Предучилищна група - сексуално възпитание

  • 7 891
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 771
Аз съм човека който искам да информира моя син за секса, а и по много други въпроси.
Филм просто не се пуска, а и аз не бих пуснала.
Всяко дете е на различно място в това отношение, а във много други.
Мисля, че никой по добре от мен не би намерил начина, думите и времето за това.

Аз съм се посветила да бъда майка, а не държавата или коя и да е институция и тя да определя кога какво и как.
Всеки с неговите си отговорности и задължения.
А това да ли ще е информиран е мой проблем, а не на някой друг.

# 76
  • Мнения: 994
Редно е било да информират родителите за намеренията за просвещаване на 6 годшините по въпросите на секса.
За мен 6 години е рано, а и не мисля, че  е работа на детското заведение да обучава децата ми по този въпрос.

# 77
  • Мнения: 3 886
ами да си кажа моето момче не го вълнуват тези неща даже беше попаднал на целувки и прегръдки по телевизията ми   при е го като нещо ес тествено .Не му прави впечатление голото тяло HugТо само  ще си покаже кога Peace

# 78
  • Мнения: 791
Такааа...
Вчера отново говорих с дъщеря ми по въпроса за филмчето. И отново попитах дали е било анимирано или не. В крайна сметка разбрах, че е имало и анимация и хора. Хората участвали в сцена как на едно момченце му пада зъб  hahaha  Щях да падна! Все пак другото е било анимация и да ви кажа почувствах се определено по-добре  Crazy  /макар и миналия път доста цветущо да ми беше обяснила какво е видяла, явно са нарисувани подробно всички полови органи/.
Моля да ме извините, не съм искала да ви подведа, много се бях притеснила. Но пък и се написаха интересни мнения, които си бяха свързани именно със сексуалното възпитание, което не е излишно на никого  Peace 
Снощи дъщеря ми ме попита какво е секс и аз я попитах откъде е чула думата, а тя ми каза, че едно момиче от групата й я питала. Попитах дали другото момиче знае значението, явно не знаеше и тръгнах да обяснявам. Никакъв интерес - разглеждаше си книжка, клатеше се на тръбата на леглото и почти не ми обърна внимание - аз се опитах да й привлека вниманието и да й кажа, че говорим важни неща, но тя просто не осмисли нищо от казаното. Завърших с това, че ако има въпроси да ме пита без да се притеснява и че ще й отговоря.

Изненадана съм от някои мнения, честно казано, не мога да разбера къде поставяте границата между вулгарност и възпитание?!!!  ooooh!  Не искам да обиждам никого, затова спирам дотук!
Благодаря на всички ви, че се включихте в темата!  Hug

# 79
  • Мнения: 3 405
Eто, картинката не е така черна, както си я представиха някои пишещи тук, правейки разбор на филмче, което дори не са видели Simple Smile
Фантазията на хората е безгранична  Laughing
Рибке, постингът ти е ведър, значи всичко е наред  Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
Както се казва, всяко нещо с времето си. Не е като да не са виждали голи хора или целуващи се двойки. Сексуалността не е като математиката- да се иска само логика. Ако децата ни растяха на село и покрай тях постоянно се случваха раждания на животни и ако бяха свидетели на размножителните периоди, нямаше да имат нужда изобщо от обяснения за секса.  Wink Затова има и Анимал планет.

Не става въпрос за черногледство, а за спазване на принципа "кой кара влака". Аз твърдя, че щом съм родител на децата си, АЗ трябва да карам влака, особено що се отнася до въпроси като секса и религията. Не може някой отнякъде си (дори и ХЕИ) да ми се цопва и да показва на децата на 6 години разни филмчета, пък дори и да са сексуално-образователни.

# 81
  • Мнения: 8 999
6 години не е чак толкова крехка възраст, колкото ви се струва. Моите деца за пръв път споменаха думата "секс" миналата година - бяха на 5 и на 6 г. Веднага ги приклещих, за да разбера откъде знаят думата и какво точно си представят, че означава. Те се побутваха съучастнически, хихикаха тайнствено и се поглеждаха многозначително. За да внеса яснота в представите им и да ги предпазя от махленски трактовки, им обясних внимателно за секса толкова, колкото сметнах за нужно. До "проникване" и "еякулация" не стигнах, мисля че още им е рано, за да го разберат. Но смятам, че е редно да се обсъждат тези неща, на разбираем за детето език, да не се превръща в "тема-табу", за да не останат децата с погрешното впечатление, че за секс се говори само шепнешком и е нещо, което се върши единствено на тъмно и със затворени очи.

Общи условия

Активация на акаунт