Имате ли още стационарен телефон в къщи?

  • 12 909
  • 228
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 410
Да, имам и няма да го махна, не мога да принуждавам познати и приятели да ми звънят на мобилния, при условие, че те самите нямат хенди. В момента на пазара има такова изобилие от хубави апарати с цветни дисплеи, дори полифония, секретар. Вършат чудесна работа!  Peace
Ако имаш пари да плащаш сметки за мобилен тел., значи ще намериш още 10-20 за бтк. Според мен това бие на "криворазбраната цивилизация".

# 196
  • Мнения: 9 990
А според мен не бие.Как така да плащам нещо, за да може друг да го ползва едва ли не-т.е.-за да може някой да ме търси по него..Реално- за "някакви си "10-20 лв същият този си има мобилен телефон и вървейки по улицата те намира, а не се прибира задължително до вкъщи.Когато аз проимах мобилен-не съм правила по-големи сметки от 20-25лв, и не тичах до вкъщи, за да се обадя на лицето Х за нещо.Т.е.- за да не плати този, който те търси теб, ти си плащаш абонамента към БТК.Странна работа. Peace Thinking

# 197
  • Мнения: 21
На мен и мобилен не ми трябва, ще го спирам. Ползвам го само заради мобилния интернет, чрез който си говоря с приятелите, имам си SIP акаунт и си джъткам по няколко часа разговори - кеф  ти в България, кеф ти извън нея... Та така - мобилния ми е повече от излишен, даже повече от стационарния.

# 198
  • Мнения: 2 759
                     Междудругото, аз запазих много приятели, благодарение на стационарния телефон. Сменях много мобилни номера. И по веднъж ми откраднаха скайпа и q-то. Хвала на тия, които си имат контактите, драснати и някъде на сигурно  Flowers Bouquet.

# 199
  • Бургас
  • Мнения: 702
Имам. И отдавна съм му вдигнала мерника! По него говорим само с баба ми и свекърва ми и от време на време с майка, но това е по-скоро по навик, отколкото по финансови съображения. Освен това си плащам сметките с платежно нареждане, а най-редовно се оказва, че в счетоводството на БТК не отразяват факта, че по сметката им е постъпила моята сума. Сега, когато не съм на работа, плащаме на техните каси, но като се съберат 2, а понякога и 3 сметки.

Вчера обаче си получих поредната разпечатка. Оказа се, че имам разгорови за 122 минути и това удоволствие ми струва 35,20лв. 29 стотинки на минута ми се струва твърде скъпо.

Искам да използвам случая да попитам колко е месечната такса на стандартен план, с включени 50 "безплатни"  минути? Във въпросната разпечатка пише 23лв. преди ДДС-то  Shocked  Вдигнали ли са го гадовете или са ни санкционирали, понеже по едно време ни бяха изключили за неплатени сметки?

# 200
  • Мнения: 5 710
Открих един шайбов телефон, работещ, с етикета отдолу, черен и с много тежка слушалка, от завод Ворошилов, София, произведен 1954г. Който не вярва, може да го види при директора на археологическия резерват Абритус, до Разград. Като спре да звъни още 5 минути се носи звънът.

именно същият имаме у нас! и работи! и звънииииии Party

Обожавам този телефон.  Laughing Нямаш шанс да не 'вдигнеш'.
У майка ми има такъв, както и един 'слушалка'. Но черният е с нас вече има няма 35 години... имам детски снимки с този телефон,  как говоря 'уж' обаче слушалката е обърната. хаха.
Как да я заменим тази история за някой с  .... цветен дисплей... досада.
Обичам и номера ни, за толкова години не се е сменил, ако не броим тази ужасна 8-ца която сложиха отпред.


# 201
  • София
  • Мнения: 2 348
Не само, че имаме, но ни е и от съвсем скоро! Според мъжа ми, внася уют...

# 202
  • Мнения: 4 447
От две или три години вече нямаме домашен телефон.

# 203
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 852
Evgenia*, ние от 2 години сме на абонаментен план със 150 мин за градски разговори за 18 лв с ДДС и досега всичко е ок. всеки път, когато дойде разпечатката, броя минутите, за да проверя дали не са ни излъгали с нещо и да чукам на дърво издънки няма. сметката ни се нормализира - заковали сме на около 23лв, а преди да направим този абонамент под 35 лв не падахме. може един ден и аз да си изпатя, но засега оплаквания нямам.

извинявам се на всички за офф-а Embarassed

# 204
  • Бургас
  • Мнения: 702
Разпечатката и аз я раглеждам. Често имам набирани разни неизвестни номера, с които са отразени 4-5 "разговора" от по 2 до 6-7 секунди, проведени през минута. Цялата набутка ми е около 50 стотинки и не ми се занимава със скандали за такава сума.  Но в случая си пише:

месечна цена  БТК у дома 50 (стандартен)             23.00лв.
и отдолу е ДДС-то

Ако това им е цената наистина, скоро ще си кажем Чао.

# 205
  • Мнения: 136
Да имам все още не съм го изключила понеже ще продаваме апартамента .... но в новият апартамент НЯМА ДА СЛОЖА ТЪПИЯ БТК ТЕЛЕФОН
Това е модел на Siemens. Аз също имам такъв в мазето и още няколко модела, които са дядовци на този от 1954. Не ги използвам, но никга не бих се разделила с тях, нищо че са в мазето.

# 206
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
А пък ние имаме в хола същият  Siemens като този в "Сделка или не" .Е няма начин да не се чуе,дори и да си глух. Mr. Green

# 207
  • Мнения: 2 700
Да, имам и нямам намерение да се отказвам. Най-голямото ми ежедневно удоволствие е да си приказвам с приятелки след като децата заспят. Това ми помага и в домакинството - много е по-гот да миеш чинии, да гладиш, да прибираш със слушалка до ухото. Laughing На ден ми се събират поне по час-час и половина лакърдисване, което никакви безплатни минути не могат да ми го компенсират. Naughty

# 208
  • Мнения: 308
не, невиждам смисъл след като всеки има мобилен.

# 209
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На ден ми се събират поне по час-час и половина лакърдисване, което никакви безплатни минути не могат да ми го компенсират. Naughty
Час, час и половина след като пресметнах, че на около 3 мин отчита 13,5ст, се получава около 4-5лв. на ден.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт