Мирзакарим Норбеков

  • 64 116
  • 231
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 365
Момичета, отдавна не бях влизала нито в темата, нито в сайта на Норбеков, където са обявени клубни занятия. Аз мисля да ги посещавам. Има ли желаещи да се уговорим?

П.П. тези които искат музиката да ми пишат направо на лични, тъй като не отварям темата често напоследък.

# 151
  • Мнения: 718
Аз мисля да се запиша за първо ниво март месец, щях още на януарския да се запиша, но няма кой да гледа младежа, но се надявам до март да измисля алтернатива...Иначе графикът е обявен тук:
http://www.norbekov.bg/index.php?option=com_content&task=blo … =22&Itemid=53
Аз съм и кандидат за мастерския курс, много искам да се запозная с този човек лично  Grinning

# 152
  • Мнения: 65
Аз също мисля да посетя курса през март. Интересно ми е да разбера как точно преминават занятията, по колко часа на ден, има ли голяма посещаемост и такива неща. Все още ми е рано да се запиша да не ми се объркат плановете, но пък се притеснявам да не стане късно и да няма места. Моля някой, който ги е посещавал да ми даде яснота. Иначе аз бях почнала сама да си правя упражненията по книгата "Уроците на Норбеков", опредлено имах някакъв напредък, но да си призная започна да ме помързява, а и не съм сигурна дали ги правя точно, особено упражненията за гръбнака  Thinking

# 153
  • Мнения: 718
Дано се включи някой реално преминал курса, защото за другото, което те интересува не знам, но занятията са по  4 часа всеки ден в продължение на 10 дни. Посещаемост има, предполагам, курсовете се провеждат доста често, което говори много. Аз имам всички книги, включително и тези с упражненията, но е абсурд да ги правя вкъщи, за повече от 5 минути не мога да се занимавам с нещо различно от дундуркане/преобличане/приспива/кърмене и т.н. Laughing

# 154
  • Мнения: 57
Посетих 1-во ниво през 2004 г. и ако мога само да посъветвам тези, които са решили да се запишат в курса: преподавателят е много важен, влезте в  сайта на Норбеков и вижте кои са най-добрите. Нашата преподавателка беше млада и неопитна, а се жалваше, че винаги  й давали малки групи. Последното занимание го  е провела  заедно с по-опитен преподавател ( аз не присъствах)  и ''моите колеги '' са били във възторг от него.

# 155
  • Мнения: 1 503
Момичета(а и момчета де),
Може ли някой да ми препоръча 1-2 книжки като за начинаещ.Искам да се запозная с техиките,възгледите и всичко останало на тази личност.За курс мисля ,че не съм готова,но искам четиво за начинаещ.Диотър нямам за сега newsm78.Да кажете нещо за "тренировки за тялото и духа" или "уроците на Норбеков"?Кое е по за запознаване с материята.
Благодаря ви  bouquet

# 156
  • Мнения: X
Мисля, че Опитът на един глупак е най-подходящо за начинаещ, нищо, че нямаш диоптър.  Peace
Иначе от изброените две аз бих препоръчала Тренировка за тялото и духа.

# 157
  • Мнения: 65
Мисля, че Опитът на един глупак е най-подходящо за начинаещ, нищо, че нямаш диоптър.  Peace

И аз съм на това мнение. Това е книгата, която, след като я прочетох съвсем случайно, се запалих по Норбеков.

# 158
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте на всички, които от доста време не пишете! Hug
Не знам защо, но за Нова година си подарих от името на Дядо Коледа 3 от книгите на Норбеков.
Започнах да чета една от тях... нещо не ми допадна и я захвърлих. До преди няколко дни. Когато се заприказвах с моя близка, която е ходила на курсовете му и е във възторг!
Това ме накара онзи ден да се занеса до НДК и да купя още 3 книги и започнах... Опитът на един глупак. Тя ми допада, поне до момента!
Искам да направя нещо за себе си!
Днес се записах за курса - започва на 9 юни. Sunglasses
Някой ще се запише ли? Много ще се радвам да има хора, с които да мога да споделя.  Hug

# 159
  • Мнения: 258
Ето, аз съм минала първо ниво, през януари. И аз също разбрах, че преподавателя има голямо значение за успеха от упражненията, но разбира се, самите ние и нашето желание е на първо място по важност. При мен курса се водеше от Моника Балаян, невероятно чаровна и харизматична личност. Определено искам да съм като нея. Абсолютна фея - магьосница. Има дар слово и такова прекрасно излъчване, че няма начин да не привлича хората към себе си. Само като влезеше вечер в залата и всеки й се усмихваше. Невероятна жена!
Свалих очилата, да, бях с малък диптър и не ми се налагаше да си купувам междинни размери, което беше много добре. Но наситина след курса не правех упраженията, само тези за очите ги продължих и още ги правя. Много са ми важни, заради зрението. Имах проблем с нощното шофиране. По време на курса направо летях с колата вечер по улиците, но сега от 3 месеца не съм карала и не мога да кажа, но пред компютъра съм все още без очила, чета субтитрите, което си е успех за мен, преди носех очилата задължително при тези дейности.
Препоръчвам курса, доста интересно изживяване беше за мен. Докосва те до хората.

# 160
  • София
  • Мнения: 807
everlasting, много хубаво, че курсът е имал резултат!Благодаря ти, че сподели!  bouquet
Оносно преподавателите - оставам всичко на случайността, знаейки обаче, че няма нищо случайно Laughing Просто оставям нещата да се случат! При мен така се случват - без да мисля много-много предварително. Така и се записах. Да видим! Имам малки проблеми с очите - мисля, че са възрастовите, при които най-ситните буквички не се четат. Понякога, като взема книга ми се размазват буквите и бях решила скоро да посетя лекар, за да проверим диоптрите и да сложа някакви очила за четене. Но защо пък, ако мога да избегна това неудобство, или поне да го отложа? Имам проблеми с една лакетна става, някакви разширени вени забелязвам, килца в повече /боря се в момента с тях/. Надявам се, че курсът ще подпомогне тези неща и ще е от полза! Grinning

# 161
  • Мнения: 258
Запомни, че най - важното нещо е да вярваш в себе си! Това е в основата на всички успехи в живота ни. Simple Smile

# 162
  • София
  • Мнения: 807
Да, съгласна съм с теб! Така е! И това наистина е най-важното!
Вчера приключих първата книга - Опитът на един глупак. Упражненията ги прегледах, но се радвам, че записвам курса, защото както са написани, мога и да не схвана всичко и със сигурност ще правя нещо не както трябва. Затова разчитам да ми покажат на курса. Започнах книгата "Къде на майната си... " Другото, което направих е, че вчера си купих телефон с MP3 плеър и съм готова да кача файлове и подходяща музика. Даже се замислям за някакви лекции, които да слушам докато сутрин вървя пеша /защото се опитвам и да променя начина си на живот - хранителен, двигателен режим и т.н./ около 35 мин. до работа. Но не трябва пък да са много медитавни, че все пак по улиците се движа...  Laughing

# 163
  • София
  • Мнения: 807
Днес започвам курса! Първо ниво newsm44 Много се радвам и в същото време... чудя се как ще е, малко съм притеснена. Има ли някой който да се е записал за този курс?

# 164
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Аз изкарах І-во ниво след като майка ми /тогава беше на 67г./ само с книгата "Опитът на ..." успя да си възвърне зрението и до сега чете без очила  #Crazy.
Доволна съм, самата атмосфера е много зареждаща  Peace Преподавател ни беше Филип Калмиков - много харизматичен и чаровен мъж.

Ето нещо много практично, за всички, които нямат възможност да посещават курсовете, но е добре поне да са прочели книгата. Лесно е да се правят  Hug

Норбеков  ставна гимнастика видео аниме -
1-ва част - http://209.85.129.132/search?q=cache:o8G8KZyeFO0J:oggin.net/vide … bg&lr=lang_bg
2-ра част - http://video.google.com/videoplay?docid=-6079496902419825751


Упражнения за възстановяване на зрението по Норбеков - 3 части:
http://www.youtube.com/watch?v=QgRJ-bSLxl8
http://www.youtube.com/watch?v=SJ2a25g3Tw0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=7PyuFED1Rjo&feature=related


Силова гимнастика по системата на Норбеков - http://oggin.net/video/msnorbekov/


  П.П. Аз предпочитам да правя анимирания вариант на гимнастикагта, но  това задължително трябва да изгледате - http://rutube.ru/tracks/379594.html?v=2a8132e01fb3881f85bffe43c01c6a34/ Този филм е сниман специално като видео-приложение към книгата "Опитът на..." - за облекчение при изучаването на гимнастиката, предлагана в книгата.
Уникалните коментари на  Мирзакарим Санакулович Норбеков  ще Ви помогнат да създадете вътрешната настройка, която се явява задължителна за изпълнение на дадения комплекс .
Упражненията се  демонстрират от водещете  преподаватели от "Института самовосстановления человека" -  Елена Шинкевич и Андрей Макрица.

Общи условия

Активация на акаунт