за фалита на една банка

  • 45 521
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 650
mausbeni
ще си ги получат, не се казва КОГА
а доколкото знаем как стават нещатата в БГ
баща ми навремето ми купи компютър за $1600 (колосална сума) и толкова внесе на брат ми в лв.
като мина банковата криза, майка ми ги изтегли, додаде още малко от нея и му купи .... маратонки
 Joy

# 256
  • Мнения: 3 405
Да, но при галопираща инфлация.
Никой няма да допусне това да се случи сега.

# 257
  • Мнения: 1 008

Е, така не е корекно да се говори! За някои хора 20лв са целият им свят. В това няма нищо лошо, всеки е с различни възможности.  Stop
[/quote] А  коректна ли е пумията, която се излива по адрес на банката?

# 258
  • Мнения: 1 650
eagle
на повечето линка им излиза на български, зависи кой как му е конфигурирана машината Simple Smile

# 259
  • Мнения: 523
azsa, именно за това се пускат тези слухове, защото се разчита на липсата на информация на "масовката".
Аз, ако имам сега 10 000 лева в ПИБ, изобщо няма да тръгна да ги тегля. Доколкото знам, последно се гарантират сумите до 40 хил.лв. Поправете ме, ако греша.
1. Тегля си парите от ПИБ - ще загубя лихвата, което не е в мой интерес.
2. Ако, наистина ПИБ фалират, ще си получа парите, както и лихвата. Имам бегли спомени, че лихвата не се изплащаше, само ако е договорена в разрез с банковите  общи условия.(в България си има Закон за гарантиране на влоговете и Фонд за гарантиране на влоговете).
Извода е, изобщо да не ходя да си тегля парите, по-добре да си стоят там, защото ако банката не фалира, ще загубя. Ако фалира - ще си получа и парите и лихвата.
За повече информация
http://www.dif.bg/index.php?lang=bg

# 260
  • Мнения: 603
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=252179&comments=1
Изявление на БНБ и управата на ПИБ относно слуховете за фалит на банката

# 261
  • София
  • Мнения: 5 738
Ами тази галопираща инфлация няма да им ги направи кой знае колко големи в друга банка.Не съм банков експерт и съм много далеч от тези среди.Ако правя грешки съжалявам,просто си разсъждавам и немога да разбера от къде тази огромна паника.И аз имам малка сума ,ама грам нямам желание да ходя да си я тегля.

# 262
  • Мнения: 3 634
А  коректна ли е пумията, която се излива по адрес на банката?

П-О-М-И-Я! Не идва от пума!
Съвсем за друго говорех, но малко изказвания са компетентни в тази тема.

# 263
  • Мнения: 3 405
Ами тази галопираща инфлация няма да им ги направи кой знае колко големи в друга банка.

Да, но в момента не е галопираща. Simple Smile
Висок процент е, но е в рамките на нормалното.

# 264
  • София
  • Мнения: 5 738
Съвсем за друго говорех, но малко изказвания са компетентни в тази тема.

Ами дай ни компетентни изказвания,без да говориш за фалити. Peace

# 265
  • Мнения: 523
mausbeni
ще си ги получат, не се казва КОГА
а доколкото знаем как стават нещатата в БГ
баща ми навремето ми купи компютър за $1600 (колосална сума) и толкова внесе на брат ми в лв.
като мина банковата криза, майка ми ги изтегли, додаде още малко от нея и му купи .... маратонки
 Joy

Durgano, със сигурност вложителите ще си получат парите навреме. Те изобщо няма да идват от някакви активи на ПИБ. Изплащат се от съвсем отделна институция - Фонд за гарантиране на влоговете. Там всички банки са задължени да правят вноски. Тези пари си ги има така или иначе. Или нещо като принципа на "солидарността".
Единствено проблем може да има, ако тръгнат да фалират всички банки.
Преди 3 години фалира една банка в БГ, забравих името.... Вложителите си получиха навреме парите. Не е имало никакъв проблем с изплащането им от Фонда за гарантиране.
Искам да кажа, че тези с влогове до 40 хил.лв. по-скоро ще загубят, ако тръгнат да теглят панически парите.
Спирам да пиша, че станах  адвокат на ПИБ, но без хонорар Simple Smile

# 266
  • Мнения: 2 199
Една колежка ми вика днес ако имаш пари в ПИБ си ги изтегли бързо  Rolling Eyes  #Crazy  hahaha
Ама обясних и на милата за какво иде реч, пък и моите пари в ПИБ са стипендиите ми  Crossing Arms
Аз ако съм на мястото на ръководството на ПИБ ще съдя до дупка този който е пуснал слуха  Tired

# 267
  • Мнения: 3 634
Не съм говорела изобщо за фалити. Казах, че е некоректно да се подиграваме със сумите на влоговете, защото всеки се тревожи за парите си. Това, че нечий депозит е 1000лв не означава, че човекът е мизерник. Също така вярвам, че ако трайно и убедително се носи слух за фалит, той може да доведе до загуби, ако не до фалит.

# 268
  • Мнения: 4 300
МБТР?
Преди 3 години фалира една банка в БГ, забравих името.... Вложителите си получиха навреме парите. Не е имало никакъв проблем с изплащането им от Фонда за гарантиране.

# 269
  • Мнения: 1 008
А  коректна ли е пумията, която се излива по адрес на банката?

П-О-М-И-Я! Не идва от пума!
Съвсем за друго говорех, но малко изказвания са компетентни в тази тема.
К-О-Р-Е-К-Т-Н-О! Не идва от кореком!

Общи условия

Активация на акаунт