Второ дете - за и против

  • 4 715
  • 124
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 411
Ох,тама ми се иска да имаме три дечица,а апък ако даде Господ и повече...Ама и ново жилище ще ни трябва...ч сме в двустаен,за сега добре с едно дете,ама ако искаме повече няма как да стане.
Съвет към авторката на темата.Ако имате желание не се колебайте!Децата са най-голяото богатство на света!И следващия път недей да питаш,а действай   bouquet

# 91
  • Мнения: 39
Ама аз не питам дали да имам второ, исках само да знам как се чувстват майчетата с едно, две и повече деца!

# 92
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Плюсовете са много. Най-големият е, че един ден децата ти ще имат много близък човек, на който да позвънят и в 4 през пнощта и който винаги ще се отзове, който винаги ще им казва истината за всичко, което ги тревожи и т.н., и т.н. Няма какво да се лъжем - братът и сестрата не могат да се мерят дори с най-добрия приятел. Освен това с повече деца у дома винаги е по-весело, къщата е по-жива, даже празниците са по-интересни. Звучи малко като в книжка, но е точно така. Минусите също не са малко. Повече грижи, в началото трябва да си с очи и на гърба, защото не знаеш какво ще направи по-голямото на по-малкото, постоянната ревност и съперничество помежду им и т.н., и т.н. Добре си прецени, но имай предвид, че си заслужава.

# 93
  • Мнения: 173
Чак пък да се разпреперя не съм  Mr. Green За мен лично раждането на второ дете е решение, което се взима не емоционално, а разумно. С оглед на това ще имам ли финанси да осигуря първо физическо пространство за нормално съществуване, след това финанси за образование и т.н
Раждането на второ, трето и т.н дете само и единствено, за да задоволя собственото си желание за възпроизвеждане не го приемам за адекватно.
На същото мнение съм.Наистина за децата е по-добре да израстнат с брат или сестра до себе си(аз имам по-голям брат),но има и друга страна на въпроса-финансовата.А и това е отговорност,която всеки за себе си трябва да реши дали да поеме.Но не е достатъчно само да го осигуриш с материални блага,но трябва да имаш време за детето си(децата си). А и в България трудно ще си намериш работа,като имаш 2 малки деца,това са болнични,отпуски....и т. н.Малко работодатели биха се навили да те вземат на работа.Това е реалността в България.
Аз също преди време исках 3 деца,но засега имам едно.Може би след време...


# 94
  • Варна
  • Мнения: 1 618
За, за , за, скачам с две ръце. Не бих оставила детето си само.

# 95
  • Мнения: 320
И аз съм за второ детенце. Имам си едно на 10 г. и той непрекъснато ми повтаряше, че иска братче или сестриче и сега съм бременна и мисля, че е чудесно!  Grinning

# 96
  • Мнения: 363
И аз съм за 2,даже 3,но...за сега май 6те се задоволим само с на6ийа си бебок.На мен много ми се иска даже да забременея след около 4-5 месеца,но няма да стане .Естествено ,ако слу4айно се слу4и 6те ги изгледам с голям кеф и зор Heart Eyes #CrazyАко и 2мата сте навити давай...

# 97
  • Мнения: 5 391
Не разбирам как може да си против дете...

# 98
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Дълго време бях с едно дете, сега съм с две -щастлива съм !!!

# 99
  • София
  • Мнения: 5 079


 Чудя ви се като започнете да искате съвети дали да имате второ дете.По анкетни прочвания и мнението на други ли ще се водите?За това трябва собствено мнение, инстинкт и желание.За повече от едно дете съм!Но никога не съм искала мненията на околните!

Абсолютно съм съгласна. Peace
И най - вече, щом се замисляш, значи ти е време. Wink

# 100
  • Мнения: 3 016
Децата са богатство! Имам си едно.  Родих и второ но  Господ пожела друго....  Надявам се да превъзмогна страха  и    следващият  път да се радвам на живо и здраво детенце . Дано Бог чуе молбата ми  !

# 101
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
reni _805, успех!  Hug

# 102
  • Мнения: 3 634
reni_805, следващия път нека щъркела ти донесе две наведнъж.  Mr. Green

# 103
  • Мнения: 1 671
reni _805,  Hug!
Стискам палци скоро да се похвалиш!

# 104
  • Мнения: 3 016
Благодаря Ви момичета  за топлите думи ! Искренно се надявам  повече никога да не ме сполети нещо подобно . И не само на мен на никой  да не дава Господ такова изпитание  .Поздрави на всички, които ми пожелаха най -хубавото! Hug  Ви.

Общи условия

Активация на акаунт