Фън шуй V

  • 26 363
  • 280
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 258
Svetlina 8, обясни точно в какъв вид са ти таблиците, в какъв файлов формат и въобще повече
информация, а аз ще помоля мъж ми за помощ, той ми е компютърджия. Много ме заинтригува с
таблиците. Ти си истински пионер-първооткривател с този стаж. Предполагам, че ти е било много трудно в началото, когато е нямало информация, сега като е пълно с информация пак не е лесно, защото се удавих в нея Shocked. Ако е възможно, дай линк към руския форум, който спомена по-горе, явно те е впечатлил, защото съм от поколението, което се оправя по-добре с руския, отколкото с английския.  bouquet

# 271
  • Мнения: 7 743
http://picasaweb.google.bg/nataliika28/Home#5249910527041932962

липсва ми и североизточния ъгъл и малки колони влизат в другите ъгли newsm78
вратата на спалнята леко се разминава с тая на банята ама съм им сложила голямо цвете (горкото то в коридора да стои  Sad )

корекциите с огледала хич не ги харесвам

svetlina кажи нещо по конкретно за гробищата, че ми стана интересно
аз живея срещу полицейско управление, но не се чувствам зле, а дори напротив, по-сигурно ми е така

# 272
  • София
  • Мнения: 2 019
nataliika, не мога да отворя схемата на целия екран, но нещо не мога да разбера - каза, че липсва СЗ, а после СИ. На схемата е СЗ струва ми се. Какви са тези колони на СИ и ЮЗ.

# 273
  • Мнения: 7 743

на югоизток и югозапад има по 10 см колонки
на северозапад липсва ъгъла и се пада в съседите
на югоизток има тераса и ъгъла също липсва (терасата е неостъклена)

shoshi, в кой ъгъл се слагаха 6 бамбукови пръчки за годината на мишката?

 Embarassed много ми станаха май питанките

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 16:16 от nataliika

# 274
  • София
  • Мнения: 291
shoshi, благодаря за гостоприемството! А ние с тебе познаваме ли се, щото като гледам и ти имаш сертификати от Соколов. Ти в кой град си? Голямо търпение имаш да отговаряш на огромното количество въпроси Simple Smile)))))))))))

Таблиците са във формат doc. Аз нямам опит с форумите, може би има лесен начин на качване, но не го знам.

Руският сайт, който е страхотен наистина е:
http://forum.feng-shui.ru/
Има още руски форуми, но този е най най (според мен).

В това жилище  СЗ сектор не липсва, а е леко ущетен (т.е. щипнат Simple Smile) т.е. малко по-малък по площ, но си го има. Много по-голям проблем е санитарния възел в центъра ("сърцето на дома"). Това трябва да се коригира, но ако сега ме попитате как, ще ви кажа, че няма готови рецепти и трябват освен това купища данни, които сме написали какви са и shoshi, и аз, и Скобликов (виждам че преди време е писал доста).

За гробищата ........ ще напиша като се върна - отивам на родителска. Да му мислят даскалите  Joy Обливам ги с любов и нищо лошо не могат да кажат да децата Simple Smile







# 275
  • София
  • Мнения: 291
Та за гробищата - едното го казах - те са места ИН, нашите жилища и квартали са -ЯН. Нито на починалите души им трябва шум и движение (един вид това ги тревожи), нито на нас ни трябва гробно спокойствие (движението е твърде замряло). Фън шуй така е възникнал - като наука за най-благоприятното място за погребване на починалите императори с идеята, че ако душите са доволни от грижите към тях, ще подкрепят и помагат на новите наследници-императори. И такова място е тихо, спокойно, защитено (Костенурка отзад (във вид на хълм), Дракон и Тигър отстрани и т.н.). ............. Добре би било и ние да полагаме повечко грижи за гробовете на предците ни Simple Smile
Другото, което не казах е свързано с така наречените души, които не са могли да се възнесат към светлината - често ги наричат блуждаещи души. Това са души, които не са в тела, но не са и при светлината, останали са в така нареченото "междинно пространство" т.е. ни тук , ни там. И те страдат. Случва се често при катастрофи, когато смъртта идва твърде неочаквано и в още някои случаи. Тези души често витаят около гробовете или около близките или около хора, които могат да им помогнат да се възнесат. Който е по-чувствителен може да ги усети като тръпки, тежест от колената надолу. Сещате ли се какво става в жилищата, които са близо до гробища  newsm78. За успокоение - имала съм 2-3 такива случая, има разни неща, които може да се направят (2 човека радиестезисти цяла седмица мислихме и мерихме по въпроса, във фън шуй няма такива препоръки) , но ............ все пак по-добре далече от гробища.
Зле е близо и до боклучища, болници (освен родилно - там е ок), до полицейски участък не е зле (в книгите, в които пише, че е зле имат предвид, че това са места, свързани с насилие и шум, но това не винаги е така). А най-добре до паркове и детски градини.

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 22:10 от svetlina_8

# 276
  • София
  • Мнения: 2 019
nataliika, както ти е казала вече svetlina_8, секторите не липсват изцяло, а частично. Относно СЗ - как се чувства главата на семейството. Ако има проблеми със здравето или в работата може да подсилиш СЗ ъгъл с нещо земно или метално. Липсата на ЮИ сектор вече се отразява отрицателно върху цялото семейство и то в дългосрочен план. Там съответно можеш да сложиш дървен или воден елемент. Дано да нямаш сериозно противопоказания спрямо енергийната карта на апартамента, но без информация мога да кажа само това.
Бамбук тази година се препоръчва на югозапад, но пак зависи от индивидуалната карта на апартамента.
svetlina_8, мислех, че се познаваме, но ме подведе стила ти на изказване, май не се познаваме. От София съм, временно съм в Киев. Смятам като начало да посетя курсовете на Захаров за професионалисти от школата на Джой Яп, пък после живот и здраве на някой от корифеите. През октомври Дерек Уолтър ще изнася лекции, но още ми е рано за него.

# 277
  • Мнения: 7 743
 
 bouquet   bouquet   bouquet

благодаря за всички отговори

# 278
  • Мнения: 7 091
Пуснете си нова тема, моля! Peace

# 279
  • София
  • Мнения: 291
shoshi, ще се радвам да се запознаем като се върнеш от Киев, този прекрасен много зелен град. А може би не ти е рано за Дерек Уолтър  Laughing

# 280
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Хайде пак аз. Sunglasses

ЗАПОВЯДАЙТЕ В ШЕСТА ТЕМА: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333452.msg8719932#msg8719932

Общи условия

Активация на акаунт