Сюжет

  • 1 907
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Ами загубил ги е наскоро/може би катастрофа/, бил е в депресия,но сега приятелчетата му го извеждат,за да го разведрят,а той си припомня "добрите стари времена".... Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
Я кажи как изглеждаха съпровождащите мутри, че вчера мъжът ми беше в комадировка в този ваш китен град...може да разрешим мистерията Joy Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 2 433
Интересно, вчера явно е бил някакъв странен мутра-ден. Аз също отдавна не бях присъствала на толкова арогантно мутренско поведение, а живея на място пълно с такива типове - срещу Неро...

Пак вчера, но в София, на канала при Руския културен интитут (или нещо подобно беше, близо да парка Заимов) 2 джипа от старите G класи запречиха и двете платна (те там са еднопосочни) и по целия тротоар и в градинката отсреща плъпнаха към 10 човека - едри, в черно, със слушалки в ушите и тъмни очила, но някак разнородни по вида си, не като охрана в униформи. В джиповете и другите 2-3 коли, с които бяха, останаха шофьорите. В едната двама души си говореха нещо сами.... 

От доста години не съм попадала на толкова публична демонстрация....

За случая в Стара Затгора - човек с такова поведние и толкова запомнящ се външен вид (заради физическия недостатък) най-вероятно е известен по вашия край с някое прозвище...

# 18
  • Мнения: 2 448
За случая в Стара Загора - човек с такова поведние и толкова запомнящ се външен вид (заради физическия недостатък) най-вероятно е известен по вашия край с някое прозвище...
Е направо е жалко, че не си се сетила или пък ти е било неудобно да ги снимаш. Можеше и да разнищим историята, ако са били от града, все пак не са чак толкова много мутрите на Стара Загора, знаят се , все някой щеше да каже кой кой е. Wink

# 19
  • Мнения: 2 386
 Shocked Да ги снимам?! Страх ме е, а и дори не би ми хрумнало.

Клонке, всичко ще си кажеш..

Щях да съм чувала за тях, ако бяха местни. Кой не знае Арбала, примерно.. Whistling

# 20
  • Мнения: 3 423
Аз пък се впечатлявам от мутри,
облечени в тесни пуловерчета.
До тях курволякът лъскав, а те,
моля ви се, с шарени пуловерчета.
Нямат ли ризи, вкус ли нямат...

Може би този без краката е катастрофирал.
Едва ли му е лесно. На бутащите също.

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 15:08 от Liska

# 21
  • Мнения: 2 759
...В едната двама души си говореха нещо сами.... 
                   И тия не ползват фонокарти, явно.

# 22
  • Мнения: 2 448
Значи чуденката остава, щом не са и местни?  newsm78
Едва ли ще разкрием истинската история, ама поне някой добър в измислянето на сюжети може да предложи някоя интересна версия. 

# 23
  • София
  • Мнения: 2 433
...В едната двама души си говореха нещо сами.... 
                   И тия не ползват фонокарти, явно.

Joy

май никакви не ползват. И все пак постъпват глупаво - трябваше да говорят на открито, а не вътре в кола, ама нейсе, не са ме питали...

# 24
  • Мнения: X
Shocked Да ги снимам?! Страх ме е, а и дори не би ми хрумнало.

Клонке, всичко ще си кажеш..

Щях да съм чувала за тях, ако бяха местни. Кой не знае Арбала, примерно.. Whistling

аз Peace

# 25
  • Мнения: 18
а от къде разбрахте че са мутри  да не би да им пише на челото " аз съм мутра" Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 243
В началото не разбрах, че и този в количката бил мутра и си помислих " кво толкова хората си прибират златната миничка, дето им заработва от просия..." Тук поне в София има доста заможни просяци Wink, за които съм чувала че ги прибират с лимузини. Но явно случаят не е такъв newsm78 А факт е че хората с физически недостатъци ( поне тези с които съм имала контакт) се държат по принцип малко арогантно. Не знам защо.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
Това е някаква защитна реакция, според мен, доза цинизъм, който предпазва от съжаление.

Виж, ако ги избива на брутална простотия, това трябва да си е характер, нямащ нищо общо с каквито и да било физически недъзи.

# 28
  • Мнения: 1 072
Снощи в парка видях две мутри да тикат трета без долни крайници в инвалидна количка.
Уточнявам: мутрите изглеждаха самодоволни и дори щастливи, а човекът в количката се държеше супер арогантно с околните.
Много се замислих какво всъщност се е случило.. и на тримата. Идеи?

Човекът в количката, преди няколко години, в епохата на активния и брутален рекет беше сапьор в една градска групировка. Имаше там един клиент, много костелив орех, който колкото и да го плашеха, не склоняваше да си плаща редовно. А дискотеката му беше много актуална, дори единствената в града. Немислимо беше да изпуснат точно този шаран. Взривяваха му два пъти колата, но това не действаше, защото наглия стопанин го караше на трабанти и си купуваше следващия с оборота от една петъчна вечер. Последно беше взел един изпотрошен фолксваген. Бяха решели да гръмнат и него като последно предупреждение, после щяха да пипат по-здраво. Наливаха се тримата приятели цяла вечер, не че толкова им се пиеше, но за кураж......Някъде към четири вече насъбраха достатъчно количество  решителност и напуснаха заведението. Къщата на "костеливия" беше почти на края на града и щеше да е доста лесно с оттеглянето. Двама от тримата се отделиха, като заеха място в сенките на близките огради, осветени от уличното осветление, а третия потъна в малката уличка. След 10-15 метра се наведе под едно малко, тъмно возило и извади пакета изпод якето си. Беше правил това и преди, имаше опит и не се чувстваше притеснен. Беше най-запознат с взривовете от компанията и всички си мислеха, че за него няма тайни в занаята. По-рано през деня старателно я бе сглобил и беше изключително доволен от крайният резултата. Истинска красавица. Оставаше само да я закрепи. ... но, всичко стана толкова бързо, Боже, дори животът му не успя да извърти лентата си пред очите му.

Всичко останало се сля в един безкраен момент. Светлините на операционната и крещящите сестри. Лекарите с маски на лицата, светлината, въздухът беше бял.........

Трудно се осъзнава мисълта, че ще живееш зависим от някого до края на животът си. Понякога е невъзможно. Приятелите, тези които бяха платили цялото му лечение и бяха осигурили най-добрите специалист в страната, още се обаждаха понякога. На рождените му дни дори идваха всички, за да го уважат, но винаги се четеше вина в очите им. А думите им бяха пресилено весели, поради което звучаха изкуствено и кухо. И неизменното обещание, че ще се обаждат по-често. Но всъщност винаги се обаждаха все по-рядко и по-рядко................ и той донякъде ги разбираше.

Но днес времето беше хубаво, празнично и телефонът иззвъня приятелски.
- Излиза ли ти се?
Егати, не беше излизал от месец и 18 дни.
- Естествено, не ставайте смешни.

Дойдоха с нов джип. Преди 8 месеца бяха с много по-малък. Похвалиха, че да го взели скоро и още е гаранционен. Отпрашиха към най-близкия парк и тъй като срещата беше непредвидена и на тях им стана едно такова непринудено, весело и драго. Спомняха си дните в спортното училище и тренировките по борба. Припомниха си старите неволи и как са ги преодолявали винаги заедно. Бягането от час и фалшивите извинителни бележки. После бягането от полицията и пак фалшивите медицински...... Винаги заедно.
Толкова бяха щастливи и тримата, че мъжът в количката дори забрави, колко е бил сам през последните години.


Предложение за сюжет.  Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
Сега очакваме да се превърне в сценарий.

 Popcorn

Общи условия

Активация на акаунт