Синът ми хвана ужасен грип . Някой минал ли е този проблем, да помогне!

  • 3 551
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Аз и синът ми също изкарахме този грип.
ротича тежко с кашлица и температура.Лекарите изписват антибиотик,защото инфекцията бързо поразява белите дробове и може да доведе до пневмония.Няма смисъл да се изследват секрети ако е започнало лечение с антибиотик,защото нищо няма да покажат.Кларитинът се изписва,защото при много деца антибиотиците причиняват алергия/при мен също/,затова аз също пих кларитин заедно с Клацид.Освен това антибиотиците причиняват и гъбични инфекции и понякога се налага да се пият и лекарства за тях.Аз лично кашлях две седмици упорито и чак сега започва да затихва кашлицата.На мен ми помогна една народна рецепта-в 100 мл прясно мляко се слага 1 ч.л.подбел и на върха на ножа мас.Тази смес се слага на котлона да заври и след това се прецежда и изпива вечер преди лягане.

# 16
  • Мнения: 145
Бронхитът рядко е причинен от бактерия, затова антибиотикътът не действа.

Ако все пак лекарката се съмнява в нещо бактериално, нека пусне антибиограма, за да излезе точния антибиотик, иначе ако продължава да ги сменя на посоки, може и да не уцели скоро  Crazy

Бързо оздравяване  Praynig

Мила, Никол,

много рядко педиатрите назначават изследвания за всеки сопол или кашлица!
Всъщност, досега съм сменила трима педиатри - никой не ми е назначавал гърлен или носен секрет при изписването на антибиотик!
Ако е правена антибиограма, то е било само по наше желание и срещу съответното заплащане! Но аз не съм лекар и не винаги мога да реагирам навреме! Обикновено след чакане от 3 дни, състоянието на детето се е влошило и изобщо и дума не може да става за чакане на посявка - започваме си изписания напосоки антибиотик и толкоз!

# 17
  • Мнения: 1 426
обикновено при бронхит изписват освен всичко останоло и Салбутамол или Вентолин.
След като пие антибиотик, посявката е излишна.

# 18
  • Мнения: 46 518
Мила Jil2003,

Не съм против антибиотиците, когато се налага. Против съм, когато се назначават профилактично, а по мои наблюдения за всяко зачервено гърло се изписва АБ. Но всеки има право да си трови детето, както иска.

Аз антибиотик без доказана бактериална инфекция не започвам, нито педиатърката ни е изписвала Peace явно тя е по-особена порода  Simple Smile

Ако бяхме при друг лекар, до сега да е изпила поне 10, ей така, м/у другото.

... След като пие антибиотик, посявката е излишна.


А кръв и урина? Не за този случай, по принцип питам  Tired
Сестрата на мъжа ми (15 г.) до болница стигна, 1 седмица домашно лечение с антибиотици и 1 седмица в болницата, пак с антибиотици, а тя продължаваше да се влошава, накрая след 14 дена!!! благоволиха да й пуснат кръв и урина и да открият проблема  Close това забавяне й костваше 1 г. възстановяване.

# 19
Мен и двете ми деца бяха така.При малката беше по зле.Пихме Клацид и още три сиропа за кашлица-Вентолин,Фенистил и Проспан.И слава богу се оправи за десетина дни.Кураж и скорошно оправяне!

# 20
  • Мнения: 1 426
кръв и урина се взима, но не се прави пак посявка на урината, защото дава лъжлив резултат   
малкият ми е с трети бронхит за този месец, антибиотиците овладяха временно положението с предните два за да не се стигне до нещо по-сериозно, правена му е ПКК, но всичко е нормално.

# 21
Не мисля ,че някой  си прави експерименти с детето ви .След като повече от 3 дни е било с температура вече има бактериална инфекция и е необходим антибиотик.Ако се направи антибиограма от гърлен секрет за да се види кой антибиотик е най-подходящ трябва да се чакат поне още 3 дни,защото за толкова излиза микробиологичното изследване.Затова лекарите изписват широкоспектърен антибиотик .
А колкото до кашлицата тя не може да мине за ден ,два.Щом има бронхит белите дробове са пълни и тя ще продължи 10,12 дни като през това време не бива да се спира сиропа за кашлица.А Кларитина е антихистамин .Той е за алергия и е хубаво с него да се направи един курс от поне 2 седмици.Успех!!
Напълно съм съгласна с za_tan4e.Естествено,че когато се поддържа температура три дни има някаква инфекция.Моята дъщеря,ако вдигне температура нищо друго не я оправя освен антибиотик.Освен това е алергична и обикновено стигаме до бронхит,затова с антибиотика трябва да се пият и противоалергични.Какви са тези антибиограми?Бля-бля,ще чакам пет дни детето съвсем да отслабне,та не дай боже да се стигне до пневмония.Един съвет за младите мамита:Не сменяйте често лекарят на децата си,става едно объркване,един каже едно,друг друго.Позволих си два пъти да отида на частен преглед и после съжалявах.За всяко нещо първо питам личната ни лекарка - тя ни е и семейна.Номерът е да случиш на семеен лекар.

# 22
  • Мнения: 433
Сина ми е на 8 год.От 3годишен,откакто лекарката ни изписваше антибиотик след антибиотик ,и се влачихме 6мес по всякакви доктори,не му давам АБ без изследвания(слава богу не се е наложило).Извинявам се ,че ще поспоря с някои "по-знаещи",но миналата година имаше вирус,който държа температурата 5 дни и после всичко отшумя.И какъв е проблема да се направи антибиограма?Да не е по-добре детето да се влачи 10 дни и да се чака някой да налучка нужния антибиотик?                                                                                                                                                                                                                                       Бързо оздравяване на всички дечица,че са много жални горките като са болни.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 16:19 от didikeh

# 23
  • Мнения: 216
Дано ти помогна HugЗа бронхита на дъщеря ми най-много ни помотна-КЛЕН БУТЕРОЛ АКТАВИС и никви друти антибиотици ooooh!Гледам и че друти мами са мното доволни от ниго но с антибиотика който са ти изписали няма да стане според мен

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Не съм против антибиотиците, когато се налага. Против съм, когато се назначават профилактично, а по мои наблюдения за всяко зачервено гърло се изписва АБ. Но всеки има право да си трови детето, както иска.

Аз антибиотик без доказана бактериална инфекция не започвам, нито педиатърката ни е изписвала Peace явно тя е по-особена порода  Simple Smile






 PeaceНаистина много педита изписват АБ ей така за всеки случай #Crazy
И нашата педиатърка май е от породата на вашата за, което много се радвам .

Общи условия

Активация на акаунт