за фалита на една банка

  • 45 528
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 477
Кога са се успокоили - до края на раб. време имаше опашка от хора

# 241
  • Мнения: 6 323
Хайде да стига с глупостите, моля.
Доказателство как един слух, повторен хиляди пъти може да предизвика паника и лъжата да стане истина.
Темата за ПИБ тук определено не е първата, която обсъжда този слух и моля да се престане с повтарянето на това.
Достатъчно е едно елементарно търсене в Google за да се намерят изказвания по други форуми, направени доста време преди да се пусне темата тук.
Свободата за дискусия и свободата на словото са едно, но разпространяването на слухове и клевети и насаждане на психоза е друго и определено е подсъдно.
Моля, мислете преди да пишете.

# 242
  • Мнения: 3 634
Знам много, но за да звучи достоверно трябва да кажа кой ми каза. Досега никога не ме е подвеждал, ще изчакам да видя и този път.
Доста е вероятно слух да бутне една фирма, затова ще се въздържа да коментирам преди нещата да излязат официално.  bowuu

# 243
  • Мнения: 3 405
Кога са се успокоили - до края на раб. време имаше опашка от хора

написла съм "голяма" част, не "всички"  Simple Smile
Ще почакаме, ще разберем.

# 244
  • Мнения: 523
Не трябва да забравяме, че  такива слухове, на са в интерес не само на банката, но и на всички тези, които са хукнали да си теглят парите. По принцип, предсрочното теглене на депозита се санкционира т.е., този който го прави е на загуба. Да не се окаже, че от този слух, ще загубят именно подложените на паника граждани.

# 245
  • Sf
  • Мнения: 808
Достатъчно! Достатъчно глупости се изляха по адреса на банката!

# 246
  • Мнения: 1 650
предлагам ако банката вземе да фалира, да направим организация на слухарите и клюкарите
и ще искаме членски внос от банките да не се публикува слух за фалита им, а който не слуша ще има
"Да ви кажа, днес какво се случи ....."
 Joy
интересно дали може да ме съдят за това изказване като подстрекателство към престъпление ?
 Joy
Лично мнение - не е моя работа да знам дали ПИБ ще фалира или Левон крой пъклени планове как да прецака банковата система чрез форуми, Ако фалира - явно не е била читава банка и няма за какво да съжеляваме, ако не фалира - евала щом издържа на това

# 247
  • Мнения: 1 008
Не трябва да забравяме, че  такива слухове, на са в интерес не само на банката, но и на всички тези, които са хукнали да си теглят парите. По принцип, предсрочното теглене на депозита се санкционира т.е., този който го прави е на загуба. Да не се окаже, че от този слух, ще загубят именно подложените на паника граждани.
Тук не си права. Ако си изтеглиш предсрочно депозита от ПИБ, губиш само лихвата, други санкции няма.
Но си права,че действително от тези слухове банката не е единствената, която губи.

# 248
  • Мнения: 523
Не трябва да забравяме, че  такива слухове, на са в интерес не само на банката, но и на всички тези, които са хукнали да си теглят парите. По принцип, предсрочното теглене на депозита се санкционира т.е., този който го прави е на загуба. Да не се окаже, че от този слух, ще загубят именно подложените на паника граждани.
Тук не си права. Ако си изтеглиш предсрочно депозита от ПИБ, губиш само лихвата, други санкции няма.
Но си права,че действително от тези слухове банката не е единствената, която губи.
azsa, именно това имам предвид. За мен неизплащането на лихвата си е чиста загуба. Или с други думи, все едно да съм си държала парите под дюшека в къщи.
Има разни теории за стойността на парите във времето и т.н.
Сметни лихвата на по-големи суми и ще видиш за какви загуби става на въпрос.
 Ликвидността на банките се следи доста стриктно от БНБ. За целта си има специални отдели в самите банки и БНБ, които се занимават само с това. Понеже България е правова държава, даже и всичко това си е уредено със закон и наредби. За повече информация вижте http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vPages/Regulations_LiquidityManagementSupervision/$FILE/Naredba11.pdf
http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vPages/Regulations_CollaterizedLoansToBanks/$FILE/Naredba06.pdf
Не знам изобщо какво е състоянието на ПИБ, нито ги защитавам, ако тези слухове обаче са верни, това означава, че БНБ спят или са мошеници и въобще никой не си върши работата. Малко се съмнявам за последното.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 21:07 от eagle

# 249
  • Мнения: 523
П.С. линковете, които дадох са на български, но не знам защо на мен ми се отварят на английски.  Който се интересува, става въпрос за Наредба № 11 и Наредба № 6 на БНБ от тук.
http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vPages/legalFramework?OpenDocument&BG

# 250
  • Мнения: 1 650
eagle
на въпроса защото ти отговаря на английски - най-вероятно си с firefox
lotus-a на БНБ е доста дърт и понякога има проблеми с правилния редирект и UTF-a

# 251
  • Мнения: 523
eagle
на въпроса защото ти отговаря на английски - най-вероятно си с firefox
lotus-a на БНБ е доста дърт и понякога има проблеми с правилния редирект и UTF-a

Durango,  да с firefox съм. Линковете ги копирах от българската версия на сайта Embarassed

# 252
  • Мнения: 1 008
eagle, съгласна съм с теб.
Но масовката предпочита да си държи парите именно под дюшека, защото "видиш ли банката фалира и моите 3587лв да не вземат да изгорят!"

# 253
  • Мнения: 3 634
Но масовката предпочита да си държи парите именно под дюшека, защото "видиш ли банката фалира и моите 3587лв да не вземат да изгорят!"

Е, така не е корекно да се говори! За някои хора 20лв са целият им свят. В това няма нищо лошо, всеки е с различни възможности.  Stop

# 254
  • София
  • Мнения: 5 737
Добре нали до 40 000 се обезпечават.Значи да се притесняват тези с по-големи суми.А тези с под 40 000 ще си ги получат.

Общи условия

Активация на акаунт