Мама през ОКТОМВРИ ще роди - вече и през дрешките личи

  • 9 736
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 132
Ами незнам аз нашият татко ще го използвам до край в смисъл че ще го оставям да се наспива катое почивка ще спи в хола но както с Дени така и сега ще помага колкото се може повече защото не съм спала като хората от 2 години почти и сигурно ще съм на ръба на нервна криза hahaha
Иначе ми е много жал за него той се съсипва от работа да ни осигури всичко каквото искаме и имаме нужда но няма начин ще трябва да участва дейно hahaha

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 402
Ей това къде ще спи бебето и аз не мога да го измисля все още. Стаята на баткото си е само негова. Неговото спокойствие не мисля да го нарушавам, но пък нашата спалня е адски тясна и няма никакво място за легло (пък било то и най-малкото) в нея... Направо не ми се мисли  ooooh!

# 17
  • Мнения: 1 020
тааа, аз не успях за предната темичка Simple Smile
и според мен е по-добре бебо да е с нас докато стане малко по-големичко.... аз нали съм луда отсега си мисля за 2-ро и да са ми породени децата, както сме ние с брат ми... така че може да му се наложи рано рано да освободи място за второто  Laughing а дано Simple Smile
иначе ние сме в къща (ние ползваме 2 стаи, спалня и хол + кухня), със "свекър" ми, "свекърва" ми почина преди по-малко от половин година.... малко ми е трудно и нанагорно... амааа той уж каза че ще ни освободи една стая за бебо когато ще му дойде време да го местим  #Crazy ще поживеем и ще видим... иначе мислихме да се разпростираме на горе... има подпокривен етаж, толкова голям колкото другите етажи, ама уж ще има място за бебето...
хмммм, друго какво обсъждахтееее? забравих Sad
мерси много за информацията, която сте ми дали   bouquet Hug

# 18
  • Мнения: 697
Аз съм твърдо решила бебето да не го свиквам да спи при нас. Гледам няколко приятелки как се прецакаха с тази система. До първи клас не могат да го отучат. Ще си купим бейби видео фон, за да мога да виждам какво става с бебето и да не се притеснявам, но не искам да свиква на присъствие през цялото време.

# 19
  • Мнения: 1 020
Е Мими мислиш ли че толкова ще свикне? Аз си мисля, че поне първите 6 месеца е хубаво да мога на секундата да реагирам и да съм до него, а после може да е в друга стая... едва ли за 6 месеца толкова ще свикне..
иначе имам чувството, че все едно ги хвърлям само... няма нищо лошо в това детето да се чувства обичано от родиелите си  newsm78

# 20
  • Мнения: 217
Ели78, честито ти мъжка мама! Втората след Манана  Hug

60 % съм сигурна, че ще се присъединя към вас... въпреки че все още никой не ми го е казвал... Вас на 3-измерен ли ви гледаха като разбраха пола? На двуизмерен дали ще се види? Вече ми е супер любопитно, въпреки че и на двата варианта ще се радвам  Simple Smile

За спането и теснотията... и ние сме в гарсониера. Има варианти мъжо и баткото да спят на ъгловия диван в кухнята... поне докато му минат коликите на новото попълнение... Ама ако е кротко, ще се гъчим всичките в хола. Само на компютъра не съм му измислила място, тъй като на мястото на масата, където стои, ще има преносима кошара... Абе... сложно...

За второто, съм на мнение да прибегна до бейбифона, ама не ми се ще да го отделям някъде... не че има къде... Чела съм, че отделянето трябва да стане до 2 г., иначе после... не до 1-ви клас, ами...

# 21
  • Мнения: 217
Е Мими мислиш ли че толкова ще свикне? Аз си мисля, че поне първите 6 месеца е хубаво да мога на секундата да реагирам и да съм до него, а после може да е в друга стая... едва ли за 6 месеца толкова ще свикне..
иначе имам чувството, че все едно ги хвърлям само... няма нищо лошо в това детето да се чувства обичано от родиелите си  newsm78

Има една голяма подробност... Бебето трябва да се научи да заспива само.. без помощ и присъствие на родител, а не да спи само. След като заспи, няма проблем. Проблем става ако не може да се успокои и да заспи щом няма някой при него...

# 22
  • Мнения: 0
Някъде бях чела, че е добре детето да бъде в стаята с родителите до 6тия си месец, защото бързо може да се отреагира на всякаква ситуация.

Сина ми го гледахме в едната стая, която имахме, докато стана  на 2 и половина - принудата никого не пита... Никога не е спал в леглото ни /освен при 40 градуса температура/ и никога не е искал да го прави, защото не сме му показвали зелена улица от самото начало и детето само си хареса да е самостоятелно.
След като се преместихме си има собствена стая, всяка жаба да си знае гьола  Laughing

Познавам  много семейства, които имат проблема с "кърлежето" и системата, която mimisofia описва. Не мисля, че е нужно да се руши нормалния брачен живот заради бебето, според мен е еднакво вредно и за двете страни.

# 23
  • Мнения: 697
Вижте сега, аз в момента си казвам какви са ми плановете. Какво ще се получи на практика, никой не знае Wink Ако е някое проклето като мен ще има да го разнасям по цяла нощ на ръце Simple Smile

# 24
  • Мнения: 0
Вижте сега, аз в момента си казвам какви са ми плановете. Какво ще се получи на практика, никой не знае Wink Ако е някое проклето като мен ще има да го разнасям по цяла нощ на ръце Simple Smile

А! И тука искам да се изкажа  Laughing
Никога не съм го приспивала, няма на ръце, няма на челна стойка  Joy
На първия ден вкъщи след родилния, педиатърката дойде и ми даде златен съвет - никакво хранене нощес, никакво гукане на ръце. От първия ден! Е така и направих и никога не е ял нощно време, не се будеше, не ревеше, заспиваше си винаги сам.
Далече съм от мисълта, че като съм изгледала едно бебе та всичко знам за всички, но съм дълбоко убедена, че съвета свърши работа, поне може да се опита вместо да се подхожда само със страхове и желание за неотлъчност  Wink

# 25
  • Мнения: 330
feel_u За спането напълно съм съгласна с теб.То и положението ни е същото и ние сме в гарсониера.Но с малкият все още си имаме проблеми със заспиването и дано устискам второто да го науча само да заспива.
 Иначе баткото до 6месеца си спеше при нас,на леглото защото цяла нощ ме ползваше за биберон Shocked,но като спряхме да се кърмим и се научи да си спи в креватчето.
  За пола нас ни гледа на обикновен ехограф и се вижда,стига бебчето да е решило да се покаже Wink
trixy аз няколко пъти сънувам,че съм на преглед и все виждах момче,Така,че имах нагласата Wink а и пусти крайчета на хляба все ги изядам,а си казах за второто на мъжо ще ги давам hahaha

# 26
  • Мнения: 1 020
Вижте сега, аз в момента си казвам какви са ми плановете. Какво ще се получи на практика, никой не знае Wink Ако е някое проклето като мен ще има да го разнасям по цяла нощ на ръце Simple Smile
Уф, сега като те чета и се моля детето ми да не прилича на мен Sad била съм лудаааа! не съм спала повече от 15 мин. и е трябвало да ме приспиват в колата Sad докато обикалят уличките, само тогава съм заспивала Sad
но искам да прилича на мен по отношение на развитието  Laughing мама много ме хвали ама и бая зор е видяла горката жена...
Има една голяма подробност... Бебето трябва да се научи да заспива само.. без помощ и присъствие на родител, а не да спи само. След като заспи, няма проблем. Проблем става ако не може да се успокои и да заспи щом няма някой при него...
Е аз мисля да не го правя зависимо от нас Simple Smile общо взето както и Мими каза.... това са ни плановете пък какво ще стане... никой не знае Simple Smile

# 27
  • Мнения: 697
На първия ден вкъщи след родилния, педиатърката дойде и ми даде златен съвет - никакво хранене нощес, никакво гукане на ръце. От първия ден! Е така и направих и никога не е ял нощно време, не се будеше, не ревеше, заспиваше си винаги сам.

За това гласувам с двете ръце Simple Smile

# 28
  • Мнения: 206
Докато човек се огледа и наш'те сладурки изписали 2 странички Simple Smile Аз също си представям бебчо при нас в началото, не че и ние се ширим в голям апартамент newsm78  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 965
Здравейте мили бъдещи мами  Hug
Аз не можах да дойда на срещата, а така ми се искаше..но - изникнаха ангажименти
Разкажете какво изпуснах - освен че сте яли торта - какво ви разказвахте, какво разпитвахте?

Общи условия

Активация на акаунт