Усетихте ли го?

  • 3 588
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Точно това си говорим с колегата в момента. Винаги когато е имало земетресение близо до нас, го усещам - не самото земетресение, а реагирам на него със силно главоболие. А днес нищо ми нямаше и даже много се учудих. Обаче се сетих, че тази сутрин се събудих точно в 6,43 ч. Погледнах си телефона и се питах, защо се събуждам толкова рано, преди алармата да ми се е включила? А после видях, че земетресението е било точно в 6,43 ч.
Аз съм много чувствително към магнитното поле на Земята и всяка промяна ми се отразява. Включително и пълнолунието.
Била съм свидетел на доста силни земетресения. Не бих класифицирала усещанията като страх, а по-скоро като "силни усещания", любопитство.
Същата и аз. Цял ден главобол и днес точно 6:43 се събудих и след 3-4 секунди секцията се тръсна в стената. Обаче реших, че спя още и се обърнах на другата страна, да си доспя Mr. Green.
А от '99 в Турция го помня. Бяхме в Ахтопол, на бунгала. Добре, че имаше една голяма поляна и бунгалата бяха дребни. Бях убедена че ще се сринат. Оново от 2002 пък го сварих на 16 етаж и спях на всичкото отгоре на легло с колелца  smile3516 събудих се от разходката ми из стаята  Smile.

# 61
  • Мнения: 139
Да, усетих го. Тъкмо се разсънвахме и спалнята се разклати.
В селото, което казват, че е епицентъра, живеят баба ми и дядо ми.
Не е типично за нашия район newsm78
Тази вечер е имало още един трус, който са усетили наши познати, но ние - не.
Дано да няма повече Praynig

# 62
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Явно съм ги усетила през март 1977, тъй като съм се родила преждевременно.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 430
не smile3518 спинках много дълбоко,както винаги Blush

# 64
  • Мнения: 173
Не го усетих

# 65
  • Мнения: 4 447
Не спя като пор, ама не съм го усетила.
Опитвам се да си спомня какво сънувах снощи,
ама безрезолтатно.

 Thinking

# 66
  • Мнения: 3 423
Анкетата ясно показва, че тук преобладава едно
сплотено мнозинство от порове, тоест, никакво
земетресение не е в състояние да ни разклати!
Наздраве, резистентници, гордея се с вас!

# 67
  • Мнения: 193
Oт много отдавна ги усещам - много често като дете, прежълтявах цялата, преди 4 год. в болницата, след като родих сина си, който беше на 2 дена, през последните 3 год. още 3 пъти на седмия етаж. Изпитвам неистов  ужас, но чакам да отмине, от седмия най-много да успея да сляза на шестия ....или никъде...

# 68
  • Мнения: 3 423
А дали новото строителство може да
удържи на клатене, а? Не съм сигурна.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 481
To на вятър не издържа, както се видя наскоро, какво остава за по-сериозно разклащане.

# 70
  • Мнения: 4 447
А дали новото строителство може да
удържи на клатене, а? Не съм сигурна.


Да, Лисо, колкото е по-ново сроителството
толкова по-лесно пада.

Утре ще кажеш, че и с духане ще го бутнеш.

Ма тогава ще се прекръстиш на Вълкана.

# 71
  • Мнения: 845
Добре, че съм спяла.  ooooh! Иначе съм голяма паника от такива природни катаклизми  Sad Последното голямо земетресение тук беше есента на 2004 година/6 по скалата на Рихтер май беше newsm78/. Живея на високо и ни се струваше, че двете плочи се движеха. УЖАС! Дано няма повече големи земетресения  Praynig Praynig Praynig

# 72
  • Мнения: 27 524
Усетих го, усещала съм го, не само сърцето, ами аз цялата се разтрисах/м от ужас  Shocked

# 73
  • Мнения: 2 478
Това не го усетих,но никога няма да забравя едно земетресение преди около 4 години.Тогава живеех с родителите си на последен многооо висок етаж.Преживях голям ужас,мислех че никога няма да спре.Беше доста силничко.

Общи условия

Активация на акаунт