БЕБЕТА ЮНИ 30 :-)

  • 10 498
  • 286
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 23
Честит празник на всички празнуващи   bouquet
Това за хормоните, което е писала Sleeping Beauty и аз го четох ето тук, затова раждането трябва да се приема като нещо съвсем обикновенно и нормално - в крайна сметка - нито сме първите, нито ще сме последните раждащи жени. Хубавото е, че се забравя после лошото, а се помни само хубавото. Аз от предишното си раждане си спомням само накрая тъкмо когато излезна малката и ми я показаха - една грозничка, все още посиняла, сбръчкана и ми се плезеше. Това е единствената картина която си спомням и тогава изпитах някакво чувство на гордост, че аз съм дала живот на това същество.
Другото - за менструалните болки - аз бях писала и преди, че родилните болки са същите като менструалните и затова тези които имат болезнен цикъл, знаят как боли и няма да е нещо ново за тях, не че по малко ще ги боли от тези които нямат болки при цикъла.
Аз също преди първото ми раждане бях с много болезнен цикъл, дори до инжекции съм стигала от болки и когато раждах, понасях нормално родилните болки, щото не беше нещо по различно от тези които съм имала при цикъл. Дори на апарата отчиташе постоянно кога имам контракции и колко са силни и аз си трайках и си ги понасях като нещо съвсем нормално и акушеркета ме гледа и ей така  #Crazy и пита - теб не те ли боли. И аз и казвам, че това за мен си е ежемесечие и не е страшно. И докато чаках да усилят болките / тъй като преди това бях чувала какви ли не страшни истории за това колко силно боляло и т.н./ то почнаха напъните и бебето се роди. Та представите ми за многоооо силните болки се разбиха на пух и прах.  Така, че спокойно - аз с наближаването все повече се успокоявам и вече нямам търпение да дойде този момент и да гушкам бебо.

Пак се отплеснах и изписах роман - дано да съм ви била от полза на майчетата, които се страхуват от неизвестното.
Слънчев и усмихнат ден на всички и весело изкарване на празника на празнуващите цветя   bouquet

# 286
  • София
  • Мнения: 2 901
И аз без имена ще карам, че ще забравя иначе какво искам да кажа.

Качила  съм до сега 8 кг. Съвсем добре си е, ама се надявах на доста по-малко, понеже стартирах от повече от нормалното си тегло. Но като цяло вървя по-"обрано" от предишния път.

Както казах по-рано, при мен менструалните болки бяха много големи, раждането ми беше със секцио (с което не намирам никаква връзка), а след него менструални болки не съм имала въобще. Преди си усещах 2 дни по-рано, преди да му дойде, та се подготвях с дамска превръзка, а откакто родих, всеки път съм изненадана - отивам до тоалетната и бам - менструация?!? Добре че не съм имала очевидни признаци за околните.

Комплект за изписване с миналото бебе не бях купувала. Прекалено ми бяха "напудрени", да не говоря колко скъпи са и съдържат едни глупости обикновено. Купих едно много сладко боди с крачоли и ръкави, боди за отдолу и отгоре я изписахме с една шита пелена (от плат и дантелки), с която някой някога е бил изписван от рода ми, ама сега не мога да кажа кой. Лекарката ми като я видя, ахна, каза, че изглежда като че ли изписваме някоя съвременна принцеса. Та тази принцеса и нея с това ще я изпишем, за да не се сърди.

Общи условия

Активация на акаунт