Има ли Infanrix Hexa и Prevenar в България?

  • 6 610
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 062
Добре, а ако вече има носителство на стрептококи как се процедира?

# 31
  • Мнения: 1 984
Добре, а ако вече има носителство на стрептококи как се процедира?
зависи от конкретния случай. най често изолация и лечение.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 062
Да, след лечение с Ампицилин венозно 1г. на 6 часа 3 дни и след това 7 дни Зинат, носителството си е пак на лице. Нямаше ги само 1 месец, после наново. Мисълта ми е ваксината може ли да се сложи в този случай?

# 33
  • Мнения: 1 984
Да, след лечение с Ампицилин венозно 1г. на 6 часа 3 дни и след това 7 дни Зинат, носителството си е пак на лице. Нямаше ги само 1 месец, после наново. Мисълта ми е ваксината може ли да се сложи в този случай?
добре е да се сложи във всички случаи. а в този случай няма какво да умуваме - има носител във средата - трябва да се изследват и лекуват всички. само не с ампицилин моля.

# 34
Аз имам аптека.Доставяме и превенар и инфанрикс по заявка за няколко часа.Превенара струва около 148 лева и доставките са редовни.Инфанрикса го има само от време на време.АКО НА НЯКОГО МОГА ДА ПОМОГНА ОБАДЕТЕ СЕ-9589519.АЛБЕНА.

# 35
Njakoi moje li da mi kaje moga li da vaksiniram i sina mi s Prevenar(na 8 godini)? Ima pnevmokokovo nositelstvo. ot 2 meseca ne e boleduval...
ПРЕВЕНАР-ПРИЛОЖЕНИЕ
1.2-6МЕСЕЧНИ ДЕЦА-3 ДОЗИ ПО 0.5МЛ,КАТО ПЪРВАТА ДОЗА НА ОКОЛО 2 МЕС.А СЛЕД ТОВА НА ИНТЕРВАЛ НЕ ПО-МАЛЪК ОТ 1 МЕСЕЦ.ЧЕТВЪРТАТА ДОЗА ПРЕЗ ВТОРАТА ГОДИНА ОТ ЖИВОТА.
2.7-11МЕСЕЧНИ ДЕЦА-2 ДОЗИ ПО 0.5МЛ.С ИНТЕРВАЛ НАЙ-МАЛКО 1 МЕСЕЦ.ТРЕТАТА ДОЗА ПРЕЗ ВТОРАТА ГОДИНА ОТ ЖИВОТА.
3.12-23 МЕСЕЧНИ ДЕЦА-2 ДОЗИ ПО 0.5МЛ.С ИНТЕРВАЛ НАЙ-МАЛКО 2 МЕСЕЦА И ТОЛКОЗ.
4.24МЕС-5 ГОДИШНИ ДЕЦА-ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ДОЗА.
НЕ Е УСТАНОВЕНА НУЖДА ОТ РЕИМУНИЗАЦИЯ СЛЕД ТАКА ПРИЛОЖЕНИТЕ СХЕМИ
НАД 5 ГОДИШНА ВЪЗРАСТ ВАКСИНАТА НЕ Е ЕФЕКТИВНА.

# 36
  • Мнения: 1 984
Аз имам аптека.Доставяме и превенар и инфанрикс по заявка за няколко часа.Превенара струва около 148 лева и доставките са редовни.Инфанрикса го има само от време на време.АКО НА НЯКОГО МОГА ДА ПОМОГНА ОБАДЕТЕ СЕ-9589519.АЛБЕНА.
тук вече ги подържат в наличност. /в ст. загора/, както и хаврикс и ротарикс и пентаксим. 

# 37
  • Мнения: 11
Njakoi moje li da mi kaje moga li da vaksiniram i sina mi s Prevenar(na 8 godini)? Ima pnevmokokovo nositelstvo. ot 2 meseca ne e boleduval...
ПРЕВЕНАР-ПРИЛОЖЕНИЕ
1.2-6МЕСЕЧНИ ДЕЦА-3 ДОЗИ ПО 0.5МЛ,КАТО ПЪРВАТА ДОЗА НА ОКОЛО 2 МЕС.А СЛЕД ТОВА НА ИНТЕРВАЛ НЕ ПО-МАЛЪК ОТ 1 МЕСЕЦ.ЧЕТВЪРТАТА ДОЗА ПРЕЗ ВТОРАТА ГОДИНА ОТ ЖИВОТА.
2.7-11МЕСЕЧНИ ДЕЦА-2 ДОЗИ ПО 0.5МЛ.С ИНТЕРВАЛ НАЙ-МАЛКО 1 МЕСЕЦ.ТРЕТАТА ДОЗА ПРЕЗ ВТОРАТА ГОДИНА ОТ ЖИВОТА.
3.12-23 МЕСЕЧНИ ДЕЦА-2 ДОЗИ ПО 0.5МЛ.С ИНТЕРВАЛ НАЙ-МАЛКО 2 МЕСЕЦА И ТОЛКОЗ.
4.24МЕС-5 ГОДИШНИ ДЕЦА-ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ДОЗА.
НЕ Е УСТАНОВЕНА НУЖДА ОТ РЕИМУНИЗАЦИЯ СЛЕД ТАКА ПРИЛОЖЕНИТЕ СХЕМИ
НАД 5 ГОДИШНА ВЪЗРАСТ ВАКСИНАТА НЕ Е ЕФЕКТИВНА.
Съмнявам се че не действа,щото какво от това,че сме подминали с 3 години времето за имунизация.По скоро - сигурно няма смисъл,или пък състава не е подходящ за по-големи деца

# 38
Това,че не действа съм го преписала дословно от листовката.Аз лично нямам опит.И тук в София можем да имаме ваксината винаги,но аз предпичитам да я зареждам конкретно за всеки пациент,защото тя се съхранява при точно определена ниска температура,а в аптеката има хладилник,който по закон поддържа 5-8 градуса и не съм сигурна ,че при по-продължително съхраниение ваксината ще е все така добра.Освен това сега е лято.Какви ли загуби ще натрупам ако ми се счупи хладилника Grinning

Общи условия

Активация на акаунт