КРАЖБАТА

  • 4 558
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 404
Ето какво направих:
Преснимах на ксерокс и им отнесох цялата информация за отглеждането,за торенето,за пръскането,за болестите и решенията за тях ,за съхраняването на извадените луковици....и им обясних че се вадят чак след като пожълтеят листата им което става в края на май -средата на юни а не както са постъпили те /родих на 8 .05.07/.
Освен това ги предупредих че не ми е приятно повече да ме посещават.
Сега ще преподредим цялата градина,ще направим тераски,големи бетонови кашпи на етажи и облицовани с камък......а като вузстановя и колекцията ще кача снимки .
  bouquet

# 46
  • Мнения: 3 219
Браво, дано са разбрали добре какво имаш предвид.
 Аз моите луковици ги извадих в края на юни.
Оправи си градината по свой вкус, и лека-полека всичко ще се нареди.
Бог гледа, да не забравяме, и всичко се връща.

# 47
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ето какво направих:
Преснимах на ксерокс и им отнесох цялата информация за отглеждането,за торенето,за пръскането,за болестите и решенията за тях ,за съхраняването на извадените луковици....и им обясних че се вадят чак след като пожълтеят листата им което става в края на май -средата на юни а не както са постъпили те /родих на 8 .05.07/.
Освен това ги предупредих че не ми е приятно повече да ме посещават.
Сега ще преподредим цялата градина,ще направим тераски,големи бетонови кашпи на етажи и облицовани с камък......а като вузстановя и колекцията ще кача снимки .
  bouquet

А те как реагираха?

# 48
  • София
  • Мнения: 6 091
Малко със закъснение се включвам - съчувствам ти, представям си какво си изпитала и двата пъти - като си открила кражбата и като си открила крадеца... Confused Точно мислех и аз да подкрепя предложението на Unknown lady, и виждам, че си взела мерки. Браво на теб! Peace Добре си им го казала! А те наистина какво отговориха?

# 49
  • Мнения: 4 404
не реагираха.Аз за това се позабавих да видя няма ли да ги загризе съвестта или срам някакъв ама тц.
.....и няма начин да е друго освен кражба защото съм купувала по 20-30 бр от сорт и съм ги редила по групи та като цъфнат да са подредени имах нат 10 щайги лалета само отделно зюмбюли и нарциси ....
това не е къртица

# 50
  • Мнения: 47 988
Ама те всички ли взели?

# 51
  • Мнения: 4 404
почти  Tired останали са  20тина лалета горе долу

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 14:53 от mamamari

# 52
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Е добре де  newsm78
ама съвсем съвсем нищичко ли не казаха?  Shocked

# 53
  • Мнения: 1 942
Бравос! Все пак си им го рекнала в лицето  Hug

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 16:58 от Sillveto

# 54
  • Мнения: 553
Понеже съм непоправим оптимист ще ти кажа:
твоите лалета, точно сега когато си имате детенце са "направили" нещо много ценно за теб. Показали са ти на кого да НЕ РАЗЧИТАШ и от кого ДА СЕ ПАЗИШ.
Понякога е безценно да знаеш истинската същност на хората, особено ако освен
че са ти роднини са ти и съседи.  истината е че не са читави.

Сега знаеш с кого си имаш работа, можеше да не се полякомят за лалетата и да не разбереш навреме що за стока са и да е щяло и детето си да им повериш, в някакъв краен случай.
Господ си знае работата. Приеми го като предупреждение и си пази детето от тези хора. Те преди да ти окрадат луковиците са ти завиждали за градитата и за кой знае още какви други неща.

# 55
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Оушънид пак е права....

# 56
  • София
  • Мнения: 6 091
Много хубаво казано!  Peace

# 57
  • Мнения: 1 100
Ето какво направих:
Преснимах на ксерокс и им отнесох цялата информация за отглеждането,за торенето,за пръскането,за болестите и решенията за тях ,за съхраняването на извадените луковици....и им обясних че се вадят чак след като пожълтеят листата им което става в края на май -средата на юни а не както са постъпили те /родих на 8 .05.07/.

Изключително благородно! Възхитена съм!  bouquet

И аз много обичам цветята и бях съсипана това лято, когато ме нямаше 3 седмици и деверът ми живя у нас с цел да ги полива.  Shocked Мислех, че поне като съм бременна ще се постарае да не ме разстройва или че свеки ще отиде да го проконтролира, макар че не разбира от цветя. Искаше да му пиша колко да ги полива в мл #Crazy и аз чертах таблици - кое цвете къде се намира, колко мл вода, кои се пулвелизират ... Оказа се, че е било много горещо и не му е светнал реотана, че цветята имат нужда от повече вода.  #Cussing out Като си видях терасата щях да припадна.
Никой не ме разбра, дори мъжът ми и майка ми. За мен цветята са живи и не мога да не скърбя за смъртта им, не мога дори да откъсна цвете.
Тъкмо се отказах да си увеличавам колекцията си, защото така или иначе през лятото ще я унищожат и за Коледа ми подариха книга за отглеждане на цветя #Crazy! Да бяха я подарили на девера ми! #Cussing out

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 16:23 от Ванилия Канелска

# 58
  • Мнения: 1 520
Здравей, mamamari. Искрено ти съчувствам за случилото се, ужасно е да отглеждаш и да се грижиш за нещо с толкова много любов, а накрая някой да се възползва от твоето отсъствие и да ти причини такова нещо.
Това, което бих те посъветвала е да се оборудваш със СОТ или охранителни камери (непременно скрити!) които да записват кой влиза и излиза от дома ти неканен без твое знание и разрешение. (А месечната такса за СОТ на имущество на физическо лице е абсолютно достъпна)
След като вече имаш дете, със сигурност за в бъдеще ще ти се налага да отсъстваш повече време от дома си, а те след като веднъж са посегнали на цветята ти, нищо не би ги спряло да посегнат отново, още повече че и ти не си реагирала на първата им кражба.
В никакъв случай не ги оставяй да безчинстват в дома ти необезпокоявани! Ако се решиш на камери, постарай се да ги поставиш така, че от записите да става ясно, че въпросните измети влизат в дома ти тайно и без разрешение - тоест прескачат оградата (т.к. теб когато те е нямало се предполага, че не могат да влязат през входната врата понеже е била заключена), после се оглеждат да не ги види някой и накрая изскубват градината до корен. С други думи - всички квалифициращи признаци на кражбата като престъпление.
И ако камерите запишат всичко това, непременно качи видеоматериала на всички възможни места в Интернет, но преди това сложи някакво по-провокативно заглавие на видеото за да се види от колкото се може повече хора (като например "нагла кражба посред бял ден", "пладнешки обир от съседи" и т.н.) Wink
И не забравяй - камерите трябва да са поставени така, че да запечатат основните моменти на кражбата, респективно опитът/приготовлението към нея.
Колкото до съседите ти - може и да разберат, може и да не разберат, но дори да разберат и да се познаят на кадрите, надали ще посмеят да се направят на кръвно обидени и да ти търсят отговорност за унижаване "честта" и "достойнството" им. Защото най-напред ще трябва да отговарят на въпроса защо са проникнали по такъв начин в дома ти и какво търсят там когато теб те няма? А крадците са презирани от всички хора...

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 21:18 от krem-karamel

# 59
  • Мнения: 232
Много обичам цветя и смятам,че добре е постъпила като им го рекнала Peace Аз не бих се стърпяла.Наскоро и аз се зъбих на едни комшии дето ми стъпкали лалетата.Давам доста пари за цветя и не бих мълчала.

Общи условия

Активация на акаунт