как да отговоря на въпроса " мамо, ти какво имаш?"

  • 13 725
  • 155
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 448
Ужасявам се, какви думи само.  Shocked Виждам, че тона е шеговит и пак ми е трудно смилаемо.
Моето вчера ми каза за пръв път думата "гъз" и направо онемях.Явно в градината така си говорят.Какво остава и аз в къщи да му говоря така.Нека не е осведомен толкова добре, отколкото да използва подобен език. Вагина, анус, глупости.  ooooh!
Единствено което знае за мен, е че мама няма чурка, това му е напълно достатъчно като информация. Не ми стига, че веднъж ме видя като си сменям превръзката и ме пита дали ме боли като видя кръвта, сигурно и за менструацията трябваше да му обясня защо мама си слага "памперс"?!  Joy

# 106
  • Мнения: 3 447
И, разбира се, логичният въпрос - "Имаш ли, маме, позиви за дефекация?". Какво е това акане, глупости и бебешки лиготии  Naughty

# 107
  • Мнения: 63
Аз вече написах какво мисля по темата, но всеки сам преценява какво да казва на детето си ...
Истината е, че рано или късно децата ще научат, че нямат "сливка" или " мидичка" например или ...   въпроса за мен е от къде и как ще го научат.

Ще ви напиша един много стар виц в тази връзка :

Иванчо в час - говори, смее се и хвърля бележки до сучениците си.
Госпожа Петрова  изнервена, взема едно от листчетата и чете: " На госпожата и мирише пу*ката"
Бясна, замъква Иванчо при директора-показва му какво е написал ученикът.
Директорът супер възмутен, иска от Иванчо телефона на баща му да го извика в училище.
Иванчо дава номера, директорът избира номера и след кратък сигнал свободно се чува отсреща приятен женски глас: " Кабинета на инспектората на образованието, кажете ? "
Директорът безмълвен затваря телефона и се обръща към госпожа Петова с думите :
" Еее, ама Петрова миите ги поне малко тия работи, бе !!! "

# 108
  • София
  • Мнения: 4 868
Не ми стига, че веднъж ме видя като си сменям превръзката и ме пита дали ме боли като видя кръвта, сигурно и за менструацията трябваше да му обясня защо мама си слага "памперс"?!  Joy
А какъв е проблемът да знае за менструацията и превръзките?

Преди няколко седмици в училището на дъщеря ми са имали лекция точно по темата за половото съзряване, менструацията и предпазните средства. Забележете, в шести клас са извикали само момичетата да присъстват на лекцията  Shocked

# 109
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не ми стига, че веднъж ме видя като си сменям превръзката и ме пита дали ме боли като видя кръвта, сигурно и за менструацията трябваше да му обясня защо мама си слага "памперс"?!  Joy
А какъв е проблемът да знае за менструацията и превръзките?

Преди няколко седмици в училището на дъщеря ми са имали лекция точно по темата за половото съзряване, менструацията и предпазните средства. Забележете, в шести клас са извикали само момичетата да присъстват на лекцията  Shocked
Оффф... А момчетата какво - не трябва да знаят, че момичетата имат менструация ли???????  ooooh!

# 110
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Аз обясних на сина ми какво нямам, а не какво имам. Т.е. - той, тати и всички момчета имат чурка. А аз и всички момичета нямаме чурка.
Пенис и вагина, не че са сложни, но някак не върви да обяснявам на детето човешките части с латинските им наименования. Най-малкото аз никога не съм учила латински целенасочено и познанията ми по този език са слаби. Като споменахте вагина и анус, как ви звучи например:
Ела маме, да ти измия окулусите.
или:
Ах тез мануси, как пипат навсякъде!

А представяте ли си някой да ви се оплаче, че му е излезнал фурункул на задника? Или недай боже, карбункул? Дано съм нацелила наименованията. Ако не, някой доктор ще се посмее на мой гръб.  Grinning
Те така.

# 111
  • София
  • Мнения: 903
Аз използвам за момиче "пиле", за момче "пишка". Просто така ми беше най-лесно в началото. Ще употребя "вагина" и "пенис", когато му дойде времето.
Напоследък забелязвам една тенденция всички да ходят голи пред децата си, да ги учат на думите вагина и пенис още от самото им раждане, но според мен този метод е грешен. Разбира се, че децата трябва да са информирани и да не се срамуват от тялото си, но все пак има време за всичко. Не виждам смисъл баща й примерно да си развява "оная работа " пред детето , само и само за да може то да свикне с голото тяло и да не се срамува от него. Моя баща не го е правил, пък не съм станала  малоумна или по някакъв начин увредена. Дори напротив, мисля, че понякога гледката на голите тела на мама и тати може дори да е отблъскваща за едно малко дете. Но ... всеки има право да решава сам как да възпитава детето си.


А ти как точно си представяш "развяването"?
И как да стане хем децата да не се срамуват от голото си тяло, хем да не са виждали такова?
И кога точно ще дойде времето за "нещата от живота", когато влезе в пубертета ли?

Не смятам , че едно дете може да види голо тяло само когато майка му и баща му се развяват голи пред него. Могат да видят голи тела в детската градина, например, или в някоя книга по този въпрос, защото смятам, че за моето дете гледката на голото тяло на неин връстник ( на около 5 години), ще бъде доста по-приятна от гледката на голото тяло на баща й. Има време за всичко. Не смятам, че като се разхождаме голи пред децата си възпитаваме нещо кой знае колко добро, напротив.
не мисля, че за да научат нещо децата  трябва ние лично да им го показваме. Ако е така, сигурно тогава ще трябва да ги поканим да присъстват и когато правим секс с бащата, за да могат да се научат как трябва да се прави секс.  Shocked Нещо като открит урок.  Grinning 
е, ако някои от вас практикуват всичко това, добре, но аз пък смятам, че всяко нещо трябва да има граница, и че за всяко нещо си има време - и за подходящото обучение по въпроса, и за подходящите думички и т.н. Но както казах по-горе всеки сам преценява как да възпитава детето си.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 783
Няма, Саня, няма!  Joy

# 113
  • Мнения: 2 218
Моят син все още не е проявявал такова любопитство.
Аз не си спомням моите родители да са използвали "изкривени" понятия като пеперуди, дуди и т.н.

То, според мен, и двата пола имаме пишки, но просто са различни.  Mr. Green
Това е най-краткото обяснение за мен.

# 114
  • София
  • Мнения: 2 840
То, според мен, и двата пола имаме пишки, но просто са различни.  Mr. Green

Анджък.
И аз това казвам - децата се интересуват откъде пишкаме, а не от половите ни органи, та вагините хич не са на място като обяснение.
Повтарям - аз отказвам моето дете да си мисли, че майка му пикае с вагината си.
Моля да ме извинят и възрастните мъже, които вярват в това, защото хич не са малко. Mr. Green

# 115
  • Мнения: 14 654
Моля да ме извинят и възрастните мъже, които вярват в това, защото хич не са малко. Mr. Green

Така ли? Не познавам нито един, който да смята така, все пак в училище има урок за отделителната система, след него следва урок за половата. Има и картини. В Средновековието са считали, че урината се събира в стомаха.

# 116
  • Мнения: 2 448

Повтарям - аз отказвам моето дете да си мисли, че майка му пикае с вагината си.

Е, хубу де, да взема да му покажа на моя синковец от коя точно дупчица пикае майка му?!  newsm78
Не е ли вече прекален този натурализъм за деца става дума все пак и то дори не в ученическа възраст. ooooh!

# 117
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ние сме си говорили, че едно нещо може да бъде наричано по различен начин, да има много думи. Може да е научен термин или дори много грозна дума. За по-лесно сме решили да използваме думата "пишка", обаче в градината едно момче казало, че не било пишка, а "патка".  Laughing
П.П. - Знам ги аз тези работи - заяви моят трол. - На дупето също му казват гъз и "заник".  Joy

# 118
  • Мнения: 2 448
Не ми стига, че веднъж ме видя като си сменям превръзката и ме пита дали ме боли като видя кръвта, сигурно и за менструацията трябваше да му обясня защо мама си слага "памперс"?!  Joy
А какъв е проблемът да знае за менструацията и превръзките?

Преди няколко седмици в училището на дъщеря ми са имали лекция точно по темата за половото съзряване, менструацията и предпазните средства. Забележете, в шести клас са извикали само момичетата да присъстват на лекцията  Shocked
Оффф... А момчетата какво - не трябва да знаят, че момичетата имат менструация ли???????  ooooh!
Ами моето е на 4, рано му е мисля за това. ooooh!

# 119
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
pasinet, авторката на поста е написала: Забележете, в шести клас - за тази възраст става въпрос все пак!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт