Ospamox и бременност

  • 21 244
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 049
По-добре не взимай АБ според мен. И аз сьм се влачила няколко седмици болна докато бях бременна, но не исках да пия АБ и без тях се оправих, само че по-бавно и трудно. Hug

П.П. Винаги сьм се чудила колко често се предписват антибиотици от лекарите в БГ ... на бебета, малки деца, бременни и изобщо май всички видове АБ са познати на всички. newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 275
  Пила съм Оспамокс и слава богу детето ми си е съвсем нормално.
Peace

# 32
  • Мнения: 945
А какво каzва линеколога ти zа антибиотика? Да се консултирам с него щеше да е първото нещо, което бих направила при такава ситуация. Все пак той е лекар, а това тук е форум и кой какво пил и кога не оzначава, че всеки сега трябва да се юрне да пие антибиотици, само zащото някоя друга бременна го е правила.

И те каня в нашата отчетна темичка, май си zа септември така като гледам http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284871.260

# 33
  • Попово
  • Мнения: 687


Говорила съм за Оспамокса с много лекари - и с джи пи-та и с гинеколожката ми, всички ме увериха, че няма риск за бебето. Това е антибиотик, който се дава и на новородени.

аз също пих Оспамокс при втората си бременност заради ушите  Peace бях в 4ти месец

# 34
  • Мнения: 22
Здравейте! Имам голям проблем, а именно не зная на колко часа да вземам Oспамокс от 1000.Вече съм пила първата таблетка  и сега се чудя дали беше на 8 или 12 часа?Не мога пак да и звъня на лекарката , а и ми писна да ми обяснява как съм била здрава а на мен ми се плачеше от болки в гърлото(това беше вчера)и след като опитах всичко от "бабешките рецепти"съм вече благополучно на АБ.Ох, дано да се оправя, е като си знам слабото място пак ще заплача.

# 35
  • Мнения: 1 545
Колко килограма си? Ако си около 52-53 кг, на 12 часа по едно, ако си над 55кг на 8часа по едно. Една опаковка няма да ти е достатъчна, ако го пиеш на 8 часа. Дори да се оправиш го пий 5 дни. Бързо оздравяване.

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 00:18 от bimbaaa

# 36
  • Мнения: 1 545
Забравих да кажа - ако не са изписани витамини можеш да си вземеш допълнително, за да си сигурна да не се появят гъби, макар че това е много слаб антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт