1-ва година в ДГ - колко често болни?

  • 2 965
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 028
моето детенце тази година беше за пръв път на ясла...

изкара един месец без да се разболее и след това като се почна - първо вирус със страшна кашлица, която естествено прихванах и аз; после вирус с температура и диария, в резултат на който му се възпалиха ставите на коленцата и започна да куца, т.нар. реактивен артрит, лекувахме се повече от месец... като се оправи го дадохме пак на ясла, изкара 3 дни и прихвана херпангина, после остър ларингит с опасност от задушаване, аз естествено прихванах и ларингита, та чак от кашлицата започнаха контракции  ooooh! сега се гледаме вече 2 месеца вкъщи, защото ме е страх и за Оги, и за бебето... май месец пак ще пробвам, дано вирусите са по-малко...

имунитет не се развива от често боледуване, имунитет се прави с възрастта  Peace

# 46
  • Мнения: 592
Моята дъщеря също е 1 група в ДГ и направо тази зима ми разказа играта.Седмица на детска,после 1-2 седмици болна ,а най лошото е,че от нея се заразява и малката.Въобще аз се превърнах в постоянна мед.сестра а къщата ни в спешно отделение.Лекарката все ме успокоява ,че при всички е така и че ще отмине този период,но аз вече съм се отчаяла.Дори и в момента и двете са болни,а малката даже е на антибиотик.

# 47
  • Мнения: 3 500
В началото е така. Моника боледуваше първите месеци - основно друго й нямаше. Странно, но винаги вдигаше само Т, което съвпадна и с израстването на четири зъба /задните/. Постепенно започна да боледува все по-рядко. За цялата зима е била болна 2 пъти, единия път с конюктивит. По-миналата седмица беше болничка, но й мина за 2-3 дни. Тоест, в началото боледуват често и дълго, но постепенно все по-рядко и все по- за кратко. Зависи от детето все пак, но в повечето случаи е горе-долу така.

# 48
  • Мнения: 8
ВИЛИАНА, сподели за хомеопатичната схема, че ме заинтригува много

# 49
  • Мнения: 1 645
Боледува, боледува чах се втрисам вече.
Аз понеже не съм превърженик на крайните лекарства все го лекувам с хомеопатия, илачи ,Сребърна вода,Цитросепт,  и т.н. да не изброявам - та ми отнема повечко време.
Преди да тръгне на градина , е боледувал 3 - 4 пъти.
Миналото лято изкарахме 3 тата сливица, и защо - стана по - лошо.
Хиляди пъти съжалявам за това.
Сега да чукна на дърво 2 седмици е здрав - всяка сутрин давам х 5 капки Цитросепт в чаша сок.

# 50
  • Мнения: 14 654
Еми то и голям човек в такава среда ще се разболее.
Да, не знам госпожите и лелите как са със здравето.

# 51
  • Мнения: 1 447
Като видя,че започва да се разболява ми става направо лошо.Една седмица на градина две в къщи,
а има случаи когато и седмица не може да изкара в градината.

# 52
  • Мнения: 636
ВИЛИАНА, сподели за хомеопатичната схема, че ме заинтригува много
Да. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 9 990
Искам да ви подсетя, че хомеопатията не е еднаква за всички...или се бъркам?Не се ли назначава от хомеопат според много различни данни за човека, за който ще е лекарството?Инак не би действала правилно?Може и да бъркам, но ...... Thinking

# 54
  • Мнения: 14 654
Не, не бъркаш  Simple Smile Но хомеопатията също се превръща в мода напоследък.

# 55
  • Мнения: 9 990
Да, ама тя така не помага-дават си наред хомеопатия, че "да не тровят" децата и пак се тръшкат как градината ги разболява.... Confused

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 559
Тази схема ми я написа една приятелка,която завърши медицина и след това 2-годишен курс по хомеопатия.Тя ходеше на практика при една хомеопатка,та тази хомеопатка изписвала тези лекарства на всички малки деца за профилактика през зимните месеци.Дават се само 2 дни седмично-например събота инеделя.Схемата е следната:едната събота даваш силицеа 15 CH 10 гранулки,следващата събота даваш калкареа фосфорика15 CH пак 10 гранулки и така ги редуваш.Едната неделя даваш 1 доза осцилококцинум,следващата неделя инфлуенцинум 15CH10 гранулки.Веднъж месечно даваш туберкулинум 15CH 10 гранулки.Не съм я използвала до сега защото нали говорят че хомеопатични се изписват строго индивидуално и след обстойно интервю,но тя ми каза че това се давало на всички деца и било профилактика не постоянно конституционно лекарство(не разбирам много от хомеопатия)и тези лекарства били общи нещо такова.Затова още се чудя какво да правя и кое да изпробвам хомеопатията или цитросепт

# 57
  • Мнения: 14 654
По-добре да не я и започвате тази схема, нямам думи. Тая явно изписва симптоматично лекарствата, а тази невероятна смес така може да ти обърка детето, че не само да се разболява, ами и куп хронични болежки да си докара  Confused

# 58
  • Мнения: 175
И ние сме така - седмица детска, две болна. А сме вече втора група
Въпросът обаче ми е следният - дали ваденето на третата сливица не носи и някои вредни последствия - нали тя е спирачка за вируси и бактерии. Щом я има в тялото, значи има и определена функция. Освен това пълната упойка също не е напълно безвредна.   
Много мами казват "след като извадихме сливицата, се оправихме", но децата укрепват с времето - дали не е просто израстване на проблемите?? И аз имам колебания за нашата трета сливица, защото правим често отит. Моят лекар ми препоръчва Пневмо 23
/ ние сме на 5/. Пробвала съм и с бронховаксом - определено имаше ефект - ходихме на детска цели 40 дни последователно  Simple Smile 


# 59
  • Мнения: 46 580
Djanni, детето ни няма проблем за сега със сливиците, но аз много съм изпатила. Със същите агрументи, които изтъкваш и ти се оправдаваха лекарите, преди да видят, че няма начин и да ме подложат на операция. Оперираха ме 1989 г., до сега минаха почти 20 години, не съм боледувала сериозно, само настинки, които минават с почивка, не съм пила хапче, по-силно от Парацетамол, но това колебание за операцията ми коства обонянието, което не се разви като хората, нито мога да дишам през него, нощем са с отворена уста. В стаята ми в болницата имаше детет с ревматизъм, заради такова забавяне. Много съжалявам, че не ги извадиха по-рано.

Да, не знам госпожите и лелите как са със здравето.

Биледуват, рабира се, те също са хора, поне нашите  Mr. Green

... имунитет не се развива от често боледуване, имунитет се прави с възрастта  Peace

Това не е вярно  Stop
Имунитетът е 2 вида- продобит и вроден, този, който ни пази от човешките вируси е придобития и той се изгражда само, ако преболедуваш дадена болест.  Тук е описано много добре  Peace
Проблемът с яслите и градините е, че децата не се възстановят напълно от стария вирус, преди да лепнат новия и така организмът им отслабва и се появяват усложнения.

Общи условия

Активация на акаунт