Ospamox и бременност

  • 21 240
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 391
Пих Оспамокс седмица преди да родя.
Всичко с детенцето беше и е наред.

# 16
  • Мнения: 498
Подкрепям мнението на Fairy . Peace
Може да се пие Оспамокс по време на бременност,не се тревожи.Инфекцията в теб не е по-безопасна от АБ.
А, това, че някое лекарство може да се предпише и на кърмачета няма нищо общо с момента, когато бебето е в утробата.
Бебето в утробата е по-защитено дори,нали за това е плацентата...не всичко минава през нея. Peace

# 17
  • Мнения: 411
Аз взимах Оспамокс.Но бях към края на бременността.Не знам колко е вреден или обратното,но щом лекар ти го изписва не виждам проблем.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз пих Оспамокс в петия месец. Нямаше проблеми.

# 19
  • Мнения: 24
аз пих оспамокс и бях 19-20г.с хвана ме грип и след като 3дни неможаха да ми свалят температурата ми го изписаха и го пих и аз мн се претеснявах но ми казаха 4е 6том лекар ми е казал той е преценил и да не се претеснявам

# 20
  • Мнения: 256
И аз като теб имах много тежко прекарана настинка или грип, не знам какво беше. Джи - пи- то реши да ми изпише оспамокс. Бях в края на трети месец. Реших, на своя глава да не го слушам. Не мисля, че сгреших. Вярно влачих се с тежка хрема около 10-тина дни, за гърлото да не говорим, какви мъки бяха, но така и не пих антибиотик. Принципно съм алергична към част от антибиотиците, оспамокса не е в тази група, но не рискувах. И все пак, съветите на лекарите не трябва да се пренебрегват. Просто сама си поех отговорността.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Оспамокса е разрешен за бременни  Peace

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Моя приятелка пи Оспамокс в 6 месец.На детенцето нищо му няма,
роди се здраво и без проблеми. Peace

# 23
  • Мнения: 179
Както повечето момичета и аз ще ти препоръчам да го пиеш, единствено ако е наложително. Все пак за предпочитане е по-малкото зло. Миналата година тъкмо когато сме направили бебчо бях много зле и опитвах с какви ли не билкови илачи да се оправя, защото имах съмнения, че съм бременна. Накрая се предадох и това, за което съжалявам е, че не го започнах по-рано-буквално за две-три дни се възстанових. А бебчо се роди жив и здрав, надявам се и за в бъдеще да е така (да чукам на дърво).  bouquet

# 24
  • Мнения: 686
Два пъти пих Оспамокс през втората си бременност(беше наложително).Родих здраво бебче.Оспамокса може да се пие по време на бременност.Пък и щом си в 18 седмица(завършило е формирането на органите),по-добре е да започнеш антибиотика,защото пък ако не се лекуваш пак застрашаваш бебето.

# 25
  • Мнения: 11
И аз в момента пия OSPAMOX,бременна съм в 6-я месец.След като 5 дни се мъчих да си оправя настинката с парацетамол и ефизол,но без никакъв ефект ,отидох при личния и той ми го изписа с уверението ,че е безопасен за бебчо.Предните бремености не съм пила никакви лекарства и сега ми е много неприятно ,
по скоро неспокойно с този антибиотик ,но пък имам значително подобрение.Задълбочаващата се инфекция е също вредна за бебето.

# 26
  • Мнения: X
Пила съм оспамокс в 8 мес,нямаше как,но ето -няма страшно!По добре се лекувай,че иначе е по лошо!

# 27
  • Мнения: 165
  Пила съм Оспамокс и слава богу детето ми си е съвсем нормално.

# 28
  • Мнения: 2 236
Здравей и от мен!Аз сега съм в 6-тия месец и някъде през 3-тия бях ужасно настинала с 38 градуса температура и мойта докторка ми каза да пия Оспамокс и Парацетамол,но само за 3 дни а не пълен курс на лечение 5 дни.Така че може да го пиеш страшно няма но недей да прекаляваш.Успех!

# 29
  • Мнения: 172
След като ти са го изписали,значи трябва да го пиеш  Peace Аз също пих Оспамокс в началото на 3-я месец Hug

Общи условия

Активация на акаунт