Мастопатия - ще се мре ли скоро?

  • 78 284
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 494
Как го пи? Аз съм яла плодчета лиций. На чай ли ги приготвя?

# 16
  • Мнения: 3 410
Как го пи? Аз съм яла плодчета лиций. На чай ли ги приготвя?

На добавка - Форевър Лициум плюс се казва. Друга моя позната редуваше лициума с прополис, но аз три месеца пих 3х1 табл лициум на ден

# 17
  • Мнения: 1 494
Много благодаря!  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 410
Прополисът също много помага в такива случаи, но тогава бях толкова притеснена, че не се сетих за него, а и не се намери някой да ми го препоръча.

# 19
  • Мнения: 1 494
Прополиса пак ли на таблетки? Той се оказва почти вълшебно лекарство.
А да ви питам (уточнявам- за моя близка става въпрос)- мамография е задължително да се направи, преди по-нататъчни стъпки, нали? Тя има само ехограф, който е установил и на двете гърди области 50/10мм, засеганти от мастопатия. Една лекарка я стреснала да ходи при онколог, но аз мисля първо мамография. Какво е вашето мнение?

# 20
  • Мнения: 3 410
Аз ходих направо при онколог, все пак те са най-компетентните в тази област, тогава той прецени че няма нужда да ходя на мамограф. Все пак и мамографа не е безвреден.След това ме следят само на ехограф.Дано е достатъчно Praynig
А за прополиса - таблетките не дразнят стомаха и са за предпочитане, но някои пият и спиртен извлек/там обаче нямам представа каква трябва да е дозировката/ А прополиса наистина е безценен дар от природата. Peace

# 21
  • Мнения: 656
О, спиретн извлек - много е полезен, за извличане на токсините от организма ми.... Mr. Green
Дами, четете последните изследвания в областта - за синтетичните витамини. Просто давам идея да се информирате за възможната вреда.

# 22
  • Мнения: 3 410
На мен лично спиртния извлек ми пречи на стомаха, но дъщеря ми го понася добре.Крайно време беше да се обърне внимание на вредата от синтетичните витамини Peace С тях не бива да се прекалява.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Спокойно, истина е, че повечето жени имат мастопатия.Кистите също не са опасни, следят се и ако се налага се лекуват.

Точно. Peace
Сега се връщам от мамограф, диагноза: фибро-кизтозна мастопатия, дори не ми препоръчаха лечение.

# 24
  • Мнения: 1 868
Eми то фиброкистозна мастопатия не се лекува, с възрастта постепенно тъканта на млечната жлеза се превръща от жлезиста в мастна  и мастопатичните промени изчезват.Има и изключения разбира се, но затова се ходи веднъж годишно на преглед.Относно мамографията и ехографията това са взаимодопълващи се методики.След 35 годишна възраст се прави мамография и от нея се преценява на колко време ще се следи с ехо и на колко ще се прави снимка.И най важното не се бойте от мамография, защото когато с възрастта се измени тъканта, както по горе писах по добра диагностика от снимката няма.Успех на всички!

миленика много се радвам, че всичко е ок с теб Grinning

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... моят лекар се усмихна, и ме попита знам ли какво означава. Разбира се, аз не знаех. Отговорът му бе (бях на 22г. тогава): "Когато имаш бебе някой ден, ще имаш много кърма".
...

За първи път чувам за връзка между мастопатията и многото кърма  newsm78

Не знам дали е вярно по принцип, но при мен май беше точно така. Преди раждането бях с мастопатия. Като родих имах хиперлактация, а след кърменето мастопатията просто изчезна  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 159
А на мен лекарят,който ме прегледа,ми изписа Геритамин-нео,но 3 пъти по 1,а не като в листовката по 1 на ден.Чета ви и нито една от вас не е споменала това лечение.Освен това аз мисля,че донякъде мастопатията е наследствена.Майка ми,баба ми,леля ми,а сега аз и братовчедките имаме Thinking

# 27
  • Мнения: 3 410
А на мен лекарят,който ме прегледа,ми изписа Геритамин-нео,но 3 пъти по 1,а не като в листовката по 1 на ден.Чета ви и нито една от вас не е споменала това лечение.Освен това аз мисля,че донякъде мастопатията е наследствена.Майка ми,баба ми,леля ми,а сега аз и братовчедките имаме Thinking
Геритамина е антиоксидант -  вит А и Е но синтетични, примерно лициума който пих аз също е антиоксидант и в него има основно тези два витамина, само че от естествен произход.

# 28
  • Мнения: 44
момичета, а вярно ли е, че който има мастопатия, е предразположен към образуване на кисти в яйчниците или дори на миома?

# 29
  • Мнения: 3 410
момичета, а вярно ли е, че който има мастопатия, е предразположен към образуване на кисти в яйчниците или дори на миома?
Koгато на мен ми откриха кистите в гърдите, ме пратиха за консулт за яйчниците и щитовидната жлеза. Явно нещата са свързани по някакъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт