Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 29

  • 25 315
  • 301
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 11 747
А ако се опъне фолиото и се залепи в краищата с тиксо за масата (плота)??

Аз не удържах до утре и взех днес да правя тортата. Внезапно реших да я обличам с марципан, че много ми остана. Марципана ми е Варна, и не е пресен, днес му е 3-ти ден, та не знам дали ще ми се получи. Ако не - ще заливам с шоколад.

Нямам и полиетиленово фолио, а само алуминиево и какво да правя? Да пробвам върху него, и ако не стане, на масата директно и ако не, шоколада. Ама имам план за действие, а?!  Mr. Green

# 286
  • Мнения: 11 747
Мойта торта е готова!  Grinning  Има редица кусури, но на мен ми писна! Нещо ме изостави ентусиазма в края на мероприятието, както обикновено...  Сега остана да се притеснявам, ще я опазя ли читава до утре...

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Пина, аз пробвах първо с алуминиево, докато някой ми отговори. Резултата беше плачевен. После едва си остъргах марципана от фолиото. После с полиетиленовото беше песен просто. Много бързо стана. Без проблем. Не съм го лепила за плота. То не ми се пързаляше по него. 
Аз я приключих моята първа торта. После може и да се престраша да ви я покажа, защото след вашите торти просто малко ме е, меко казано, срам. Но като за първи опит мога да кажа, че съм доволна от себе си.
Писали сме заедно. Тортата ти е супер.

# 288
  • Мнения: 6 243
И аз ще правя торта за рождения ден на мойто момченце.Израхме да е с декор за торти.Купих Спайдърмен,това си хареса.

Но отзад на упътването пише:
С помоща на щпатула разстелете студеното желе/фарситура/ върху декора.

Аз нямам представа какво представлява това желе/ фарситура/.
Може ли някой да ми помогне?


Готовите платки се нанасят върху въпросното желе или фарситура, които се продават отделно в едни баки по 3 - 4кг. (може и повече да са били). Принципно са за цехове, затова са в такива количества. Тук, в Стара Загора, собственикът на склада е много мил и отсипва по малко от желето, ако си купиш платка. Но имайки предвид консистенцията й, предполагам, че можеж да намажеш тортата с някакво желе - например от дюли. Само гледай да е гладко, да няма семчици или нещо такова, защото ще се отрази на гладкостта на покритието. Ако трябва, затопли си желето, прецеди го и тогава нанасяй. Или се върни там, откъдето са ти продали платката и им се помоли да ти дадат малко желе - ще ти трябват не повече от 2 с. л. да намажеш тортата отгоре.

# 289
  • Мнения: 11 747
MamaGeri, покажи си тортата, да я видим, да те поздравим! Peace  Тоо, моята не е идеална, хич даже. Тука в тази тема, съм виждала прекрасни торти, но не всички са били идеални. Все пак е за удоволствие, не е конкурс!  Simple Smile

Аз марципана се отказах дори да пробвам да го точа върху фолио. Нещо ми се видя сложно, а бързах да приключвам. Докато си месех марципана с какако, за да стане цвета, добавих малко масълце, да го измеся с него, та да стане по-мазен и по-пластичен, че нали ми беше стар. Стана идеално. Разточих директно на масата и айдеее...  Crazy

# 290
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Аз за тичинки използвам бодличките на четка. http://images25.snimka.bg/005630199.jpg

веднага се възползвах от идеята
  Mr. Green  Hug  bouquet

pina, браво    bouquet MamaGeri, хайде да видим и твоята торта  Laughing  Hug

# 291
  • София
  • Мнения: 1 163
pina супер, цветето си е направо на мястото си, прилича ми на пустинно цвете, пясъчен лилиум
Идеята за тичинките ми хареса, може би става на въпрос за четките с гумена основа,  newsm78, отделните елементи лесно се вадят, а и завършват топчесто.
 Аз съм съгласна да се сложи и Династията, достатъчно коментирана и хвалена торта е макар да не съм я правила, но за кекса идеята не е добра, защото все пак темата е за торти.

# 292
  • Мнения: 11 747
blueeye®, sillsav, много благодаря за комплиментите, дават ми увереност!  Hug Пустинно цвете казваш, звучи роматично, харесва ми това сравнение!  Peace

Тичинките са хубави, аз нямам четка, която да проскубя, но ще го имам предвид за в бъдеше! Peace

# 293
  • Мнения: 1 117
Pina , тортата се е получила много хубава. Семпла и на мен доста ми хареса Simple Smile
Blueeyeмного хубави са станали цветята.Особено ми харесва орхидеята .Каня се да я опитвам, но с дребния не ми се захваща Wink

Аз съм готова с тортата за цветница Simple SmileТрябваше да ускоря направата й , защото мъжо утре заминава в командировка и да можем да хапнем от нея/ нали е гараш , а той я обожава/ Wink



за тичинки дялках клечки за зъби , но вчера се сдобих от цветарски магазин с много тънка тел- има в различни цветове/зелен , червен , жълт и едно такова златисто/ .1 метър от нея струва 0,10 лв. Става идеална за тичинки , но моите китки вече бяха готови , но за следващият път ще си ползвам телта. Лелката от магазинчето ме информира ,че и по-дебела тел имало , но на нея не са й доставили скоро такава. Идеята ми беше по-дебелата да я ползвам за дръжки на цветя Mr. Green

За разточването аз използвам целофан . Преди много го използваха по сватбите за опаковане на краваите , торти и др. Целофана го продават на големи листи пак в цветарските магазини Wink Не стават никакви гънки Wink и струва стотинки

# 294
  • Мнения: 11 747
bopsi, чудни маргарити! Peace  Цялата торта е хубава, и аз така я мислех моята - цветя върху кафяв шоколад, но друго стана накрая. Доволна съм, все пак.


Преди време мислех за торта, облечена с марципан и отгоре аранжирана с живи цветя. Виждала съм из нета такива торти и много, много ги харесвам. Някой тук правил ли е? Има ли опит, как се получава? Мен ме притесняваше да не увехнат цветята.

# 295
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
bopsi, чудни маргарити! Peace  Цялата торта е хубава, и аз така я мислех моята - цветя върху кафяв шоколад, но друго стана накрая. Доволна съм, все пак.


Преди време мислех за торта, облечена с марципан и отгоре аранжирана с живи цветя. Виждала съм из нета такива торти и много, много ги харесвам. Някой тук правил ли е? Има ли опит, как се получава? Мен ме притесняваше да не увехнат цветята.

Пина, на първата страница има как се правят захаросани живи цветя, може да ти е от полза.

# 296
# 297
  • Мнения: 224
dimitrina73, благодаря за съветите..Срам ме е да си призная, но не знам как да прикача снимка, иначе с удоволствие ще покажа и мойте торти..Приемам съвети на лични, че да не разтягам темичката..

# 298
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
pina, bopsi, много приятни торти момичета.
Аз скоро цели 3 ще покажа  Embarassed Само да остана с малко повече време, че нещо ми е кът напоследък  Simple Smile
 blueeye®, браво за цветята. Аз нямах нерви за такова разнообразие. А и поръчката на майка ми е поляна с маргаритки, а за лелят на мъжо ще е изненада от моя страна Simple Smile

# 299
  • Мнения: 200
pina, bopsi-много хубави тортички!Дали някой има идея как се разточва лепкав фондан?Донесоха ми италиански фондан,но няма нищо общо с готовата моделираща маса-нея я разточвах много лесно.Правих с фондана фигури и изсъхнаха много бързо и са много лъскави-боята върху тях изглежда много ярка и наситена.Дали има някакъв трик при ползването на фондан за покритие?

Общи условия

Активация на акаунт