как да отговоря на въпроса " мамо, ти какво имаш?"

  • 13 678
  • 155
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 312
Добре, а с какви думи наричате неща като хладилник, прахосмукачка, телевизор, динозавър? Техните наименования ми се струват далеч по-трудни за произнасяне от пенис и вагина.
Тъкмо се канех да напиша нещо такова като видях, че Янита го е написала. Как решавате, че дадена дума не е подходяща за възрастта? Може би просто на вас ви звучи непривично. За детето всяко нещо, което казваме със спокоен тон и увереност, звучи добре.
И аз така мисля.
По-скоро ние,възрастните имаме задръжки защото знаем кое какво означава,кое е редно и кое не.
Децата са първични и нямат задни мисли-не изпитват смущение от неща,от които ние бихме потънали в земята от срам.
Когато съм била на 4 горе-долу съм попитала един лекар (плешив) директно защо няма коса.
Майка ми се притеснила страшно много.
Моят Павел веднъж на разходка ми показа негър,който седеше на пейка в Морската и сочейки го каза:"мръсен" Embarassed
Това е детското мислене-непорочно и необременено.
Останалото са родителски фантазии и предразсъдъци.

# 136
  • Мнения: 558
Нещо интересно за деца до 6 годни!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=244090&view=1&photo=1

# 137
  • Мнения: 1 312
Припомни ми,че майка ми е чела тази книжка като малка.
Имаше много хубави илюстрации.
Ще трябва да я изровя...

# 138
  • Варна
  • Мнения: 506
А как бихте постъпили, ако след отговора на въпроса (било с дупчица, вулва или вагина), малчо каже "искам да видя" - което е съвсем нормална реакция на непредубедено детско любопитство  Rolling Eyes Бихте ли показали? Съвсем сериозно питам ...

Иначе за думичката - според мен е вулва; а се пишка през дупчица или каналче. А вагината идва по-късно Peace

# 139
  • Мнения: 482
Аз преди време даже бях пускала подобна тема - Как викате на момичешкото....
Според мен както медицинските термини, произлезли от латински, така и имената на растения и животни, не са удачни. Както пише Саня, за очи и ръце си ползваме българските думи.Само че, народната дума за вагина (поне  която зная аз) е п...а. На мен ми звучи  Sick
Аз лично въведох системата на женските и мъжките пишки - всеки си има, но са различни.
А за предното и задното дупе - понякога ползваме думата "предник" аналогично на "задник", в която дума според мен няма нищо лошо - просто показва къде се намира.Предникът го ползваме като по-обща, шеговита форма и за двата пола.

# 140
  • Мнения: 2 161
Докато вагината се превръща в дуда,дудинка,дудулинка,децата ще си пъхат разни работи в пеперудките.Защото те не знаят предназначението на тези органи.Вагина и пенис са едни от най-лесните думи.И това всеки прекрасно го разбира.Обаче тук вече идва моментът да разберем кой от каква среда произхожда,кой как е живял и сега как живее.Най-лесната тема,която може човек да обсъди с детето си,това е темата за секса.Разбира се,ако самата майка е привикнала да говори свободно.Трудна ми беше темата за педофилите. Когато обяснявах на почти шестгодишната си дъщеря за тези хора,наистина срешнах големи затруднения.Темите табу могат да доведат до неподозирани главоболия.

# 141
  • София
  • Мнения: 2 840
Шанел, да не би да се опитваш да ни убедиш, че за едно дете е логично да пъха предмети в пеперудка, но не и във вагина?

И по силата на каква логика, е наложително да произведа пишката на сина ми, с която той на тази възраст буквално само пикае, в пенис? За да докажа, че произхождам от семейство на интелектуалци, защото " идва моментът да разберем кой от каква среда произхожда..." и не помня там какво още? Mr. Green

# 142
  • Мнения: 2 161
Е,аз против пишката нямам нищо против.Все пак когато момченцата знаят,че имат пениси,спокойно могат да си използват пишките.Смешни са ми дудите,дудинките и пеперудките.И техните производни.

# 143
  • Мнения: 157
Пишка и Пуси.

П.П Chanel я кажи на простолюдието как се водят разговорите за секса, на колко години трябва да са децата, в каква обстановка да протече разговора и прочие? Ти си запозната със всичко помогни!

# 144
  • Мнения: 2 161
Аз от простолюдието хора не познавам.С много,много малки изключения считам всички тук за интелигентни и съвременни.Моят инстинкт ми показва,че с децата си трябва да разговарям честно и сериозно,ако искам и те да ме приемат насериозно.по тази причина в къщи сме три жени с вагини,вместо с дуди и пусита.

# 145
  • Мнения: 7 640
Е,аз против пишката нямам нищо против.Все пак когато момченцата знаят,че имат пениси,спокойно могат да си използват пишките.Смешни са ми дудите,дудинките и пеперудките.И техните производни.

смешни са, ама на дете на 3 г, коя дума лично ти си използвала Sunglasses

# 146
  • Мнения: 2 161
Вагина съм използвала.В известен смисъл пеперудка се произнася много по-трудно от вагина.

# 147
  • Мнения: 7 640
 Grinning
аз за сега нищо не съм употребявала, но вагина не ми харесва, да не говори, че не е точно съвсем, май newsm78, а пък вулва е тотално неподходящо.
П.П. Дъщеря ми казва пеперуда абсолютно правилно Laughing, но не харесвам бебешки думи.
Абе угодия няма...

# 148
  • Мнения: 4 841
Вагина съм използвала.В известен смисъл пеперудка се произнася много по-трудно от вагина.

Може "пеперудка" да се произнася по-трудно, но пък ах, какъв задушевен смях е само, когато детето не може да я произнесе правилно и цялата фамилия се забавлява ...
Справка - тук  Whistling

# 149
  • Мнения: 2 161
Знаеш ли какво,на мен ми е все едно кой как нарича половите органи на жената и мъжа.Само ще се притесня,ако един ден дъщеря ми изтърси,че гаджето й си отглежда пиле в предния двор.Всъщност,лекичко ще се притесня,защото проблемът ще е негов,а не неин. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт