КРАЖБАТА

  • 4 564
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 405
Години наред събирам редки сортове лалета ,нарциси ,зюмбюли... подредени и отглеждани с много обич и желание.Няма да е нескромно да твърдя че имах една от най-красивите градини в околноста.
До миналата пролет когато се наложи да постъпя за дълго в болница  за наблюдение на много тежка бременност и възможни усложнения с раждането.Като се прибрахме с бебка у дома радостта ми бе помрачена от ......кражба на прекрасната ми колекция от луковички Tired .Главата ми не побираше как може ooooh! Н е че ме боли по малко но го преглътнах някак все пак денем всички са на работа и е възможно някой непознат злосторник....
 Тази пролет обаче съм смаяна от факта че прекрасната колекция разцъфва в двора на съседите/мои първи братовчеди,които до момента имаха само кокичета и обикновени червени лалета/.А такава колекция се събира с години и струва стотици левове-сума  доста над възможностите им още повече за такова кратко време.
 Как да постъпя?

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Махни с ръка и си засади нови.
Не си струва човек да се тормози!

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Много грозна постъпка! Но как ще докажеш, че това са твоите луковици? Малко трудно ... Затова ги изчакай те да отидат някъде и по техния пример си ги вземи обратно.  Peace

# 3
Години наред събирам редки сортове лалета ,нарциси ,зюмбюли... подредени и отглеждани с много обич и желание.Няма да е нескромно да твърдя че имах една от най-красивите градини в околноста.
До миналата пролет когато се наложи да постъпя за дълго в болница  за наблюдение на много тежка бременност и възможни усложнения с раждането.Като се прибрахме с бебка у дома радостта ми бе помрачена от ......кражба на прекрасната ми колекция от луковички Tired .Главата ми не побираше как може ooooh! Н е че ме боли по малко но го преглътнах някак все пак денем всички са на работа и е възможно някой непознат злосторник....
 Тази пролет обаче съм смаяна от факта че прекрасната колекция разцъфва в двора на съседите/мои първи братовчеди,които до момента имаха само кокичета и обикновени червени лалета/.А такава колекция се събира с години и струва стотици левове-сума  доста над възможностите им още повече за такова кратко време.
 Как да постъпя?


Аз, бих им казала, че разпознавам тези  специални и скъпи цветя, които са ми изчезнали преди време. Така ще им покажеш, че имаш едно на ум, и за в бъдеще хич да не ти се правят на близки и мили , и когато почукат на вратата ти за нещо да не се чудят, защо не откликваш, или изобщо да не чукат повече. Това е долно и мръсно поведение, особено към близки, не че към далечни бих го одобрила.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 467
Не съм по цветята, но се ядосах, защото може да не обичам да ги отглеждам, но ми харесва като видя такива градини.Или отиваш и си ги искаш, или си ги поделете.То е ясно,че са твоите, щом колекцията е събирана с години и не е толкова лесно да ги купят и те.Надявам се, че няма да са толкова нагли да ти откажат.

# 5
  • Мнения: 1 103
Иди и си ги изрови  Naughty аз ако бях щях така да направя .
Не се замисляи  Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 5 940
Бих ги похвалила за прекрасната градина, същата като твоята миналата година...

# 7
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Не си го слагай на сърце-това са само цветя! Радвай им се отдалеч, а на твоите бр,чеди им покажи,че знаеш и ги отлюспи от живота си!

# 8
  • София
  • Мнения: 553
Със сигурност нямаше да си трая и щях да си им кажа лице в лице какво си мисля. Пък тях не ги ли е срам и грях - бременна жена да влезе в болницата и те да й откраднат луковиците и то сте и роднини ... Направо - всякакви нагли хора има на тоя свят !

# 9
  • Мнения: X
Със сигурност нямаше да си трая и щях да си им кажа лице в лице какво си мисля. Пък тях не ги ли е срам и грях - бременна жена да влезе в болницата и те да й откраднат луковиците и то сте и роднини ... Направо - всякакви нагли хора има на тоя свят !

 Peace

# 10
  • Мнения: 47 990
аз си изнасях сандъчетата с мушката и сакъзчета на стълбите във входа, защото там е топло и светло през зимата
ми крадяха ми ги няколко години, накрая спрях да ги отглеждам изобщо
недей да правиш така, гледай напред, засади си други цветя и не обръщай внимание на такива неща
аз лично бих си ограничила контактите с тях, като преди това ги уведомя за причината, разбира се

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Много грозна постъпка! Но как ще докажеш, че това са твоите луковици? Малко трудно ... Затова ги изчакай те да отидат някъде и по техния пример си ги вземи обратно.  Peace
Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 604
Повече нямаше да имам нищо общо с тях, много долно бе-какви са тези хора???И това ти се пишат роднини, близки хора.Значи те са завиждали на колекцията ти и дълго време са умували как да се сдобият и те с такива цветя. За жалост са избрали най-най-грозния начин #2gunfire Нито бих разговаряла, нито нищо с тях-КРАЙ

# 13
  • Мнения: 14
 Shocked Shocked Shocked

ето ти причина да си направиш нова и по-хубава колекция.  Mr. Green  bouquet

# 14
Бих ги похвалила за прекрасната градина, същата като твоята миналата година...

Да точно така.И после си ги изрови и обратно в твоята градина. Макар, че тази постъпка не ми допада най-много но сигурно така ще направя аз. Или оставяш всичко така след като си ги похвалила за градината и повече не говориш никога с тях

# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Може би не му е тук мястото, но сега се сетих, понеже става въпрос за кражба на цветя - на личната лекарка от чакалнята й бяха свили няколко саксии с палми, драцени и други екзотични цветя. Та затова тя монтира камери. Е не мога да го разбера тоя манталитет български - от роднини да крадеш, на лекар да идеш, и оттам да крадеш ... newsm78 Ами поискай като хората, да ти се даде, защо е нужно да крадеш?!

# 16
  • Мнения: 0
Нарушили  са  шестата и  десетата  Божии  заповеди  т.е. "Не  кради и не пожелавай ,осела,вола,къщата и т.н. на  ближния си" Бог  да  ги  съди !А ти  прости и  не  трупай  омраза  в  себе  си .

# 17
  • Мнения: 49
Хич и не се учудвам! Човешката грозота, да, точно грозота, но не физическа, а духовна - ей, безгранична е!!!! Как можеш да посегнеш на нещо, което друг с толкова труд, но най-вече с любов е отглеждал, та да може и ти да му се радваш!
Към авторката - възхищавам се на търпението ти, наистина! Първата ми реакция би била да отида и да им оскуба косите, опс, цветята. Но...не съм такъв човек, а като гледам май и ти не си такава. Обаче ще намеря друг начин да им покажа огорчението си. Например - ще направя парти по някакъв повод, ще ги поканя, но и други роднини, всички, които познават въпросните братовчеди, и уж между другото, но на всеослушание ще разкажа в подробности как съм намерила градината си, колко грозна, жалка и недостойна е постъпката на тези хора, които и да са били! Но пък сега съм спокойна, защото съм видяла същите цветя в двора на любимите си братовчеди и ето сега, тук, искам да ги помоля да ми дадат от техните луковици! Мисля, че по-голям срам никой не би могъл да понесе, но пък знам ли....Ти, предполагам, си фин и нежен човек, но....тук не става въпрос да бъдеш груба или агресивна (не че не го заслужават), а с такт и по твоя си начин да им покажеш, че знаеш, най-малкото това!
Абе какво им става на хората, не мога да разбера! Аз живея в блок, извадих си някои саксийки пред вратата, така, за да ми е хубаво. Първо окрадоха разни малки нещица, които красяха саксиите ми, после пък уж неволно счупваха някое цвете. Що за хора, умът ми не го побира....

# 18
  • Мнения: 14 490
не изисквай нещата си от този, който ти ги отнема. халал да са им, от кражба никой не е прокопсал.
в такива моменти най много ни се иска да видим възмездие за това, което са ни сторили и такова наистина има, но когато в сърцето ни няма омраза и, колкото и странно да звучи, желание за отмъщение.

# 19
  • Мнения: 4 405
Изваждането на луковици преди да са пожълтяли листата е пагубно за луковичката т. е не се е ''нахранила'' и дори може и да не цъфне догодина ....... но това някак не е за мен.Мисля че бих се принизила на тяхното ниво ако повторя грозната постъпка.
Не мога да простя и да забравя и съм страшно огорчена .Много ми е мъчно .Признавам си че много ми се иска да видя възмездие,ама няма.
Ще ми се да ги накарам да се срамуват ама чесно казано не знам какво да им кажа.
А   на есен отново ще обиколя изложенията и полека лека бавно  ще почна отново да възстановявам градинката .
Благодаря ви!

# 20
  • Мнения: 17 546
Не се ядосвай! Наистина е много грозно като постъпка, но се радвай на красотата на цветята дори и през оградата. И си припомни старата мъдрост, че "Всичко се връща!".

# 21
  • Мнения: 481
Аз също не съм привърженик на конфликта. Замислих се обаче над съветите, авторката на темата да възстанови градината си, че в този случай нищо не би спряло съседите отново да обогатят сегашната си колекция при сгоден случай. Мисля, че трябва да им покаже, че знае откъде са се снабдили с настоящата градинка и даже много ми хареса идеята това да стане пред повечко хора. Да видим дали ще посмеят да откраднат пак.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 884
Много грозна постъпка! Но как ще докажеш, че това са твоите луковици? Малко трудно ... Затова ги изчакай те да отидат някъде и по техния пример си ги вземи обратно.  Peace


 Peace Peace Peace

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Сега се сетих, че можеш да отидеш у тях и с престорен интерес да попиташ нещо от рода на - много красиви цветя имате, кажете от къде ги взехте, да ида и аз да си купя, че моите някой ги е изровил и откраднал докато ме нямаше, мътните да го вземат  дано Mr. Green
Така ще им покажеш, че знаеш. А после в твой интерес е да не общуваш с тях и да си вземеш мерки да нямат никакъв достъп до къщата и градината.

# 24
Кражбата е най-големия грях. Кажи им го това на твоите хора, при сгоден случай.
Кажи им , че знаеш, че са посегнали на хобито ти,  че си дала стотици левове за тази колекция, кажи им, че ги гледаш през оградата цветята си . И им кажи, че ще си направиш нова, още по-хубава градина на пук на всички крадци!
Каква наглост.

# 25
  • Мнения: 1 942
Сега се сетих, че можеш да отидеш у тях и с престорен интерес да попиташ нещо от рода на - много красиви цветя имате, кажете от къде ги взехте, да ида и аз да си купя, че моите някой ги е изровил и откраднал докато ме нямаше, мътните да го вземат  дано Mr. Green
Така ще им покажеш, че знаеш. А после в твой интерес е да не общуваш с тях и да си вземеш мерки да нямат никакъв достъп до къщата и градината.

И аз така бих постъпила  Peace Само дето няма да успея да се спра само с "мътните ги взели"!

# 26
  • Мнения: 1 942
И на нас ни се случи нещо подобно с лалета.

Преди доста време бяхме решили да се занимаваме със допълнителна дейност и взехме да размножаваме лалета. Kупихме лалета и ги засадихме както се полага в градината на вилата. Е бизнес не направихме, но имахме чудесна градина с огромни червени лалета. След година две гледам тези огромни лалета /колкото двете длани на жена/ в дворовете на съседките. Стана ми много неприятно, че тия баби са ни чакали да ни няма и са ходили и ровили. Но веднъж нещо се заговорихме със едната съседка за цвета и тя вика "А бе тия лалета нашите сигурно са от вашите.  Сляпото куче беше разнесло луковици из цялото ни лозе и като копахме ги събрах и сложих в градинката ни.  Ако си ги искате ще ги изровя като прецъфтят и ще ви ги върна." Та добре че не вдигнах патардия.

# 27
  • Мнения: 1 243
Много грозна постъпка наистина! Колкото и да е дребно, това наистина си е кражба, и то от близки хора, които явно си мислят, че някакси им е разрешено.
Покажи им поне, че знаеш, че са те!!! Иначе след 1 год. като нищо да си видиш и новите луковици да цъфтят пак в тяхната градина. Аз директно бих им казала, че това са моите цветя, не бих могла да ги сбъркам...И че все пак съм доволна, че са се погрижили добре за тях и са разцъфтяли. Дай им съвети как да ги поливат или нещо от сорта, да не става дума за връщане, заплащане или т.н. Мисля, че ще им стане неудобно и повече няма да посмеят да пипат цветята ти. Не ги е срам! Crossing Arms

# 28
  • София
  • Мнения: 932
Стана ми тъжно, като прочетох поста ти и същевременно съм изумена за кой ли път от човешката злоба и простотия.
Аз самата обожавам цветята и въпреки, че нямам лична градина с цветя все още, много се радвам и възхищавам на градини, с цветя.
Пожелавам ти от все сърце много скоро , да възстановиш градината си и да я направиш още по-хубава от преди  Hug.
А на съседите си и роднини, покажи по някакъв начин, както те съветват преди мен, че знаеш, че това са твоите цветя и постъпката им е грозна, но не си хаби нервите излишно да се караш и спориш със такива хора излишно е, просто им покажи че знаеш и не пасеш трева.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 17:29 от nellyani

# 29
Много грозна постъпка. Аз ако съм на теб няма да ги пусна вкъщи повече да припарят. Спирам да говоря или направо ще им кажа, че се съмнявам в тях, а те каквото искат да му мислят. Въобще няма да ги жаля, щом могат да ме крадат, ще могат да понесат и упреците.
 smile3512

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Имахме такъв случай на вилата. Един съсед отглеждаше прекрасни едри ягоди. Една събота отиват с жена си, влизат в двора - ягодите ги няма  Shocked  Накрая си ги разпознаха в съседския двор,  влезнаха и си ги взеха , а един от корените го закачиха на вратата му. По-късно крадците пристигнаха и видяха липсващите ягоди и закаченият корен. Дълго време се извиняваха , случката беве ужасно неприятна и неудобна  Confused

# 31
  • София
  • Мнения: 2 804
Стана ми тъжно, като прочетох поста ти и същевременно съм изумена за кой ли път от човешката злоба и простотия.
Аз самата обожавам цветята и въпреки, че нямам лична градина с цветя все още, много се радвам и възхищавам на градини, с цветя.
Пожелавам ти от все сърце много скоро , да възстановиш градината си и да я направиш още по-хубава от преди  Hug.
А на съседите си и роднини, покажи по някакъв начин, както те съветват преди мен, че знаеш, че това са твоите цветя и постъпката им е грозна, но не си хаби нервите излишно да се караш и спориш със такива хора излишно е, просто им покажи че знаеш и не пасеш трева.
Напълно съм съгласна  Peace

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Наистина е възможно къртица или сляпо куче да се окаже виновникът и дано да е така  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 5 682
Наистина е възможно къртица или сляпо куче да се окаже виновникът и дано да е така  Rolling Eyes
Ако е така наистина то един ей такъв начин няма да обиди никого и дори може да се изясни положението. В противен случай виновника ще се почувства разкрит и посрамен пред цялата рода, че е паднал толкова ниско.
Например - ще направя парти по някакъв повод, ще ги поканя, но и други роднини, всички, които познават въпросните братовчеди, и уж между другото, но на всеослушание ще разкажа в подробности как съм намерила градината си, колко грозна, жалка и недостойна е постъпката на тези хора, които и да са били! Но пък сега съм спокойна, защото съм видяла същите цветя в двора на любимите си братовчеди и ето сега, тук, искам да ги помоля да ми дадат от техните луковици! Мисля, че по-голям срам никой не би могъл да понесе, но пък знам ли....
Също така е и хубаво да се спомене, че наистина си вложила много пари и нерви в отглеждането на цветята си  Peace

# 34
  • Мнения: 4 784
Бих ги похвалила за прекрасната градина, същата като твоята миналата година...
Мноооооого добре казано. Действай... и наблегни на последните 5 думи.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
можеш да отидеш у тях и с престорен интерес да попиташ нещо от рода на - много красиви цветя имате, кажете от къде ги взехте, да ида и аз да си купя, че моите някой ги е изровил и откраднал докато ме нямаше, мътните да го вземат  дано Mr. Green
Така ще им покажеш, че знаеш. 
PeaceДа много ми хареса този вариант. Ако можеш да го изпълниш го направи.

# 36
  • Мнения: 4 784
можеш да отидеш у тях и с престорен интерес да попиташ нещо от рода на - много красиви цветя имате, кажете от къде ги взехте, да ида и аз да си купя, че моите някой ги е изровил и откраднал докато ме нямаше, мътните да го вземат  дано Mr. Green
Така ще им покажеш, че знаеш. 
PeaceДа много ми хареса този вариант. Ако можеш да го изпълниш го направи.
newsm10 Идеята е чудесна.

# 37
  • Мнения: 2 229
Откраднали - ок, обаче толкова ли са тъпи и нагли, че да си ги засадят, след като са редки цветя и ще си ги познаеш естествено! Shocked Все пак са ти съседи...много глупави трябва да са...
Отиди и говори с тях директно, иначе само ще се ядосваш.

# 38
  • Мнения: 7 716
Много грозно.
Ще си ги поискам, със скандал. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 942
Ta в крайна сметка какво направи момичето пуснало темата?  newsm78

# 40
  • Мнения: 1 103
Кажи ни изровили ги или не да не те мислим  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 804
С чиста съвест бих поляла красивата градинка с тотален хербицид  Twisted Evil Ако си замълчиш и преглътнеш, ще излезе, че насърчаваш подобни безумия.  Peace

# 42
  • Мнения: 5 682
С чиста съвест бих поляла красивата градинка с тотален хербицид  Twisted Evil
Мисля, че това авторката не би го направила. Все пак тя обича цветята, те са и като рожби.

# 43
  • Мнения: 3 219
Офф, все едно моите са изкопали, много гадно това бееееее.
И аз имам градина с лалета, нарциси и зюмбюли. Не знам какво бх направила,но със сигурност много бих се ядосала.

# 44
  • Мнения: 5 539
мамамари, добре си решила да не се занимаваш с тях и да започнеш да събираш нова колекция.
В края на краищата сега си имаш и 1 ново безценно цветенце, и заради него не бива да се тровиш с мисли за отмъщение и т.н. Simple Smile

# 45
  • Мнения: 4 405
Ето какво направих:
Преснимах на ксерокс и им отнесох цялата информация за отглеждането,за торенето,за пръскането,за болестите и решенията за тях ,за съхраняването на извадените луковици....и им обясних че се вадят чак след като пожълтеят листата им което става в края на май -средата на юни а не както са постъпили те /родих на 8 .05.07/.
Освен това ги предупредих че не ми е приятно повече да ме посещават.
Сега ще преподредим цялата градина,ще направим тераски,големи бетонови кашпи на етажи и облицовани с камък......а като вузстановя и колекцията ще кача снимки .
  bouquet

# 46
  • Мнения: 3 219
Браво, дано са разбрали добре какво имаш предвид.
 Аз моите луковици ги извадих в края на юни.
Оправи си градината по свой вкус, и лека-полека всичко ще се нареди.
Бог гледа, да не забравяме, и всичко се връща.

# 47
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ето какво направих:
Преснимах на ксерокс и им отнесох цялата информация за отглеждането,за торенето,за пръскането,за болестите и решенията за тях ,за съхраняването на извадените луковици....и им обясних че се вадят чак след като пожълтеят листата им което става в края на май -средата на юни а не както са постъпили те /родих на 8 .05.07/.
Освен това ги предупредих че не ми е приятно повече да ме посещават.
Сега ще преподредим цялата градина,ще направим тераски,големи бетонови кашпи на етажи и облицовани с камък......а като вузстановя и колекцията ще кача снимки .
  bouquet

А те как реагираха?

# 48
  • София
  • Мнения: 6 092
Малко със закъснение се включвам - съчувствам ти, представям си какво си изпитала и двата пъти - като си открила кражбата и като си открила крадеца... Confused Точно мислех и аз да подкрепя предложението на Unknown lady, и виждам, че си взела мерки. Браво на теб! Peace Добре си им го казала! А те наистина какво отговориха?

# 49
  • Мнения: 4 405
не реагираха.Аз за това се позабавих да видя няма ли да ги загризе съвестта или срам някакъв ама тц.
.....и няма начин да е друго освен кражба защото съм купувала по 20-30 бр от сорт и съм ги редила по групи та като цъфнат да са подредени имах нат 10 щайги лалета само отделно зюмбюли и нарциси ....
това не е къртица

# 50
  • Мнения: 47 990
Ама те всички ли взели?

# 51
  • Мнения: 4 405
почти  Tired останали са  20тина лалета горе долу

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 14:53 от mamamari

# 52
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Е добре де  newsm78
ама съвсем съвсем нищичко ли не казаха?  Shocked

# 53
  • Мнения: 1 942
Бравос! Все пак си им го рекнала в лицето  Hug

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 16:58 от Sillveto

# 54
  • Мнения: 553
Понеже съм непоправим оптимист ще ти кажа:
твоите лалета, точно сега когато си имате детенце са "направили" нещо много ценно за теб. Показали са ти на кого да НЕ РАЗЧИТАШ и от кого ДА СЕ ПАЗИШ.
Понякога е безценно да знаеш истинската същност на хората, особено ако освен
че са ти роднини са ти и съседи.  истината е че не са читави.

Сега знаеш с кого си имаш работа, можеше да не се полякомят за лалетата и да не разбереш навреме що за стока са и да е щяло и детето си да им повериш, в някакъв краен случай.
Господ си знае работата. Приеми го като предупреждение и си пази детето от тези хора. Те преди да ти окрадат луковиците са ти завиждали за градитата и за кой знае още какви други неща.

# 55
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Оушънид пак е права....

# 56
  • София
  • Мнения: 6 092
Много хубаво казано!  Peace

# 57
  • Мнения: 1 100
Ето какво направих:
Преснимах на ксерокс и им отнесох цялата информация за отглеждането,за торенето,за пръскането,за болестите и решенията за тях ,за съхраняването на извадените луковици....и им обясних че се вадят чак след като пожълтеят листата им което става в края на май -средата на юни а не както са постъпили те /родих на 8 .05.07/.

Изключително благородно! Възхитена съм!  bouquet

И аз много обичам цветята и бях съсипана това лято, когато ме нямаше 3 седмици и деверът ми живя у нас с цел да ги полива.  Shocked Мислех, че поне като съм бременна ще се постарае да не ме разстройва или че свеки ще отиде да го проконтролира, макар че не разбира от цветя. Искаше да му пиша колко да ги полива в мл #Crazy и аз чертах таблици - кое цвете къде се намира, колко мл вода, кои се пулвелизират ... Оказа се, че е било много горещо и не му е светнал реотана, че цветята имат нужда от повече вода.  #Cussing out Като си видях терасата щях да припадна.
Никой не ме разбра, дори мъжът ми и майка ми. За мен цветята са живи и не мога да не скърбя за смъртта им, не мога дори да откъсна цвете.
Тъкмо се отказах да си увеличавам колекцията си, защото така или иначе през лятото ще я унищожат и за Коледа ми подариха книга за отглеждане на цветя #Crazy! Да бяха я подарили на девера ми! #Cussing out

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 16:23 от Ванилия Канелска

# 58
  • Мнения: 1 520
Здравей, mamamari. Искрено ти съчувствам за случилото се, ужасно е да отглеждаш и да се грижиш за нещо с толкова много любов, а накрая някой да се възползва от твоето отсъствие и да ти причини такова нещо.
Това, което бих те посъветвала е да се оборудваш със СОТ или охранителни камери (непременно скрити!) които да записват кой влиза и излиза от дома ти неканен без твое знание и разрешение. (А месечната такса за СОТ на имущество на физическо лице е абсолютно достъпна)
След като вече имаш дете, със сигурност за в бъдеще ще ти се налага да отсъстваш повече време от дома си, а те след като веднъж са посегнали на цветята ти, нищо не би ги спряло да посегнат отново, още повече че и ти не си реагирала на първата им кражба.
В никакъв случай не ги оставяй да безчинстват в дома ти необезпокоявани! Ако се решиш на камери, постарай се да ги поставиш така, че от записите да става ясно, че въпросните измети влизат в дома ти тайно и без разрешение - тоест прескачат оградата (т.к. теб когато те е нямало се предполага, че не могат да влязат през входната врата понеже е била заключена), после се оглеждат да не ги види някой и накрая изскубват градината до корен. С други думи - всички квалифициращи признаци на кражбата като престъпление.
И ако камерите запишат всичко това, непременно качи видеоматериала на всички възможни места в Интернет, но преди това сложи някакво по-провокативно заглавие на видеото за да се види от колкото се може повече хора (като например "нагла кражба посред бял ден", "пладнешки обир от съседи" и т.н.) Wink
И не забравяй - камерите трябва да са поставени така, че да запечатат основните моменти на кражбата, респективно опитът/приготовлението към нея.
Колкото до съседите ти - може и да разберат, може и да не разберат, но дори да разберат и да се познаят на кадрите, надали ще посмеят да се направят на кръвно обидени и да ти търсят отговорност за унижаване "честта" и "достойнството" им. Защото най-напред ще трябва да отговарят на въпроса защо са проникнали по такъв начин в дома ти и какво търсят там когато теб те няма? А крадците са презирани от всички хора...

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 21:18 от krem-karamel

# 59
  • Мнения: 232
Много обичам цветя и смятам,че добре е постъпила като им го рекнала Peace Аз не бих се стърпяла.Наскоро и аз се зъбих на едни комшии дето ми стъпкали лалетата.Давам доста пари за цветя и не бих мълчала.

Общи условия

Активация на акаунт