Не искам на детскааааааа!!!!

  • 1 480
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Много хора не одобряват, но аз съм привърженик на идеята, че щом детето плаче, значи има причина за това. Причините могат да са много: тъга от раздялата с родителите, сутрешен дискомфорт от ранното ставане и бързането, липса на приятели и трудна социализация, конфликт или нехаресване на някой от персонала на градината, а може и много други.
Ако детето не се чувства добре в детската, просто мисля че е най-добре да бъде преместено в друга или да се търсят по-добри алтернативи.
Пиша всичко това като човек работил и наблюдавал много градини.

Nicho, детето ти дава много ясни сигнали, че не се чувства добре. Има тема консултация с психолог  Peace

# 16
  • Мнения: 2 757
Аз обаче недоумявам как може родителите да мъчат децата си толкова дълго време. Ако не успеят да разберат каква е причината, че детето не иска да ходи на детска, защото мисля на всички е ясно, че причина има, то да го спрат от детска и това е. Знаете ли какъв стрес е това за едно дете и колко ужасно му се отразява на психиката за цял живот. Всички ли вие сте обичали да ходите на детска та ви е толкова странно и непонятно, че вашите деца не обичат? Аз мразех, мразех даскалките, децата ме дразнеха с елементарността си едни, други със самочувствието, трети с не знам си кво си.... Бе изобщо не можех да вирея там, гадно ми беше и непрекъснато бягах. Може би беше скапана детска, щото после в училище не съм имала подобни проблеми, дори много ми харесваше още от 1 клас. Имах обаче много съученици, които си жалеха детската и само си говореха колко хубаво им било там.

# 17
  • Мнения: 27 524
Съгласна съм с НикиФин. Понеже и аз бях от децата, които никога не свикнаха с детската. Плачех си от първия до последния ден. Не спях там. Не ядях. Клечах на едно столче от рано сутрин докато не ме вземат. Беше мъка, мъка, мъка.  Cry Така че - да, до дете си е. Зефси, Деска, изчакайте, поговорете с него и ако наистина не свикне и не се адаптира и плаче все така сърцераздирателно, помислете за вариант да не го давате. Ако няма възможност, тогава не го мислете, децата са адаптивни, стискат зъби и оцеляват. Кураж и успех  Hug

# 18
  • Мнения: 9 052
nicho zа толкова мног овреме трябваше да ти стигне и да намеришдруга градина . Нещо има в таzи , която го кара толкова да се противи или просто толкова дълго не е искал, zе вече не иска да види хубавото в градината. Заведи го на друга , но с друго първоначВална настройка. Ники е права напълно.
Мъжа ми още помни и раzправя как е плакал zа майка си и висял по оградата всяка сутрин и как от рев е повръщал zакуската  Sad  Sad  Sad

# 19
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Съгласна съм с НикиФин. Понеже и аз бях от децата, които никога не свикнаха с детската. Плачех си от първия до последния ден. Не спях там. Не ядях. Клечах на едно столче от рано сутрин докато не ме вземат. Беше мъка, мъка, мъка.  Cry Така че - да, до дете си е. Зефси, Деска, изчакайте, поговорете с него и ако наистина не свикне и не се адаптира и плаче все така сърцераздирателно, помислете за вариант да не го давате. Ако няма възможност, тогава не го мислете, децата са адаптивни, стискат зъби и оцеляват. Кураж и успех  Hug

Аз също съм съгласна.Това е страхотно мъчение за детето.И моят син ходи два дена на градина.На вторият ден ми се обадиха на обяд,да си го взема.Отидох,беше със сини кръгове около очите си,никога не съм го виждала с такъв измъчен вид.Госпожата ми каза,че нашата работа нямало да стане,как я заболяла главата.Казах си край,не мога да причиня това на детето си.Не ходя на работа и го пуснах на градина само защото той пожела.Две седмици минаха от тогава,но всеки ден по няколко пъти ми напомня,че не иска да ходи на градина.Според мен,на едната госпожа просто не й се занимаваше с моето дете(първият ден нямаше такова нещо при другата госпожа).Ще опитаме пак на есен,но в друга градина.

# 20
  • Мнения: 4 784
Кръстница съм на едно сладко девойче, което се адаптира към детската градина чак на втората година, откакто беше постъпила в това заведение. Първите две всяка сутрин още като прекрачи прага на дома си, знаейки, че отива на градина, започваше да повръща. Всяка сутрин в продължение на 1 година. Пробваха да я вземат по-рано, още на обяд, обаче все не се получаваше. През деня се държеше добре, хранеше се, играеше си, но сутрините бяха ужасяващи както за родителите, така и за детето.

# 21
  • Мнения: 7 201
Така че - да, до дете си е. Зефси, Деска, изчакайте, поговорете с него и ако наистина не свикне и не се адаптира и плаче все така сърцераздирателно, помислете за вариант да не го давате.
Peace Съгласна съм с Блонди.Или ако има такава възможност след известно време го преместете в друга градина.Понякога има ефект.(поне при моя син имаше) Hug

# 22
  • Мнения: 809
Стефчо е вече за втора година на детска и всеки ден има пазарене. "Днес ще ходим ли на детска" са първите му думи сутрин. И като чуеутвърдителния отговор, започва да плаче, не е чак истерия, но плаче. Напоследък и послъгва, че е болен, че го боли гърлото и т.н. и не трябвало да ходи.
Аз успявам да го прилъжа, като му позволявам да занесе някаква играчка в детската или му давам бонбони, с които да почерпи децата. Той е доволен и се разминаваме леко, но има дни, в които направо... Sick

# 23
  • Мнения: 800
И дъщеря ми е така - вече попремина (4и1/2 г.), но понякога й идва музата и се започват сутрешните ревове. Твърдо съм на мнение, че има проблем в градината, а не в детето. На мен ми е ясна причината - не й харесва едната госпожа, която е малко като фетфебел, т.е. строга и рязка с децата. Говорих с госпожите, те ме убеждаваха, че не можело към всяко дете да се отнасят различно, "тук всички са еднакви", сигурно е така, но не мисля че всички деца са еднакви, едно е по-чувствително, друго по-привързано към майка си, трето по-нахакано и т.н., а ги сложи под общ знаменател. При нас действа тактиката обяснение: при рев сутринта започвам да обяснявам че хората са различни, госпожа Х е такава, защото е много изморена и т.н. и т.н., но следобяд ще дойде другата госпожа и нещата ще са по-хубави, а трябва да се научим да приемаме и хората, които не харесваме и т.н. дивотии. Опитай да разбереш какво е това, коет не му харесва в градината и ще си наясно как да постъпиш, дали да го научиш да приема неизбежното зло или да търсиш друг вариант

# 24
  • Мнения: 4 668
Аз не разбрах - изведнъж ли започна това или сега тръгвате на детска ?

Общи условия

Активация на акаунт