как да отговоря на въпроса " мамо, ти какво имаш?"

  • 13 609
  • 155
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 187
Ето и продължение от мен. след като му обясних за "дупчица" и т.н. онзи ден пак моят син, вече сме на 2г. и 11 месеца, ме попита: мамо, а тези топчици как се казват. Този път използвах истинското име и не спря да го повтаря, докато го научи. На другия ден (имаше някакъв обрив) заяви," Мамо, сърбят ме тестисите".   Shocked Това ако го каже на баба му, сигурно няма и да го разбере

# 151
  • Мнения: 4 841
" Мамо, сърбят ме тестисите".   Shocked Това ако го каже на баба му, сигурно няма и да го разбере

Смяташ, че тя никога не е чувала думата "тестиси"  #Crazy

# 152
  • Мнения: 22 910
" Мамо, сърбят ме тестисите".   Shocked Това ако го каже на баба му, сигурно няма и да го разбере

Смяташ, че тя никога не е чувала думата "тестиси"  #Crazy
hahaha Дани знае,че има пишле,както знае,че и аз имам такова.Официална терминологи още не сме въвели.

# 153
  • Мнения: 2 123
А как бихте постъпили, ако след отговора на въпроса (било с дупчица, вулва или вагина), малчо каже "искам да видя" - което е съвсем нормална реакция на непредубедено детско любопитство  Rolling Eyes Бихте ли показали? Съвсем сериозно питам ...

Ами наш Никола вече е видял всички детайли от телата ни, вкл и тези на наши приятели, с които ходим на море  Laughing
Въпреки това не мисля, че подобен разговор ще ни се размине... За мен общото название на двата органа е пишка. Иначе момченцата си имат пенис, а момиченцата - вагина... сега, нови думи няма нужда да измисляме.

# 154
  • Мнения: 5 278
Малко да изтупам темата от пепелта,че ми стана интересно .И аз доста се посмях Simple Smile
Наистина и според мен проблема не е,че ползваме умалителни думи за половите си или отделителни или там каквито искате органи,а че в българския език просто няма подходяща и звучаща не толкова грубо дума.Както беше казал някой по-напред нашата дума за вулва или вагина,че вече се объркае е точно п...ка,която е много груба,докато пишка звучи по-добре.Доколкото съм общувала с англоговорящи,а и във филмите и песните за това използват думата пуси,а за члена или пениса - дик ,не съм чула да си говорят за вагини. За мен тези думи не са срамни,но просто са някак научни.Едно е да отида на лекар и да кажа вагина,друго е в ежедневието си да използвам тази дума. Сега сигурно някой ще се възмути,че изобщо в ежедневните си разговори с възрастни,не с деца говорим за това,но ето на,простолюдието го правим Wink То сигурно и вицове като си разказваме използваме думите вагина и пенис. Е,как да науча децата си,че така им се вика  newsm78 Не че няма да им кажа като попораснат,че това са истинските им имена,но не мисля,че ще ги ползват вместо общоприетите. И все пак ако някой измисли българска дума,подобна на английското пуси ще съм му много благодарна Simple Smile Ето и нашата думичка,да я прибавите към колекцията смешки - цоцка Simple Smile

# 155
  • Мнения: 363
На този въпрос му казах, че мъжете имат пишки, а жените нямат и той заяви, че ще каже на чичо Киро-майстора с едно болтче да ми сложи пишка Joy

Общи условия

Активация на акаунт