Непланирано второ дете

  • 9 913
  • 147
  •   1
Отговори
# 60
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Непланираните деца са подарък от Господ.
Бременността е естествено, хубаво и не чак толкова дълго преживяване, с прекрасна награда за гушкане.
Двойното щастие, не е по-малко от единичното Simple Smile Това е моето мнение.
На твоя място щях да съм щастлива, но е важното ти да си и ти го желая!
 

# 61
  • Мнения: 1 312

Амбър, да ти кажа ако го махнеш, ще съжаляваш. Ако не беше забременяла може би нямаше да съжаляваш, че имаш само едно детенце, но когато вече е факт си мисля, че ще съжаляваш ако не го родиш.


С това съм напълно съгласна.
Разбирам те и с изключение на това,че не съм бременна в момента бих казала,че ситуацията при мен е същата.
Много исках второ дете,когато Павел беше малък.
После се изплаших от инатестият му характер и трудното справяне с капризите му.
Не се страхувам ни от бременност,ни от раждане..,ни годините ме притесняват(32 почти).
След 3 години ще бъда на изходна позиция(където съм сега),а три години не минават толкова бавно,когато гледаш дете,нали Wink
Просто незнам дали съм готова пак да премина през този труден период с тръшкането и неподчинението.
Иначе много искам второ дете.
Странно е някак-сърцето ми го иска,разумът ме дърпа назад...
4естно казано надявам се да забременея случайно за да не съм изправена пред подобен избор.
Тогава ще го родя и обичам не по-малко от първото.
Сигурна съм.
А доколкото мога да преценя от това,което съм чела,ти си достатъчно силен и оправен човек за да търсиш решението във форума.
Просто си споделяш терзанията и търсиш опора и подкрепа.
Ако беше решила да го махнеш никога нямаше да го напишеш тук Wink
Мисля си,че вътре в теб вече се заражда любовта към малкото човече Heart Eyes

# 62
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Моето второ дете беше планирано, колкото и да се учудваха всички. Мислеха, че е станало случайно, но ние си планирахме две деца с малка разлика. Но въпреки това всички твои терзания са ми до болка познати. Бременността, няма да я усетиш. Покрай бъдещия батко, ще имаш толкова ангажименти, че няма да разбереш кога е минала. Аз се чувствах виновна пред второто си дете, че не трептях по време на бременността си както с първото. Просто забравях. Напомняше ми само затрудненото ми придвижване. Laughing Не следях седмица след седмица какво става с бебето в мен, както с първото. Изобщо мина бързо, неусетно и с по-малко притеснения отколкото първия път.  Винаги съм си мислела, че не е възможно да обичам друго дете, така както обичах първото си /и тя се казва Дени  Simple Smile/. Това чувство ме глождеше през цялата ми бременност. Но, о чудо, в момента в който родих и видях малката, знаех че я обичам безумно лудо, така както и сестра й.   Страхотно е чувството! Пожелавам ти го, да го изпиташ, и да се похвалиш, като му дойде времето.

Сега двете са неразделни. Играят заедно, забавляват се, търсят се, защитават се /дори от нас  Wink/! Не мога да си представя, че можеше да мимам само едно дете по собствено желание.  Всичко през което ще минеш, си заслужава. Ще го разбереш когато ги видиш двамата един до друг в игрите, или когато едното плаче пред  затворената вратата, защото чува, че вътре другото плаче, а то не знае защо и иска да е до сестра си/брат си.

Ще продъжаваш да обичаш първото си детенце все така силно. Ще успяваш да намираш време и само за него, ще намираш време и за себе си! Не е невъзможно! Но и ще ти е трудно. Трудно е първата година и нещо, докато бебето заприлича на човече. Но и това време минава бързо.

Лека бременност и здраво бебче ти желая! А декември е прекрасен месец за раждане! Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 089
и ние сме с 2 породени /разлика под година и половина/, но и при нас, като при ирка, беше планирано. първите 6-8 месеца бяха меко казани трудни, абе бяха ужасни - баби няма, поръчки и работа до шия, 2 ревящи бебета, гадни бебешки колики при малкото , зъби - при 'голямото' - гнус! но сега всичко е песен! хубаво ни е. и дори планираме 3то  Wink

и друго - всичко се удвоява - разходи, болести, мрънкане, ревове, истерии, играчки от един и същи вид и цвят, но и радостта е двойна. прегръщат те не 2, а 4 ръце! а ако броим и таткото - 6! чудесно е!

# 64
  • Мнения: 822
Моето второ детенце също беше планирано. И аз си задавах обаче подобни въпроси - най-вече този дали ще мога да го обичам по същият начин, както обичам първото си дете.

Е, ако си спомниш за първата бременност надали си обичала бебето, което расте в теб от самото начало.
Аз лично не осъзнавах много какво става. В смисъл чувствах как помръдва, знаех, че е там вътре, но не можех да изпитвам силни майчински чувства. Когато се роди, обаче постепенно започнах да го обичам все повече и повече и сега се обичаме до безкрайния безкрай  Simple Smile .
И с дъщеричката ми стана по същия начин. Понеже ние сме три сестри аз питах майка ми как разделя обичта си на три. Не обича ли малко повече първото си дете все пак?
Тя ми отговори - " Ще видиш, че ще ги обичаш еднакво силно. Само почакай"
И сега това е факт - двойна обич, двойна радост, двойно щастие  Heart Eyes

Пожелавам ви го от сърце   bouquet

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Драматизираш  Wink
Сложила си и лентичката вече. Дано имаш лека бременност. Дали с 1 или 2 деца, животът е такъв, както си го организираш.

напълно съм съгласна  Peace

# 66
  • Мнения: 1 931
Дъщеричката ми не беше планувана и когато разбрах, че съм бременна се шашнах и мислех всичките тези неща които ти се въртят в главата сега, но решихме, че щом сега е станала, значи сега му е времето и ще се справим. Сега съм много щастлива, че я има. Йони си го обичам много дори повече от преди, но и нея я обичам както него и никога не бих могла да избера между тях двамата. За второто дете са нужни по- малко финанси защото си имаш почти всичко от първото. Сега като ги гледам как хубаво си играят и си мислят винаги един за друг толкова им се радвам.
В сърцето на майката има място за още 1 дете и никога не се дели любовта между двамата. Радвам се , че забременях с малката иначе ако трябваше да се реша може би никога нямаше да се реша и Йони щеше да си остане самичък.
Те двамата са моето щастие, моят живот и всичко са за мен.Добре е че ги имам. Ако почакаш и ти ще разбереш какво ти казвам.

# 67
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

Лично аз мисля точно като Амбър. Разбира се не се заричам, защото хората променят мнението си. Но на този етап мисля именно по същия начин. Калоян е всичко за мен и изобщо не ме интересува и не желая второ дете. Има и много други причини - финансови и т.н А колкото до гледането, играта и прочие глупости - мъжът ми има брат и сестра и въобще изобщо никога не са си играли заедно, нито пък са близки. Така че свят широк, хора разни. Това не е причина да се роди второ дете. То не е играчка, нито пък подарък за първото (както прочетох в една тема ooooh!)

  За този пост не знам какво да кажа.Освен да ти е живо и здраво детенцето.
  А за мъжа ти,просто кофти родители.
  Аз имам брат,винаги са ни възпитавали да се подържаме и подкрепяме за всичко.
  Винаги сме били много близки,така е и сега,когато вече и двамата сме семейни.
  Знам,че мога да го събудя по всяко време на нощта,ще дойде без да пита защо и какъв е проблема.Щом го викам значи ми трябва. Peace
  Децата ми безкрайно обичат вуйчо си,той тях също.Е,глези ги малкоповече отколкото ми се иска,но това се преглъща.
 

# 68
  • Мнения: 7 263
... + 35-те ми годинки  Rolling Eyes

Това в смисъл, че още ти е рано за второ ли?  newsm78


Уффф, късно ми е бре, Иса... Rolling Eyes Не искам сега тук да обяснявам надълго и нашироко доводите си. Знам, че не е проблем принципно, ама за мен си е късно.

Vache
стегни се моля ти се  Wink Wink Wink А и честно казано при такъв първи опит като Александра, никога не бих се колебала да стана майка на още една такава миска  Heart Eyes или пък да я ощастливя с малък палав брат.
Стара била, хайде да не се обиждаме сега  Wink. Погледни в профила ми на колко съм - не съм се отказала за още едно и няма да се откажа поне още година - две.

# 69
  • София
  • Мнения: 13 206
Лени, очевидно някой трябва да ми дръпне един по-голям бой и да ми извади кофти мислите от главата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green  bouquet
Ако дадете рецепта за положителна нагласа към трудния ни живот ще се навия  Laughing
Ще видим, може би догодина лятото, иначе няма да се уцели Овен (горката аз Rolling Eyes)

# 70
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Евалла, Лени! Така те искам. Hug
За Вачето - бой, бой  Joy

# 71
  • Мнения: 9 052
ооо овен е супер, особено ако другото е телец  Grinning инаЕч и от мен бой бой бой  Wink

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 109
Амбър решението си е твое само премисли добре нещата и аз не бях сигурна за второ все не бях готова и незнаех дали искам да преживея всичко от ново, но след почти четири години всичко се промени желанието ми за второ дете беше толкова силно, но уви след един здравословен проблем сега се притеснявам дали ще мога да имам второ и ще е наред ли всичко . Сега дори ме е яд, че не съм го искала по-рано ,защото след време нещата се променят и можеш само да съжаляваш ако нямаш друг шанс. Сега мислиш по този начин а след време какво ще е, дали няма да обвиняваш себе си, че не си задържала това дете, това все пак е човешки живот , така че помисли.

# 73
  • Мнения: 2 309
Ще видим, може би догодина лятото, иначе няма да се уцели Овен (горката аз Rolling Eyes)

Пустият Овен и аз така планирах, че да го уцеля, а в какво се забърках Whistling

# 74
  • София
  • Мнения: 13 206
ооо овен е супер, особено ако другото е телец  Grinning инаЕч и от мен бой бой бой  Wink

Овен е, овен е другото  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

daizy, аз искам още един овен да се види първия отстрани  Crazy Crazy Crazy Готова съм на отмъщението, макар че много ще ми коства  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт