1-ва година в ДГ - колко често болни?

  • 2 966
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
Благодаря много на всички отговорили. Май тези, които са имали трета сливица, не са се оправили без вадене... С едно изключение. Надявам се на още отговори.

# 16
  • Мнения: 636
София е 8-ми месец на градина, 3 пъти й имаше сополи, без нищо друго и веднъж изкара по-сериозен вирус с Т, но се размина без лекарства.
Браво! Дано винаги, винаги да е така или още по-добре!

# 17
  • Мнения: 219
Ние като сме в къщи сме здрави , но иде ли на градине и на втория ден е със сополи, а след няколко дни се стига до ангина, бронхит, пневмония.... Всичко от вирусите! Тия градини са истински инкубатор за тях. Много съм разочарована....другите деца си ходят сополиви и кашлящи и се заразяват непрекъснато...

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 179
Първата година боледува три пъти, като единия път пи антибиотик, това  беше след първия месец ходене на градина. Забравих - 4тиа път- варицела на края на уч. година.

# 19
  • Мнения: 8 999
Децата си изграждат имунитета постепенно. Дори и да я спреш сега, не си мисли, че догодина, като е във втора група, ще боледува по-малко. Просто ще изкара всички вируси, които другите деца са преборили предната година. Ако изчакаш и я запишеш направо в предучилищна, пак ще се повтори тази ситуация.
Просто първата година-две, влизайки в тесен контакт с много деца наведнъж, боледуват повече. После стават по-устойчиви.

# 20
  • Мнения: 558
Ние като сме в къщи сме здрави , но иде ли на градине и на втория ден е със сополи, а след няколко дни се стига до ангина, бронхит, пневмония.... Всичко от вирусите! Тия градини са истински инкубатор за тях. Много съм разочарована....другите деца си ходят сополиви и кашлящи и се заразяват непрекъснато...
Това все едно аз съм го писала. Тръгнахме миналата година по това време. Ходим по 3-4-5 дни и сме болни. Другите деца също кашлят и са сополиви но явно им е по-силен организма и го прекарват на крак. Докато моето дете го натъпкаха с АБ /с нищо друго не му помагаше/. По съвет на докторката я спрях за 7-8 мезсеца да укрепне. През това време пихме и хомеопатични /туберкулин/ и Рибомунил и Цитросепт но явно няма ефект, защото таза година почнахме наново, ходихме 2 дни и пак сме болни и пак АБ. Много хора казват че болестите се надрастват но кога ли ще стане Praynig

# 21
  • Мнения: 2 448
Ами от 2 години и 5 месеца е тръгнал по ясли, сега градини, боледува си. Определоно повече, отколкото ако стои в къщи, дори зимата по-малко отколкото сега пролетния сезон. Този месец 2 пъти. Но това не е само от контактите с другите деца . просто масовото гледане не е като да му обърнеш внимание в къщи. Там едва ли някой ще седне да ги проверява дали са се изпотили, или да ли са завити докато спят. Ама това си е , няма как 30 деца накуп и да се гледат като едно.

# 22
  • Мнения: 9 990
нито ден...само да вметна, че е тръгнала не на градина, а на ясла.Естествено , за 4 години се е случило да се разболее, но все съвпада с почивни дни/празници и всъщност не се разболява в градината а извън нея.

# 23
  • Мнения: 9 052
доколкото zнам 3 та сливица се маха. при това я иzследват допълнително каква е причеината zа обраzованието.

# 24
  • Мнения: 1 134
Почти непрекъснато боледуваше. Отключи се и някаква алергия....
Но от втората година нещата се промениха коренно.
Наистина имунитета се изгражда постепенно и то от момента, в който детето влезе в подобна среда - било ясла, градина или пък в училище - периодът е неизбежен.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Две седмици ходи на градина, две-три седмици вкъщи на лечение. Сега е втора седмимица и малко и вече тръпна този път какво ще е.

# 26
  • Мнения: 3 929
Повярвай ми, преминахме през този ад, но в яслата. Нямаше един месец, в който да не отсъства. Септември - декември миналата година боледува от какво ли не - ангина, бронхит, пневмония. А колко АБ изпи, направо не искам да си спомням, че изпадам в ужас, като знам, как хубаво съм си натровила детето. Започнах да му давам Цитросепт някъде декември месец и нещата коренно се промениха. Изведнъж спря да боледува, само сополки, които овладявахме, и веднъж - разтройство с повръщане. Само миналия месец пак спретнахме един бронхит.
Преди да тръгне детето на ясла, всички ме предупреждаваха, че много ще боледува в началото, докато преболедува всички възможни вируси.
Племенникът ми ходи вече 3-та година в ОДЗ и забелязвям, че тази година боледува значително по-рядко. Иначе и той първата година буквално не спираше с болестите. Даже разви спастичен бронхит от честото боледуване.
Що се отнася до 3-та сливица ще се въздържа от съвет. Не съм веща по въпроса. Моето дете има заден ринит и педиатърката каза, че май има и 3-та сливица, но посъветва да поизчакаме да поотрасне още малко, докато предприемем по-решителни действия, а и за да е по-категорична в диагнозата.

# 27
  • Мнения: 1 044
През седмица е болен. Миналата седмица бе на градина, а тази вече кашля и има обилна хрема. От септември сме так. Няма ли край, господи! #Cussing out

# 28
  • Мнения: 703
Дотук сме боледували 2 пъти / ходи 1-ва група от октомври, след стачката /- направи ларингит през ноември и след това края на февруари- бронхит. Иначе е имал 1-2 пъти леки сополи, които са минавали постепенно за 5-6 дни, без да го спирам.
А нашият педиатър ми чертаеше такива страшни картинки- как като тръгнем на градина ще кара по 2-3 дни и после по 2-3 седмици вкъщи, как ще вадим 3-та сливица и т.н. До дете си е май...Няма калъп Wink

# 29
  • Мнения: 737
Яко търпение му е майката.Всичко се израства.
Ама докато стане си е супер неприятно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт