как да отговоря на въпроса " мамо, ти какво имаш?"

  • 13 727
  • 155
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 840
Моля да ме извинят и възрастните мъже, които вярват в това, защото хич не са малко. Mr. Green

Така ли? Не познавам нито един, който да смята така, все пак в училище има урок за отделителната система, след него следва урок за половата. Има и картини. В Средновековието са считали, че урината се събира в стомаха.

Или не познаваш много мъже, или просто нямаш идея какво по-точно мислят те по въпроса Mr. Green

В училище има и уроци по география, ама това не пречи столицата на Австралия за накои да е Манхатън.
Просто пример.

# 121
  • Мнения: 2 448
pasinet, авторката на поста е написала: Забележете, в шести клас - за тази възраст става въпрос все пак!  Peace
Да, ама цитира мен, което ме навява на мисълта, че пита мен , какъв е проблема детето ми да знае за това. И аз отговарям, че е малък моя син. Peace

# 122
  • София
  • Мнения: 2 840
Здравейте, детето ми е на 2г. и 9м...

Аз отговарях, съобразявайки се с посочената от авторката на темата възраст.

# 123
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
pasinet, авторката на поста е написала: Забележете, в шести клас - за тази възраст става въпрос все пак!  Peace
Да, ама цитира мен, което ме навява на мисълта, че пита мен , какъв е проблема детето ми да знае за това. И аз отговарям, че е малък моя син. Peace
Да, така е! Аз обаче имах предвид поста на Янита!  Peace

# 124
  • София
  • Мнения: 4 885
Добре де, честно ми кажете - наистина ли викате "Ела, маме, да ти измия вагината"?  Grinning

Dona,  Peace Simple Smile!

Хич не го вярвам аз това, пък кой каквото ще да разправя. Simple Smile

# 125
  • София
  • Мнения: 4 868
pasinet, авторката на поста е написала: Забележете, в шести клас - за тази възраст става въпрос все пак!  Peace
Да, ама цитира мен, което ме навява на мисълта, че пита мен , какъв е проблема детето ми да знае за това. И аз отговарям, че е малък моя син. Peace

На каква възраст мислеше да му кажеш? Двете ми деца са момичета, но и момчета да бяха, нямаше да отложа информацията за по-късна възраст. Смятам, че познанията не трябва да зависят от пола на детето.

Та според мен на 4 години детето е достатъчно наблюдателно и достатъчно разумно, за да разбере основните разлики във функционирането на мъжкия и женския организъм, както и да знае откъде идват бебетата и как се случва това.

# 126
  • София
  • Мнения: 2 840
Та според мен на 4 години детето е достатъчно наблюдателно и достатъчно разумно, за да разбере основните разлики във функционирането на мъжкия и женския организъм, както и да знае откъде идват бебетата и как се случва това.

Аз и до този момент не съм наясно с "основните разлики във функционирането на мъжкия и женския организъм". Все си мисля, че "функционираме" без драстични разлики.

Янита, откъде "идват" бебетата и КАК се "случва" това?
Според малката ти дъщеря, която вероятно вече знае.

# 127
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И моята малка дъщеря знае откъде идват бебетата. Наясно е, че не се случва от едно и също място с пишкането. Какво странно има?
При нея беше наложително да обясня, защото беше убедена, че бебетата се вадят през корема /както тя самата се роди/.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 840
И моят син знае, че е бил в корема ми, претърпял е развитие и когато е станал достатъчно голям, е бил изваден оттам от доктора. При мен се случи така, а той се интересуваше само от собствената си поява. Mr. Green

На мен ми беше интересно да разбера дали е обяснено не само как "идват", а и как "става" това.
Освен това, като заобяснявах на сина си как в началото е бил съвсем малък, как е растял и ритал в корема ми и накрая са му помогнали да напусне това място, той логично ме попита как е "влязъл" там.
Много съжалявам, ама ако някой се опита да ме убеди, че на 4-годишно дете е нормално да му обяснявам как "точно" се случва тая работа, без метафори, които са си чисти лъжи всъщност, няма да ме спечели за подхода въобще.

Не съм сигурна, че синът ми разбра как е влязъл в мен от много целувки и прегръдки между мен и баща му, ама сега поне като го питат дали си целува "гаджето", той казва :"Как, бе, тя е още малка"Simple Smile

# 129
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами сяхме бобчета, Клонка. С пръстчето натиска бобчето да потъне в пръстта. Децата не са глупави, тяхното асоциативно мислене е особено развито. Обясних, че както тя с пръстчето полага семенцето в пръстта, така тати, но с пениса си, е поставил семенце в корема на мама. Повече пояснения не ми се наложи да давам.

# 130
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, твоята е от семенце, моят явно по духовен път - с целувки Joy
Засега това му стига Mr. Green

Освен това земеделската работа не му се отдава, а и ако тръгне да си наблюдава разсада, а той вземе, че не се развие, ще се видя в приключение.

Да, с целувките и прегръдките ще се огранича засега.

# 131
  • Мнения: 2 448

На каква възраст мислеше да му кажеш?

Та според мен на 4 години детето е достатъчно наблюдателно и достатъчно разумно, за да разбере основните разлики във функционирането на мъжкия и женския организъм, както и да знае откъде идват бебетата и как се случва това.
Смятам да му кажа, когато видя, че това го вълнува, сега определено за него е твърде рано. Не мисля да го засипвам с информация , която е твърде далеч от него. Той едва двете си имена може да казва, а пък аз как ли да не взема за менструацията да му обяснявам. Щом е доволен само на отговор, че мама и момичетата нямат чурки и не пита  дали имат нещо друго, за мен е знак, че е твърде рано да му обяснвам подобно нещо.Спокойна съм, че няма да умре ненаучен. Peace

# 132
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами сяхме бобчета, Клонка. С пръстчето натиска бобчето да потъне в пръстта. Децата не са глупави, тяхното асоциативно мислене е особено развито. Обясних, че както тя с пръстчето полага семенцето в пръстта, така тати, но с пениса си, е поставил семенце в корема на мама. Повече пояснения не ми се наложи да давам.
Съгласна!  Peace

# 133
  • Варна
  • Мнения: 966
Хайде да разчупя малко темата и да ви споделя заключението на моя син преди 2-3 год, когато много го интересуваше как се появяват бебетата, но не как се раждат или зачеват, а по-скоро живота им в утробата. Аз му обеснявах как бебенцето е в корема на майката, там расте и се развива докато стане достатъчно голямо за да се роди. Той много внимателно ме слуша и попита "И аз ли съм бил в коремчетото ти", аз му казвам "Да" и какво мислите, е заключението: "Щом съм бил в корема ти, значи си ме изяла" Joy

# 134
  • Мнения: 636
Добре, а с какви думи наричате неща като хладилник, прахосмукачка, телевизор, динозавър? Техните наименования ми се струват далеч по-трудни за произнасяне от пенис и вагина.
Тъкмо се канех да напиша нещо такова като видях, че Янита го е написала. Как решавате, че дадена дума не е подходяща за възрастта? Може би просто на вас ви звучи непривично. За детето всяко нещо, което казваме със спокоен тон и увереност, звучи добре.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт