Великден иде, шарим пъстри яйчица, а в креватчетата греят априлски личица!

  • 11 497
  • 175
  •   1
Отговори
# 90
  • Русе
  • Мнения: 154
Haliotis това което ти се случва е ужасно  Sad .Стискам палци всичко да мине нормално и без последствия за теб и бебчо  Praynig

# 91
  • Мнения: X
Здравейте мами, ако знаете кооооооолко много ми липсвахте   bouquet!!!
Ние днес благополучно се прибрахме ! Още не ми е останало време да ви прочета, но искам да поздравя всички нови мами (а защо не и по-старите), а на останалите-стискайте, още малко остана!!!
и само да ви кажа (за сега де): МОМИЧЕТА, ПАЗЕТЕ СИ ДЪЩЕРИТЕ, ЧЕ ИМАМ НАЙ-ОПАСНИЯТ ПИЧ НА СВЕТА!!!!

# 92
  • Мнения: 382
Здравейте, искам да ме преместите в списъка на щастливите майки, на 15 април се роди моя син Калоян, висок 52 см и с тегло 3.900 кг. Продължавам да ви чета, но рядко се осмелявам да пиша, но вашите коментари са ми много полезни. Сега сме в проце на опознаваме с това мило същество, много съм радостна, но и малко притеснена за оглеждането му, но предполагам с всеки исминал ден ние ще се разбираме все по-добре.
Здравейте, на 16-ти април се роди и моята дъщеричка Лилия, 50 см. и тегло 3,050кг. И аз рядко пиша, но се надявам да ми остава време поне да ви чета, защото така чувствам че не съм сама в това второ за мен подобно изпитание. Мисля, че вече започнаха коликите и психически се подготвям за безсънните нощи. Успех на всички, които още не са прегърнали своите малки съкровища!

# 93
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.........................
и само да ви кажа (за сега де): МОМИЧЕТА, ПАЗЕТЕ СИ ДЪЩЕРИТЕ, ЧЕ ИМАМ НАЙ-ОПАСНИЯТ ПИЧ НА СВЕТА!!!!

А пък ние какви дъщери имаме.............. за чудо и приказ!  Hug

# 94
  • Мнения: 6


Благодаря, мила, но аз това го имам. Но то е за дневна дажба, а на мен ми трябва на хранене, някъде имаше нещо такова, или поне на една лекция слушах начин за изчисляване горе-долу, но да го бях записала поне  newsm78
[/quote]
Здравейте мами,
Алокация на колкото дни е бебчо слагаш по една 0, напр. на 5 дни трябва да изсуква по 50 мл. ма папане и така до 10-я ден, след това до 2-я месец по 100-110 мл. От втория месец нататък са 120 мл. за 2-я, 130 за 3-я и т.н.
Налиотис стискам палци всичко с теб и бебо да е наред Praynig
Аз следобяд съм при доки да ми види разкритието и да види беба и ще видим какво ще каже newsm78
Лек ден на всички!

# 95
  • Мнения: 319
Почти не ми остава време да пиша..все сме на ръце Wink

За тези колики НИЩО НЕ ПОМАГА!!!От опит знам вече!Само гушкане и търпение,.......

ние ползваме кошничката само когато пътува в колата!Сложила съм в нея една от неговите пухкави възглавници и така почти няма чупка Peace

на разходки излизаме всеки ден!Вчера даже малко повече ни продължи разхождането и багах до колата да го кърмя и да му сменям памперса Peace не било толкова страшно!като го гледам как спи в количката и не ми се прибира Mr. Green

Честито на обебилите се майки,а на останалите,които са 2 в 1-късмет!!!

# 96
  • Мнения: 2 531
.........................
и само да ви кажа (за сега де): МОМИЧЕТА, ПАЗЕТЕ СИ ДЪЩЕРИТЕ, ЧЕ ИМАМ НАЙ-ОПАСНИЯТ ПИЧ НА СВЕТА!!!!

А пък ние какви дъщери имаме.............. за чудо и приказ!  Hug


 hahaha Joy

# 97
  • Мнения: 21
Здравейте мамчета с бебчета и мамчета с коремчета Hug!!!
Аз все още се отнасям към вторите.От вчера съм седнала да ви чета,но чак сега успях да довърша.
Честити бебчета на вчера родилите мами/Анабана,Веселина,Краситка,Тиквичка,Рокобароко и Сиска/!!!
Доста бебчета за един ден,а днес още нищо......... newsm78!!!
Стефинка,честит рожден ден на патерица newsm18!!!Бъди все така весела и забавна.Не губи страхотното си чувство за хумор!!! Laughing
Искам да попитам още неродилите мами,а може и другите-вашите бебчета движат ли се много,защото моето коремче не спира да се мърда,а това,което най-много ме притеснява е,че бебо постоянно се изпъва,корема ми заема странни форми,втвърдява се като при контракция и боли!!!!!!!Имам чувството,че не се чувства добре в коремчето ми,като че ли нещо го тормози или му е прекалено тясно вече newsm78 newsm78 newsm78!!!Дори и през ноща така прави,та не му ли се доспива на това дете?????
Иначе и аз с голям интерес чета написаното от вас.За сега всичко ми се вижда прекалено чуждо и далечно,а всъщност остава съвсем малко и аз ще се сблъскам със същите проблеми.А наистина доста неща научих от вас Wink!!!
Хайде мамчета с тумбачета,още малко търпение и нашия ред ще дойде!!!Много Hug Hugна всички!!!

# 98
  • Мнения: 269
Здравейте мамчета с бебчета и мамчета с коремчета Hug!!!
Аз все още се отнасям към вторите.От вчера съм седнала да ви чета,но чак сега успях да довърша.
Честити бебчета на вчера родилите мами/Анабана,Веселина,Краситка,Тиквичка,Рокобароко и Сиска/!!!
Доста бебчета за един ден,а днес още нищо......... newsm78!!!
Стефинка,честит рожден ден на патерица newsm18!!!Бъди все така весела и забавна.Не губи страхотното си чувство за хумор!!! Laughing
Искам да попитам още неродилите мами,а може и другите-вашите бебчета движат ли се много,защото моето коремче не спира да се мърда,а това,което най-много ме притеснява е,че бебо постоянно се изпъва,корема ми заема странни форми,втвърдява се като при контракция и боли!!!!!!!Имам чувството,че не се чувства добре в коремчето ми,като че ли нещо го тормози или му е прекалено тясно вече newsm78 newsm78 newsm78!!!Дори и през ноща така прави,та не му ли се доспива на това дете?????
Иначе и аз с голям интерес чета написаното от вас.За сега всичко ми се вижда прекалено чуждо и далечно,а всъщност остава съвсем малко и аз ще се сблъскам със същите проблеми.А наистина доста неща научих от вас Wink!!!
Хайде мамчета с тумбачета,още малко търпение и нашия ред ще дойде!!!Много Hug Hugна всички!!!

Ние бяхме така до последния момент. Денем, нощем -ритане , опъване на крака , ръце , въртене на тялото наляво и надясно.
И резултата беше - два пъти омотана пъпна връв около врата. А казват , че като наближава раждането се окротвали бебетата.

# 99
  • София
  • Мнения: 7
Искам да попитам още неродилите мами,а може и другите-вашите бебчета движат ли се много,защото моето коремче не спира да се мърда,а това,което най-много ме притеснява е,че бебо постоянно се изпъва,корема ми заема странни форми,втвърдява се като при контракция и боли!!!!!!!Имам чувството,че не се чувства добре в коремчето ми,като че ли нещо го тормози или му е прекалено тясно вече newsm78 newsm78 newsm78!!!Дори и през ноща така прави,та не му ли се доспива на това дете?????

Ох и моето е така Simple Smile То са едни опъвания едни чудеса, ритници, дупи ми се  Laughing а вечер като си легна и най-много ми се спи - то започва да си играе  Joy а аз си  мислех, че като наближи термина и трябва да се кротне малко, че нали му е тясно, а и би трябвало вече да е в малкия таз  newsm78 но на мен колкото по ми наближава термина, толкова е по - активно  hahaha
Днес бях на преглед и си мислих, че доки ще ми помогне малко с разкритието, защото аз си ходя с 2 - 3 сантиметра отдавна, но каза, че нямало да ме мъчи, че най-лесно ще ми пукне мехура и до утре съм родила... но реши да изчакаме, пък и аз май вече нямам контракции като преди...

Haliotis, какви са тези обриви  newsm78 че моя корем е целия в едни бели и червени ситни пъпчици и ме е страх  #Crazy #Crazy #Crazy

milenaq ужас... много ме е страх от това да не се е омотало  #Crazy #Crazy #Crazy

# 100
  • Мнения: 534
оохх аз днес цял ден си продължавам да имам контаркции,но на голям интервал от време и това дето ми прецапва,тапата ли е какво все на същото положение си седи нито се увеличава слузта нито цвета се засилва и аз само си чакам и се чудя какво да правя  Sad Sad

А за мърдането ние сякаш напоследак сме доста по тихи от преди и аз все си мисля защото вече няма място да се върти толкова много  Simple Smile

Barbie^girl  това за омотаването на пъпната връв май всяка бременна си го мисли  Sad

# 101
  • Мнения: 1 080
Добре дошла Емма - липсваше ни!!!
Абе момичета к'во става с Голди - тая жена що не се мярка никаква    newsm78 newsm78 newsm78

# 102
  • София
  • Мнения: 749


Момичета, днес сутринта изби обрива при мен-варицела, бях писала преди известно време , отложихме секциото за 29-ти , беше за утре.... Sad Току-що се изкъпах и ще поседя в къщи, до 29-ти има време,дано не тръгне раждане по-рано,обрива ще е завяхнал и се надявам всичко да мине както трябва.....Господ да е с мен и бебчето, стискайте ми палци момичета Praynig

Haliotis , до последно вярвах, че ще ти се размине варицелата... Съжалявам, мила ! Сега се моля от все сърце да няма други последствия  освен притеснението и лошия спомен  Praynig Praynig Praynig

Milenag, и мойте гърди стават на болезнени буци когато разредим храненията. А последните 2 дни в родилния дом беше нещо страшно ...тогава точно ми тръгна млякото и докато се регулира количеството беше просто ужасно...Но аз тъпа и упорита - не се цедя изобщо. Разчитам само на естествената помпа, марка "Константин". И при предишните бебета бях по същия начин...  Има нощи,  в които не мога да легна по корем именно заради болката в гърдите, после бебчо ги изсуква и..така Simple Smile


За тези колики НИЩО НЕ ПОМАГА!!!От опит знам вече!Само гушкане и търпение,.......


Нали ? Говори ми така... Успокояваш съвестта ми, че не прилагам никакви медикаменти и чайове именно защото смятам, че не помагат...


Barbie^girl  това за омотаването на пъпната връв май всяка бременна си го мисли  Sad

О, да - и аз се бях побъркала на тази тема Simple Smile И моето бебе мърдаше много силно (чак болезнено на моменти) до последно, докторът веднъж ми пусна мухата, че можело тоновете на бабчо да са над горна граница заради омотаване в пъпна връв... А пък изобщо нямаше такова нещо! Не се впрягайте излишно, особено за неща, които няма как да се проверят. Освен това акушерките винаги внимават, измъквайки бебето - след като излезе главичката първо проверяват свободно ли е вратлето и тогава вадят останалата част от бебчо. Така че - спокойно !
 

Аз съм много нещастна - таман сколасах да изляза и пред блока ме заваля дъжд Sad Разминахме се с разходката Sad

# 103
  • Варна
  • Мнения: 289


Haliotis, какви са тези обриви  newsm78 че моя корем е целия в едни бели и червени ситни пъпчици и ме е страх  #Crazy #Crazy #Crazy



Барби, варицела е това  Sad Малкия се разболя на 10ти април, а днес аз....утре ми беше планирано секциото, сега остана за 29-ти...очаквано е, защото не съм боледувала, но пък се надявах да ми се размине... Cry

# 104
  • Варна
  • Мнения: 289


Момичета, днес сутринта изби обрива при мен-варицела, бях писала преди известно време , отложихме секциото за 29-ти , беше за утре.... Sad Току-що се изкъпах и ще поседя в къщи, до 29-ти има време,дано не тръгне раждане по-рано,обрива ще е завяхнал и се надявам всичко да мине както трябва.....Господ да е с мен и бебчето, стискайте ми палци момичета Praynig

Haliotis , до последно вярвах, че ще ти се размине варицелата... Съжалявам, мила ! Сега се моля от все сърце да няма други последствия  освен притеснението и лошия спомен  Praynig Praynig Praynig


И аз така Ваня, и аз се надявах.....благодаря ти за подкрепата, дано да мине всичко нормално Praynig

Общи условия

Активация на акаунт