невероятните произведения на сладкарското изкуство, които творите. Страхотни сте. newsm10 Утре ще правя първата си торта с покритие и ми трябва съвет, да не прецакам нещата, че ще я нося на свекъра и свекървата.  Laughing Изчетох рецептите от първа страница. Снощи даже си опекох блатовете (пандишпанови на Наталина). Кремът реших да е по рецепта на Пепи за торта "бонбониера". Най-много ме притеснява покритието. Чудя се по коя рецепта да го направя. Коя според вас е по-подходяща за начинаещи и същевременно да е вкусна. Имам спомен, че май млечният марципан е по-вкусен от марципан Варна, но може и да греша, тъй като само съм надниквала в темата ви. Освен това, ми се ще да направя и някакви по-елементарни фигурки - розички, листенца и за тях се чудя на коя рецепта да се спра. Предварително ви благодаря за отговорите.

# 276
  • Мнения: 492
vesi,  мисля че за покритието на тортата най- лесно ще се справиш с млечния марципан на Наталина или с руската мастика 1 вид която е подобна

# 277
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Благодаря за отговора. А млечния марципан става ли за фигурки?

# 278
  • Мнения: 200
Тортата не съм я правила аз.Това е идея за Великден,някой беше искал идея и затова я пуснах.Мисля да правя и аз такава.Формата я имам-една гръцка тава за печене с капак,която струва 8 Е и ястията стават много вкусни в нея.Ще я снимам и ще я покажа.

# 279
  • Мнения: 592
Добро утро на вси4ки  Simple Smile
Имам една огромна молба , към моми4етата, които пускат и оформят новите теми  Praynig
Може ли да се добвят линковете на оЩе торти на първа страница, към най_4есто превени торти. Например Династия, Лудият Шоколадов кеик ( или подобно), Death by Chocolate и други подобни, които са пускани  в по_стари теми.
Дано да не zву4и нахално от моя страна Embarassed
Предлагам го, zаЩото трудно се оправям в търсене, а се вклйу4их по_късно във таzи тема

Предваително благодаря   bouquet

# 280
  • Мнения: 3 861
Аз за тичинки използвам бодличките на четка.http://images25.snimka.bg/005630199.jpg


Ейй това е много хитро. Ако изобщо стане нещо от лилиумите ми ще им сложа такива тичинки...
Утре ще ги сглобявам  ooooh!

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Аз само набързо да попитам: на алуминиево фолио ли се разточва марципана и от лъскавата страна ли или от другата?
Извинявам се, ако въпроса ми е тъп, но нямам време да изчета всички теми. Praynig

# 282
  • София
  • Мнения: 2 114
На домакинско, прозрачно фолио, но то е много тънко, и стават гънки при точенето, което неминуемо пък се отразява на гладкостта на покритието...Наталина беше писала, че иска майсторлък при ползването на това фолио за разточване, не уточни какво точно има предвид, но предполагам сръчност, за да се избегне нагъването...Е, аз я нямам ето виж. Иначе става лъскаво така, защото няма нужда да се ръси с пудра или нишесте, но...

Идеята за тичинките от косъмчета на четка е наистина добра, може ли да попитам - а каква по-точно е четката?

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Димитрина, много, много ти благодаря!  Hug   bouquet Успях!!! Не ми станаха гънки! Продължавам смело нататък. Тъкмо започвах да се отчайвам.

# 284
  • Мнения: 173
Благодаря за информацията.
Сега като се разтърсих из google видях, че се продава готова фарситура.
А може ли да се приготви в къщи?
Прозрачна за фотодекор

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт